Fatałaszek

Katarzyna Pater
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Fatałaszek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mądra i ciepła opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i dorastaniu. Błyskotliwie napisana bajka z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-927422-1-0, 9788392742210
Wydawnictwo: Zaszafie
Kategoria: Dla dzieci

Autor

Katarzyna Pater Katarzyna Pater Katarzyna Pater- malarka, poetka. * 1991-1996 Studia na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach: prof. Leszka Misiaka, prof. Jerzego Nowosielskiego, prof. J. Lucjana Ząbkowskiego * 1996 Dyplom w pracowni prof. J. Lucjana ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fatałaszek

22.06.2010
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Magiczna bajka Katarzyny Pater opowiada o małym chłopcu, który boi się otaczającego świata. Fatałaszek samotnie mieszka na strychu i przyjaźni się tylko z szarą myszką. Skrycie marzy o dalekich podróżach i wspaniałych przygodach. Gdy w końcu poznaje mieszkającą w szafie Tycię, za jej namową decyduje się wyjść z domu. To co odkrywa na zewnątrz, troc... {} Recenzja książki Fatałaszek

@azia@azia {}

Moja opinia o książce

Opinie

@azia
2010-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Zdobyte

Fatałaszek- Audiobook to muzyczna adaptacja bajki Katarzyny Pater pod tym samym tytułem. Audiobook powstał głównie z myślą o dzieciach niewidzących i niedowidzących, ale także z myślą o wszystkich tych, którzy kochają muzyczne bajki. Muzyka w "Fatałaszku" nie wzmaga emocji, prowadzi narrację, daje naturalne poczucie bycia wewnątrz zdarzeń. Wahania głosu w Smutnej Piosence Fatałaszka, podkreślają jego lęki przed otaczającym światem. Smutny ton podkreśla poczucie samotności. Tekst czytają: Beata Paluch, aktorka Teatru Starego w Krakowie i dwoje dzieci, Marysia i Staś Zaryccy. Muzykę skomponował: Andrzej Zarycki, znakomity kompozytor, twórca niezapomnianych piosenek, muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej. W nagraniach uczestniczyli świetni muzycy instrumentaliści: Jacek Bylica - fortepian, Michał Półtorak - skrzypce, Monika Chrzanowska - skrzypce, Janusz Chrzanowski - altówka, Magda Pluta - wiolonczela, Janusz Witko klarnet i saksofony Józef Michalik - kontrabas. Reżyseria dźwięku - Aleksander Wilk.

{} | link |

Cytaty z książki

“"Piękno to coś, co istnieje nawet w rzeczach, uważanych przez ogół ludzi za brzydkie. Każdy przedmiot ma duszę. Stara ławka w parku, na przykład, opowiada sama poprzez swój kształt o sobie i o...”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe