Erasmus deutsch

Jacek Kafel
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Erasmus deutsch
Książka Erasmus deutsch
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy ktoś, kto nosi nazwisko Motowidełko, może mieć problemy egzystencjalne? Franek Motowidełko też się nad tym zastanawia, ale wbrew wszystkiemu wyrusza do RFN, by zrobić doktorat – jak mówi – „po lepszej stronie Odry”. W Kolonii poznaje Pię, piękną dziewczynę, która mieszka w tym mieście ze swoją babcią Gertrudą. Pia i Franek spędzają ze sobą coraz więcej czasu, wkrótce zostają parą. Nad ich związkiem jednak zbierają się czarne chmury. Okazuje się, że dziadek Franka w czasie drugiej wojny światowej został zesłany do przymusowej pracy w gospodarstwie rolnym w Austrii, którego właścicielką była babcia Pii. Jej mąż, oficer w armii hitlerowskiej, z kolei wyruszył na front wschodni. Samotna Gertruda Stein zakochała się bez pamięci w młodym Polaku Bolku Motowidełce. Między nimi nawiązał się gorący romans…

W książce Erasmus Deutsch losy współczesnych bohaterów przeplatają się z życiem ludzi, którzy bez względu na traumę wojny i narodowość nie pozbyli się pozytywnych uczuć. Potrafili kochać, współczuć, dyskutować o literaturze, planować przyszłość.

Data wydania: 2019-11-27
ISBN: 978-83-8011-941-3, 9788380119413
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Kategoria: Powieść polska
Stron: 394
dodana przez: JacekKafel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Debiut godny polecenia

Literackie debiuty zawsze niosą ze sobą wielką niewiadomą, które często okazują się miłą niespodzianką, dlatego chętnie po nie sięgam. Zawsze wtedy najłatwiej kształtować własną opinię o utworze, bez narzucanych przez wydawców rekomendacji. W ten sposób trafiłam na książkę Jacka Kafla „Erasmus Deutsch”, która została wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą i chciałabym, byście zwrócili na nią uwagę, bo to niebanalna proza, ciekawy pomysł i świetna realizacja tematu zderzenia kultur różnych narodów, która, zgodnie z twierdzeniem autora, dopiero dzięki możliwości wyjazdów na studenckie wymiany... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@LiterAnka
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Monety euro są jak kobieta po trzydziestce, która zna już swój powab, swoją wartość i nie musi się modelować przed pierwszym lepszym absztyfikantem. Polska zakompleksiona złotówka sili się ubi...”
{}× 1
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}