Eon: powrót lustrzanego smoka

Eon: powrót lustrzanego smoka
4.48
Ocena 4.48 na 5 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
NAJLEPSZA POWIEŚĆ FANTASY - NAGRODA AUREALIS 2008 \"Kobietom nie przysługuje ...
NAJLEPSZA POWIEŚĆ FANTASY - NAGRODA AUREALIS 2008 \"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788360848982
Wydawnictwo: TELBIT

Recenzje

Ciekawa, wspaniale napisana historia niezwykłej dziewczyny, która 'stała się' chłopcem :)
Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego dokładnie się spodziewać, bowiem nigdy nie czytałam żadnego dzieła podejmującego tematykę smoków (Eragon wciąż znajduje się mojej liście książek do przeczytania), aczkolwiek miałam nadzieję, że powieść Goodman wprowadzi mnie w świetnie wykreowany świat ...
EON. Powrót Lustrzanego Smoka
Alison Goodman - do tej pory to imię i nazwisko mówiło mi dokładnie tyle, co nic. Jednak zanim zabrałem się do czytania jej najbardziej znanej powieści, w Polsce wydanej pod tytułem "EON: Powrót Lustrzanego Smoka", postanowiłem poszperać i znaleźć jakieś informacje na temat samej autorki. Okazało...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-01-25
Przeczytane (2012-01-24)
Właściwie nie wiem jak ocenić "Eona". Książka mi się podobała, lecz gdy głębiej się nad tym zastanowię widzę jej wady. Z pewnością zaletą jest ciekawy świat, inspirowany Dalekim Wschodem. Niestety miałam wrażenie, że był niedopracowany, zbyt skromnie opisany. Bohaterowie nie do końca byli realni, tak jakby trochę odcięci od Czytelnika, nie pozwalali mu do końca wniknąć w akcję i świat. Dodatkowo mnie osobiście irytowały niektóre postępowania co poniektórych postaci, takie subtelne rzeczy w gruncie rzeczy. Jednakże z całą pewnością mogę stwierdzić, że autorka świetnie uchwyciła osobowość i postawę syna cesarza. Ogólnie rzecz biorąc, książka ta jest dość nierówna. Do połowy było zwyczajnie średnio, niewiele rzeczy mnie zainteresowało, wciągnęło czy poruszyło. Za to w drugiej połowie było na odwrót - akcja wciągnęła mnie bez reszty i zaintrygowała (zwłaszcza można to powiedzieć o zakończeniu, które zachęca do przeczytania kolejnego tomu). Można by się jednak przyczepić do zbytniej przewidywalności. Mimo wszystko polecam tę książkę. Zwłaszcza tym, którzy interesują się kulturą Orientu.
@Cropka
@Cropka 2010-05-16
Przeczytane (2010-01-01)
Jak zerknęłam do środka i zobaczyłam, że jest oparte o chińską kulturę jakoś nie mogłam się zabrać do tej książki. Jednak się przemogłam i wciągnęło mnie do razu. Strasznie szybko się czyta, przeczytałam ją w kilka godzin. Jedyne co mnie irytowało w tej książce, że smoki są jedynie jakąś energią. Jestem tak przyzwyczajona do smoków na których się lata np; w 'Eragonie', 'Smoczym Jeźdźcu' czy 'Jeźdźców smoków z Pern'... No niemniej bardzo polecam tę książkę ;)
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-03-15
Przeczytane (2010-02-22)
Świetna lektura. Pierwszy raz spotkałam się z tego typu fantastyką opartą na azjatyckiej kulturze, a zwłaszcza chińskiej. Na początku trudno było mi się do tego przyzwyczaić, ale książka jest naprawdę wciągająca i oryginalna. Co prawda nieporadność głównej bohaterki w pewnym momencie zaczęła mnie irytować, ale na szczęście z biegiem fabuły bohaterka nabrała rozumu.  Z wielką chęcią przeczytam drugą część tej historii. Stanowczo polecam!!
@Rebellish
@Rebellish 2010-11-12
Przeczytane (2010-11-12)
Bardzo ciekawa książka, zapewniająca wspaniałą zabawę i niezwykle spędzony czas. Czyta się ją strasznie szybko, mnie osobiście lektura ta pochłonęła całkowicie. Ciekawi bohaterowie, interesująco zarysowana fabuła i wartka akcja - to jest to, na co tyle czekałam. Ciekawa jestem, kiedy wyjdzie u nas druga część, ponieważ bardzo chciałabym ją już teraz przeczytać. Cóż... polecam.
@bluebell
@bluebell 2010-08-29
Książka jest po prostu niesamowita.Ale najlepsza końcówka(mówiąc końcówka mam na myśli ostatnie 200 stron które pochłonęłam za jednym razem).Dla miłośników fantasy pozycja obowiązkowa.A co do drugiej części to ztego co się orientuje pani Goodman jeszcze jej nie skończyła,ale planuje wydać książkę na początku przyszłego roku,pytanie kiedy zostanie wydana u nas:)
@Chikuma
@Chikuma 2010-10-30
Przeczytane (2010-10-30)
Nie wiem, co o niej sądzić. Na początku w ogóle nie czułam, że to jest oparte na chińskich tradycjach. Dopiero gdzieś po 200 stronie wreszcie się z tym oswoiłam i wtedy lektura stała się o wiele przyjemniejsza. Dołączam się do tych, którzy sądzą, że należała jej się nagroda za najlepszą powieść fantasy. Mimo wszystko wciąga i wspaniale się ją czyta.
@Iv73118
@Iv73118 2012-01-03
Przeczytane (2011-01-01)
Książka jest dosyć ciekawa. Swoją objętością może przerażać, zwłaszcza jak się dowiadujemy, że to tylko pierwszy tom. Akcja strasznie długo się rozwija, a opisy wszystkiego wkoło nudzą. Momentami miałam ochotę przeskoczyć parę stron w celu ominięcia opisów, a zapewne nie straciłabym wątku. Niedługo biorę się za 2 tom, wtedy ocenię całość.
@masloprojekt
@masloprojekt 2010-08-05
Przeczytane (2010-08-05)
Wcale mnie nie dziwi, że została najlepszą powieścią fantasy 2008 roku, niezależnie od tego w jakim rankingu... Czyta się jednym tchem (jak ma się czas ;-). Kiedy będzie kolejna część ?!
@Ania.Kitty
@Ania.Kitty 2012-09-05
Przeczytane (2012-09-05)
Jedna z nielicznych czytanych przeze mnie w ostatnim czasie książek w której mogłam się zatracić, wciągnąć w świat Eona, a raczej Eony :) Z niecierpliwością czekam na drugi tom!
@independent
@independent 2011-09-26
Przeczytane (2011-09-26)
Szczerze mówiąc nie wciągnęła mnie, ostatnie 100 stron mogę uznać za DOBRE. Nie wiem czy sięgnę po następną część, gdy będzie w zasięgu.
Eon: powrót lustrzanego smoka

NAJLEPSZA POWIEŚĆ FANTASY - NAGRODA AUREALIS 2008 \"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii\". Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury... Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonych smoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści. Czytelnicy będą z utęsknieniem czekać na kontynuację. BOOKLIST Świeży powiew w gatunku fantasy. Inteligentna, napisana barwnym językiem historia wciąga już od pierwszej strony. THE TIMES, LONDYN Fabuła utkana wokół motywu dziewczyny w przebraniu wzbogaca się o nieoczekiwane wątki, a elementy azjatyckiego folkloru tworzą niezrównany koloryt powieści i atmosferę wielkiej przygody. LOCUS Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O\'Hearna Uniwersytetu w Melbourne, uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych, uczy studentów podyplomowych kreatywnego pisania. Od momentu ukazania się w 2008 r. w Australii (The Two Pearls of Wisdom), Wielkiej Brytanii (Eon: Rise of the Dragoneye) oraz USA (Eon: Dragoneye Reborn), książka zyskuje uznanie krytyków i coraz większą rzeszę fanów. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia: - Najlepsza Powieść Fantasy - Aurealis Award (2008) - Honor Book - James Tiptree Jr. Award (2008) - Notable Book - CBCA Awards (2009) oraz znalazła się w ścisłej trójce finalistów Victorian Premier\'s Literary Awards (2009). Powieść została przetłumaczona już na dziesięć języków i wydana w kilkunastu krajach świata. Bestseller pióra Alison Goodman nareszcie trafił do rąk polskich Czytelników! Patronat medialny: Polski Portal Edukacyjny Edu.info.pl, Nowa Fantastyka, Portal Fahrenheit, Portal Gildia.pl, Granice.pl.

Autorzy
Alison Goodman
Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w ...
Inne książki:
Książka EONA Ostatni lord Smocze Oko
Książka Eon. Powrót lustrzanego smoka
Książka Eon. Ostatni lord Smocze Oko
Współtworzący tą stronę
puchar @SlumberGirl @SlumberGirl pierwsza opinia