Nefer Milczek

Christian Jacq
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Nefer Milczek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nefer Milczek i Paneb Ognik - bohaterowie powieści, pierwszej w cyklu Świetlisty kamień, której akcja rozgrywa się w owianych legendą czasach Ramzesa Wielkiego - pragną stać się członkami Bractwa Sług Miasta Prawdy; skupia ono artystów i rzemieślników budujących przybytki wiecznego spoczynku faraonów w Dolinie Królów. Osiągnięcie tego celu wydaje się tak trudne, że wręcz niemożliwe. Miasta Prawdy strzeże pięć fortów pełnych wojska i policji, uporczywie bowiem krążą pogłoski, jakoby jego mistrzowie, prócz umiejętności wznoszenia wspaniałych budowli, posiedli wiele niezwykłych tajemnic, w tym sekret wytwarzania złota z jęczmienia. Bractwo ma także potężnych wrogów; należy do nich ambitny, wyjątkowo przebiegły i pozbawiony skrupułów wyższy oficer Mehi; pragnie on zawładnąć tajemnicami, które otworzyłyby mu drogę do niezmierzonych bogactw i władzy. W drodze do swego celu nie cofnie się przed niczym. Czy zdoła go osiągnąć? Świetlisty kamień nie tylko zaciekawia sensacyjną, wartką fabułą, ale także przenosi Czytelników w świat starożytnego Egiptu, tajemniczy i wspaniały, wciąż na nowo fascynujący - nie tylko uczonych. Wkrótce drugi z czterech tomów Świetlistego kamienia pt. Mądra kobieta, a w nim dalsze losy Nefera Milczka i Paneba Ognika. Urodzony w 1947 r. Christian Jacq jest egiptologiem; kieruje Instytutem Ramzesa w Paryżu. Jego dzieło naukowe Egipt faraonów zostało nagrodzone przez Académie Franćaise. Jako autor powieści historycznych o starożytnym Egipcie należy do najpoczytniejszych pisarzy we Francji oraz blisko trzydziestu krajach całego świata. W wielu z nich jego twórczość beletrystyczna przyczyniła się do wielkiej popularyzacji sztuki i cywilizacji starożytnego Egiptu wprowadzając nawet rodzaj "egiptomanii".
Data wydania: 2000-01-01
ISBN: 978-83-88459-05-4, 9788388459054
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Cykl: Świetlisty kamień, tom 1
Stron: 312
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Christian Jacq Christian Jacq
Urodzony 28 kwietnia 1947 roku we Francji (Paryż)
Egiptolog, dyrektor Instytutu Ramzesa w Paryżu, należy do najpopularniejszych pisarzy francuskich. Jego powieści historyczne o starożytnym Egipcie ukazują się w milionowych nakładach w blisko trzydziestu krajach świata. W latach 1996-1997 w samej ty...

Pozostałe książki:

Prawo pustyni Czarny faraon Mądra kobieta Echnaton i Nefertiti Zamordowana piramida
Wszystkie książki Christian Jacq

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nefer Milczek nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Rovena_Black
2019-01-11
10 /10
Przeczytane Książki historyczne

Moje zamiłowanie do Starożytnego Egiptu pojawiło się w wieku 10 lat. Moim największym marzeniem było zostać egiptologiem i pracować tam na wykopaliskach. Może marzenie się nie spełniło, ale miłość do tej cywilizacji trwa nadal. Z tej i kolejnych części tej książki dowiedziałam się naprawdę wielu interesujących rzeczy, a fabuła bardzo mnie wciągnęła. Szczególnie spodobał mi się wątek Nefera Milczka; to, że postanowił zrobić wszystko, aby spełnić swoje marzenia o byciu rysownikiem w Mieście Prawdy, mimo, że droga ta była bardzo długa i niełatwa.

| link |
@awokadoo
2010-08-15
10 /10
Przeczytane

Książka od pierwszych stron mnie wciągnęła. Ukazuje ona to co w starożytnym Egipcie najlepsze: intrygi, szpiedzy i sztuka rzeźbienia grobowców. Gorąco polecam.

| link |
PA
2007-11-29
5 /10
Przeczytane
AS
2009-11-14
1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nefer Milczek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mądra kobieta
Mądra kobieta
Christian Jacq
6.3/10
W drugiej części cyklu "Świetlisty kamień" ponownie spotykamy się z Neferem Milczkiem, jego żoną Jas...
Paneb Ognik
Paneb Ognik
Christian Jacq
10/10
Nad Egiptem gromadzą się czarne chmury. Władzę sprawuje dwóch faraonów: na Północy - Seti wraz z pię...
Miasto prawdy
Miasto prawdy
Christian Jacq
10/10
Na przekór wszystkiemu Miasto Prawdy przetrwało. Śmierć Nefera Milczka z ręki wciąż nieznanego z twa...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl