Gdzie jest Mia?

Alexandra Burt
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Gdzie jest Mia?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Trzymający w napięciu jak „Dziewczyna z pociągu” czy „Zanim zasnę”, thriller „Gdzie jest Mia?” opowiada historię młodej matki, której najgorszy koszmar nagle się spełnia.

„Najpierw przypominam sobie ciemność. Później krew. Mia. Mój Boże, Mia”.

Estelle Paradise budzi się w szpitalu po tym, jak została znaleziona na dnie wąwozu bliska śmierci, z raną postrzałową głowy i amnezją. Wkrótce dociera do niej straszna prawda: jej siedmiomiesięczna córeczka Mia zaginęła.

Kilka dni wcześniej Estelle odkryła, że łóżeczko jej córki jest puste. W mieszkaniu nie było śladów włamania, za to zniknęły z niego wszelkie ślady istnienia Mii: jej pieluszki, ubranka, butelki. Zrozpaczona matka nie potrafi tego wyjaśnić, ale za wszelką cenę usiłuje znaleźć córkę. Chaotyczne zachowanie Estelle i tajemnicze okoliczności zaginięcia dziecka sprawiają, że to ona staje się główną podejrzaną w oczach policji i opinii publicznej. Czy słusznie? Gdyby tylko sama to wiedziała…

Książka tak wciągająca, że nie będziecie w stanie jej odłożyć.

Oprah

Serce będzie wam biło szybciej z każdą przeczytaną stroną.

„Huffington Post”

Pełna zwrotów akcji, trzymająca w napięciu, pięknie napisana i wciągająca bez reszty.

Meg Gardiner, laureatka Edgar Award

Alexandra Burt urodziła się w Niemczech. Tuż po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajęła się tłumaczeniami. Ukończyła trzyletni kurs kreatywnego pisania, a jej opowiadania ukazywały się w Internecie i w magazynach literackich.

Obecnie mieszka w środkowym Teksasie z mężem, córką i dwoma labradorami. Jest weganką, chętnie angażuje się w pomoc zwierzętom. Należy do Sisters In Crime, międzynarodowej organizacji zrzeszającej autorki powieści kryminalnych. „Gdzie jest Mia?” to jej pierwsza książka.

Fragment:

Nie wiem, gdzie jest moja córka.

To bardzo ogólne stwierdzenie, obejmujące wszystkie możliwe okoliczności, lecz nie wskazujące na żadną z nich. Bez wytykania winnych palcami i określania charakteru przestępstwa. Prosty fakt.

Nie wiem, gdzie jest moja córka.

Nie potrafiłam znaleźć ani jednego logicznego wyjaśnie¬nia zniknięcia Mii.

Powiedz to, powtarzałam sobie w myślach, po prostu to powiedz. No mów!!! Próbowałam się zmusić, ale kobieta, którą się stałam, nie chciała mnie słuchać. Nikt nie potrafił jej pomóc.

Nikt mi nie pomoże. Nikt mi nie pomoże. Nikt mi nie pomoże.

Data wydania: 2018-05-19
ISBN: 978-83-8139-055-2, 9788381390552
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego
Stron: 416
dodana przez: chudini0505
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Alexandra Burt Alexandra Burt Urodziła się w Niemczech. Tuż po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajęła się tłumaczeniami. Ukończyła trzyletni kurs kreatywnego pisania, a jej opowiadania ukazywały się w Internecie i w magazynach literackich. Obecnie mieszka w śro...

Pozostałe książki:

Dobra córka
Wszystkie książki Alexandra Burt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co się stało z Mią?

25.11.2019

Cud narodzin i macierzyństwa wydaje się powodem do ogromnej radości. Szczęście, jakie odczuwa matka, nie daje się porównać z żadnym innym uczuciem. Znamy to, jeśli nie z własnych doświadczeń, to z relacji naszych własnych mam, sióstr czy przyjaciółek. W tej całej nasyconej słodyczą szczęśliwości na margines spycha się mniej przyjemne uczucia zwią... Recenzja książki Gdzie jest Mia?

Gdzie jest Mia?

9.11.2019

"Gdzie jest Mia?" Alexandry Burt, nie jest dla mnie tym samym, co emocjonująca lektura Rosalindy Noonan pt."Koszmarne przebudzenie". W "Gdzie jest Mia?" niemalże każda strona tekstu zbiega się z przemyśleniami bohaterki na temat jej uczuć względem dziecka, męża, sytuacji, w której nie czuje się komfortowo, a dodatkowo walczy o przywrócenie pamięc... Recenzja książki Gdzie jest Mia?

@Asamitt@Asamitt × 6

Macierzyństwo non fiction

1.02.2021

"Gdzie jest Mia" Alexandry Burt to książka której mogłabym wystawić dwie niezależne noty. Jedna oceniałaby intrygę kryminalną i klimat opowieści, druga zaś poruszany temat związany z depresją poporodową. I tak jak akcja nie była jakoś szczególnie wciągająca a czytelnik szybko mógł domyśleć się rozwiązania zagadki to niezwykle sugestywnie opisany p... Recenzja książki Gdzie jest Mia?

@nika.mail@nika.mail × 4

Morderczyni czy troskliwa matka?

23.11.2019

Czuję się oszukana. Na okładce książki "Gdzie jest Mia" pisze "tak samo wciągający jak DZIEWCZYNA POCIĄGU", moim zdaniem GDZIE JEST MIA nie dorównuje niczym książce Pauli Hawkins. Estelle Paradise - młoda matka mieszkająca samotnie ze swoją córką, pewnego dnia odkrywa jej zaginięcie. Ona sama nie może sobie niczego przypomnieć, gdyż z powodu wypa... Recenzja książki Gdzie jest Mia?

Moja opinia o książce

Opinie

@KIRIKIJO
2019-01-09
10 /10
Przeczytane

Wyobraź sobie, że... budzisz się w szpitalu i nie pamiętasz jak tam trafiłaś. Nikt nie wie co się stało... Okazuje się, że znaleziono Cię na dnie wąwozu w ciężkim stanie... bliską śmierci i z raną postrzałową głowy. Nic nie pamiętasz... straciłaś też pamięć. Po chwili uświadamiasz sobie jednak jeszcze gorsze fakty, makabryczną prawdą – Twoja 7miesięczna córeczka zaginęła..
NIEWYOBRAŻALNE!
Właśnie takimi faktami Aleksandra Burt zaprasza nas do bardzo dobrego thrillera psychologicznego...
Młoda Estelle próbuje sobie przypomnieć co się wydarzyło... najgorszy dla każdej matki koszmar, czyli utratę dziecka. Za pomocą terapii zaczyna wszystko sobie przypominać... Prawda jest przerażająca, wstrząsająca, klimat pełen niepokoju, szaleństwa, bezsilności. Napięcie trzyma do końca.

× 4 | link |
@Paulka
2019-03-05
7 /10
Przeczytane Thillery

Świetna, trzymająca w napięciu książka. Nawet po ujawnieniu prawdy, do samego końca, wciąż pozostawia pytanie gdzie jest Mia.

× 3 | link |
@we.ronika
2020-09-12
10 /10
Przeczytane wszystkie, które mi się podobają

Czytając tą książke, żyłam w ciągłym napięciu i dociekliwości. ,,Co się stanie dalej i kto w końcu porwał te dziewczynke!". Te myśli nie dawały mi spokoju, a kiedy w końcu udało mi się dotrwać do końca tej opowieści, kamień spadł mi z serca. Uważam, iż to jest jedna z najlepszych książek, które przeczytałam, a na prawdę było ich sporo! 😂😅

× 2 | link |
@Anna88
2022-07-18
6 /10
Przeczytane Moje książki Przeczytane w 2022
@mdr.torero
2022-05-13
7 /10
Przeczytane
AN
2022-02-26
6 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2022-01-01
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi
@trancedigaeth
2021-12-25
7 /10
Przeczytane posiadam
@polokokta
2021-11-12
7 /10
Przeczytane 2021
@beata.stefanek
2021-04-09
6 /10
Przeczytane
@nika.mail
2021-02-01
6 /10
Przeczytane
@justyna8166
2021-01-12
7 /10
Przeczytane
@wiki820
2020-10-09
7 /10
Przeczytane
@katherinna1997
2020-05-24
6 /10
Przeczytane
@martha912
2020-04-17
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“- Proszę mi opowiedzieć o zamkach. Dlaczego kazała je pani zamontować? Zastałam w mieszkaniu otwarte okno, uchylone drzwi, przekrzywione żaluzje. Niby nic wielkiego, lecz mimo to się ...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl