GlobRower – poradnik podróżnika rowerowego

Marcin Jakub Korzonek
GlobRower – poradnik podróżnika rowerowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Marin Jakub Korzonek (rocznik 1974). Instruktor turystyki rowerowej, podróżnik, dziennikarz, fotograf.
Z aparatem fotograficznym eksploruje świat na rowerze poza utartymi szlakami; od najgłębszej depresji na ziemi po najwyższe himalajskie przełęcze. Unika znanych szlaków, lubi miejsca nietuzinkowe i trudno dostępne, stąd najwięcej frajdy sprawia mu przejeżdżanie rowerem pustyń, gór lub Polski w linii prostej. W czasie 25 lat samodzielnie zorganizował 19 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i dziewięć pustyń na czterech kontynentach.
Zdjęcia, reportaże z podróży oraz teksty poradnikowe publikuje w polskich czasopismach i magazynach o tematyce podróżniczej i rowerowej. Autor książki Rowery od A do Z – poradnik rowerowy.
Wielokrotnie nominowany i nagradzany na krajowych festiwalach i spotkaniach podróżniczych za swoje podróże i prelekcje.

Strona internetowa: Marcin.Korzonek.info
facebook.com/Marcin.Korzonek.info
instagram.com/Marcin.Korzonek.info

Nie ma ludzi, którzy wiedzą wszystko. Nawet papież, jak się okazuje, nie wie wszystkiego o swoim kościele... A Marcin Korzonek wie wszystko o rowerach. I o podróżowaniu za ich pomocą.
BO TO PODRÓŻ JEST WAŻNA, A NIE JEJ CEL. Do licha. A ta książka opowiada, jak być w drodze, jak ją smakować, czerpać z niej radość, zachwyt i cierpienie, które po powrocie do domu będziemy nazywać rozkoszą – jest więc rowerową Biblią podróżnika, doskonałym przewodnikiem, poradnikiem, czymś, bez czego żaden rozsądny człowiek nie ruszy w świat.

Książka potrzebna, dobra i orzeźwiająca jak woda w bidonie – bez której, jak wiemy, nie ma życia.
Jacek Hugo-Bader, reporter

Kolarstwo to coś więcej niż sport. To styl życia, pasja i miłość. Aktywność niemal dla każdego. I o tym też jest GlobRower. Książka dla tych, którzy sami kochają poznawać świat na rowerze, być blisko natury i czuć wolność, jaką daje kolarstwo. A przy okazji znakomity poradnik od fachowca, który na rowerze był niemal we wszystkich częściach naszej planety. Ale GlobRower to pozycja nie tylko dla tych, którzy planują wyprawy w najbardziej niedostępne miejsca Ziemi, lecz także dla wszystkich chcących ruszyć rowerem nieco dalej.
Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, organizator Tour de Pologne

Szkoda że Marcin napisał tę książkę tak późno! Gdyby powstała 30 lat temu, nie jeździłabym po świecie autostopem, tylko rowerem. GlobRower to zastrzyk inspiracji i mnóstwo rad, dzięki którym na rowerową wyprawę wyruszyć może niemal każdy.
Monika Witkowska, podróżniczka, himalaistka, żeglarka, pisarka

Przez kilkanaście lat podróży nigdy w moje ręce nie trafiła bardziej szczegółowa i kompletna poradnikowa książka na temat wypraw. Doceniam to zwłaszcza, że podróżuję rowerem po świecie nieraz w bardzo trudnych warunkach – naprawdę niewiele jest więc osób, które mogę spytać o radę przed wyjazdem. Ale Marcin Korzonek udowadnia – zarówno swoimi wyprawami, jak i tą książką – ,że naprawdę nie ma od niego większego specjalisty od roweru, i to bez znaczenia, w jakich ekstremach ten rower będzie używany. Pozycja bezdyskusyjnie obowiązkowa!
Kamila Kielar, podróżniczka, reporterka

Książka Marcina jest jak doskonale przygotowana wyprawa. Juz sama jej lektura pozwala poczuć smak rowerowej podróży po całym świecie. Dzięki ogromnej wiedzy autora łatwo zamienić swoje marzenia w rzeczywistość i ruszyć na rowerowy szlak pełen przygód.
Szymon Nitka, autor bloga Znajkraj.pl
Data wydania: 2022-03-15
ISBN: 978-83-962733-0-7, 9788396273307
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Stron: 352
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę GlobRower – poradnik podróżnika rowerowego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka GlobRower – poradnik podróżnika rowerowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl