Frau Müller nie zamierza płacić więcej

Natalka Śniadanko
Frau Müller nie zamierza płacić więcej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powieść „Frau Müller nie zamierza płacić więcej” skupia jak w soczewce kilka kontekstów czasowych, geograficznych i problemowych. Bohaterki książki mieszkają i pracują we Lwowie i w Berlinie, ruszają z wypadami turystycznymi do Wenecji i Krakowa, eksplorują własną seksualność, zmieniając partnerów i partnerki, a także zgłębiają zakamarki swojej podświadomości, przerabiając traumy z dzieciństwa spędzonego w sowieckiej Ukrainie i we wschodnich Niemczech. Kontrapunktem dla opowieści o losach ukraińskich gastarbeiterek na tle współczesności jest rozwijana w tle saga rodzinna, ukazująca obraz polsko-ukraińskiej wsi w skali prawie całego XX wieku i na swój sposób przerabiająca traumy narodowe i społeczne. Opowiedziana autentycznym, językowo bezbłędnym wielogłosem powieść artykułuje problemy spychane na margines, kwestionuje stereotypy i mitologemy, prowokuje i pobudza do rozmyślań.  
Tytuł oryginalny: Frau Miuller ne nalashtovana platyty bil'she
Data wydania: 2019-06-27
ISBN: 978-83-64375-34-7, 9788364375347
Wydawnictwo: Warsztaty Kultury w Lublinie
Seria: Wschodni Express
Kategoria: Dla dzieci

Autor

Natalka Śniadanko Natalka Śniadanko Natalka Śniadanko (ur. 1973) – poetka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka. Ukończyła Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie oraz romanistykę i slawistykę na uniwersytecie we Fryburgu. Publikuje zarówno w ukraińskiej, jak i zagranicznej prasie...

Pozostałe książki:

Łóżko. Antologia opowiadań Lubczyk na poddaszu Kolekcja namiętności
Wszystkie książki Natalka Śniadanko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Frau Müller nie zamierza płacić więcej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Frau Müller nie zamierza płacić więcej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl