Recenzje książki "Fioletowy hibiskus"

Dodaj swoją recenzję

Jaki kolor ma wolność?

@timido2 @timido2 · 2010-12-16 16:38:23

Zastanawiasz się czy współcześnie istnieje niewolnictwo? A może uważasz, że obecny świat jest już tak ucywilizowany, że nikt już nie czyha na wolność osoby ludzkiej? Jeżeli masz jakieś wątpliwości, że mimo rozwoju praw człowieka ludzie wciąż są niewolnikami innych osób koniecznie zajrzyj do debiutanckiej powieści młodej Nigeryjki Chimanady Ngozi Ad... czytaj dalej »

Fioletowy hibiskus

@nadrektor @nadrektor · 2010-10-15 12:22:19

Z książkami często bywa tak, że trudno jednoznacznie określić czy są one udane, czy nie. Jednym z najlepszych kryteriów, które można zastosować, jest uczucie następujące po skończeniu książki. Jeżeli oddychamy z ulgą i radośnie przechodzimy do kolejnej opowieści to znak, że przeczytana pozycja nie porwała nas. Jeśli natomiast przeraża nas myśl, że ... czytaj dalej »

Trzeci po Bogu

@Pinkberry @Pinkberry · 2010-12-09 18:08:00

Eugene Achike jest ideałem. Wywodzący się z najniższej warstwy społecznej Nigeryjczyk przygarnięty przez misjonarzy, na bazie fanatycznego katolicyzmu i ciężkiej pracy dorobił się wszystkiego: fabryk słodyczy i sklepów oraz nieposzlakowanej opinii. Wspierający finansowo liczne kościoły, szkoły, sierocińce, domy weteranów, szpitale; redagujący ... czytaj dalej »

Fioletowy hibiskus

@agata17ko @agata17ko · 2010-10-15 09:36:25

Fioletowy Hibiskus to niezwykle poruszająca opowieść, która prezentuje fanatyzm religijny rodzica oraz cierpiące przez to dzieci, które nie potrafią się mu przeciwstawić. Autorka czyli Adichie Chimamanda Ngozi jest z pochodzenia Nigeryjką, toteż była świadkiem tego co dzieje się w jej kraju, leczy czy w książce tej jest coś dotyczącego jej biograf... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku