Epistemologia poznanie prawdy wiedza realizm

Jan Woleński
Epistemologia poznanie prawdy wiedza realizm
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Epistemologio została pomyślana jako podręcznik i zarazem monografia. Porusza klasyczne tematy teorii poznania, tj. problem prawdy, źródła i granice poznania, charakter wiedzy. Zagadnienie prawdy zajmuje miejsce centralne. Czytelnik znajdzie historię pojęcia prawdy od starożytności do naszych czasów, jedyną tak kompletną w całej literaturze światowej, oraz szczegółową analizę semantycznej definicji prawdy sformułowanej przez Alfreda Jarskiego. Autor również broni określonych stanowisk: klasycznej teorii prawdy, empiryzmu, antyirracjonalizmu i realizmu.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-01-14647-4, 9788301146474
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jan Woleński Jan Woleński
Urodzony 21 września 1940 roku w Polsce (Radom)
Jan Woleński - wybitny filozof analityczny, logik, epistemolog i filozof prawa, emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzanuia w Rzeszowie, członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw i i...

Pozostałe książki:

Epistemologia. T. 1, Zarys historyczny i problemy metateoretyczne Granice niewiary Wierzę w to, co potrafię zrozumieć Epistemologia T. II. Wiedza i poznanie Epistemologia T. III. Prawda i realizm
Wszystkie książki Jan Woleński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Epistemologia poznanie prawdy wiedza realizm nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Epistemologia poznanie prawdy wiedza realizm. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl