Gabinet figur woskowych

Gustav Meyrink
Gabinet figur woskowych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gabinet figur woskowych to zbiór opowiadań autorstwa Gustava Meyrnika, który został opublikowany w 1924 roku. Meyrink był austriackim pisarzem i jednym z czołowych przedstawicieli literatury grozy i weird fiction.

W Gabinecie figur woskowych Meyrink przenosi czytelnika w świat pełen tajemnic, przepowiedni i niesamowitych zdarzeń. Opowiadania w zbiorze łączą w sobie elementy grozy, surrealizmu i mistycyzmu, tworząc niezwykłą atmosferę.

Każde opowiadanie to odrębna historia, która eksploruje głęboko ludzką naturę, mroczne zakamarki umysłu i granice rzeczywistości. Czytelnik spotyka tu postaci o wyrazistych osobowościach, a ich losy często splatają się w zaskakujący sposób.

Gabinet figur woskowych to niezwykle wciągający zbiór, który zadziwia i intryguje. Meyrink w mistrzowski sposób balansuje na granicy snu i jawy, prowadząc nas przez labirynt emocji i wyobraźni. To lektura nie tylko dla miłośników literatury fantastycznej, ale także dla tych, którzy szukają oryginalnych, niezwykłych historii.
W swoim Gabinecie figur woskowych Gustav Meyrink zapewnia czytelnikowi niezapomniane doznania, przenosząc go w świat, w którym rzeczywistość miesza się z fantazją, a normalność zderza się z tym, co nadprzyrodzone.

Gustav Meyrink był austriackim pisarzem urodzonym w 1868 roku i zmarłym w 1932 roku. Meyrink jest znany przede wszystkim jako autor literatury fantastycznej i okultystycznej. Jego twórczość cechuje się głęboką eksploracją nadprzyrodzonych, mistycznych i tajemniczych tematów.

Meyrink był człowiekiem wielu talentów i różnorodnych doświadczeń życiowych. Przed karierą pisarską pracował jako bankier, a później zaangażował się w różnorodne działalności artystyczne, takie jak malarstwo i teatr.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych utworów Meyrnika jest powieść Golem, opublikowana w 1915 roku. Powieść ta została uznana za jedno z najważniejszych dzieł literatury fantastycznej i stała się podstawą dla wielu adaptacji teatralnych i filmowych.

Twórczość Meyrnika często porusza tematy związane z okultyzmem, ezoteryką, symboliką i snami. Jego znakiem rozpoznawczym jest eksperymentowanie z narracją, tworzenie tajemniczych i niepokojących atmosfer oraz eksploracja granic między rzeczywistością a światem nadprzyrodzonym.

Gustav Meyrink był niezwykle wpływowym pisarzem, który przyczynił się do rozwoju literatury fantastycznej i wprowadził wiele innowacyjnych elementów do tego gatunku. Jego dzieła nadal cieszą się uznaniem i są czytane przez miłośników literatury zainteresowanych tematami nadprzyrodzonymi i tajemniczymi.
Tytuł oryginalny: Wachsfigurenkabinett
Data wydania: 2023-08-01
ISBN: 978-83-968241-3-4, 9788396824134
Wydawnictwo: Abyssos
Seria: Otchłanie Grozy
Stron: 204
dodana przez: wolfe

Autor

Gustav Meyrink Gustav Meyrink
Urodzony 19 stycznia 1868 roku w Austrii (Wiedeń)
Gustav Meyrink, właśc. Gustav Meyer – pisarz austriacki, okultysta i mistyk epoki modernizmu. Jeden z czołowych twórców fantastyki grozy, buddysta, znawca kabały i miłośnik fenomenów parapsychicznych. Znany zwłaszcza dzięki powieściom Noc Walpurgii ...

Pozostałe książki:

Golem Czarny pająk: Opowieści niesamowite z literatury niemieckojęzycznej Gabinet figur woskowych. Opowieści niesamowite. Demony perwersji. Opowieści niezwykłe Niesamowite opowieści. Klasyka opowieści grozy cz. 1 Noc Walpurgi Spotkanie poza czasem. Antologia fantastycznej noweli austriackiej Zielona twarz Biały Dominikanin Gabinet figur woskowych Opowieści niesamowite z języka niemieckiego. Tom 3
Wszystkie książki Gustav Meyrink

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gabinet figur woskowych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gabinet figur woskowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl