Gringo wśród dzikich plemion

Gringo wśród dzikich plemion
9.42
Ocena 9.42 na 10 możliwych
Na podstawie 206 ocen kanapowiczów
"Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. S...
"Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion. Oddając ""Gringo...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7380-391-6 ( 9788373803916 )
Wydawnictwo: Bernardinum
puchar @szumo @szumo pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Świat, w którym trzeba mieć tupet jak taran
Dzisiaj zabiorę was w podróż po kilku zakątkach świata, gdzie cywilizacja jeszcze nie dotarła. Wyruszymy do miejsc, gdzie trzeba czasem mocno kombinować, aby przeżyć. Gdzie często kreatywność i trochę szczęścia mogą uratować nam życie. Poznamy bowiem ziemie, na których mieszkają ostatnie, dzikie ple...
Gringo wśród dzikich plemion
Tytuł: Gringo wśród dzikich plemion Autor: Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Poznaj świat Rok wydania: 2006 Wojciecha Cejrowskiego znają chyba wszyscy i wątpię, żeby ktokolwiek przeszedł obok niego obojętnie. Nie tylko ze względu na hawajską koszulę, krótkie spodenki i bose stopy, które są niejako je...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Izabella3
@Izabella3 2012-03-27
Przeczytane (2012-03-27)
Gringo (Im. gringos) znaczy tyle co Biały. Potoczne określenie każdego cudzoziemca, dla którego hiszpański nie jest językiem ojczystym. Popularne w całej Ameryce Łacińskiej - nawet w krajach, gdzie nie mówi się po hiszpańsku (Brazylia, Belize, Gujany). Wyjątek stanowi Meksyk, skąd to słowo pochodzi - tam gringo jest określeniem pogardliwym i stosuje się je wyłącznie do osób przybyłych z USA. Powietrze dookoła cuchnęło rozgrzaną zgnilizną, a do tego bzyczało i gryzło. Po kilkunastu godzinach ścieżka przeprowadziła mnie na druga stronę moczarów. Tam, na skraju tropikalnego lasu, spotkałam pierwszego w życiu Indianina. Takiego, który wciąż żyje po staremu mieszka w szałasie, chodzi na bosaka i żywi się tym, co upoluje w puszczy. Książka bardzo mnie zafascynowała, uwielbiam czytać o odległych krajach, Indianach, przygodach, innych kulturach. polecam tę książkę, wszystkim tym, którzy lubią niesamowite przygody i podróże do odległych zakątków ziemi.
@lily10
@lily10 2009-02-01
Przeczytane (2009-02-01)
Uwielbiam Cejrowskiego, ponieważ ma wielki dar opowiadania różnych historii. Można go słuchać/czytać godzinami i nigdy się nie nudzi. Książkę tę pochłonęłam, albo raczej ona pochłonęła mnie. Miałam wrażenie jakbym była w dżungli i sama była świadkiem tych cudownych przygód. Zmartwiło mnie jedno. Byłam tak zafascynowana motylem, który miał zabijać, poszperałam w Internecie i okazało się, że nie ma takiego, tzn. jest, ale nie zabija...Być może to fikcja literacka, albo wierzenia Indian, których autor nie sprawdził i nie podkreślił w książce. Jak dla mnie i tak rewelacja:)
@Nielecidosmieci
@Nielecidosmieci 2010-01-25
Dość długo po prostu nie miałam ulubionej książki. Do czasu aż sięgnęłam po właśnie tą! Zabawna, zaskakująca, pełna humoru. Czyta się ją bardzo dobrze i momentami nie może uwierzyć, że to wszystko działo się naprawdę. Zdecydowanie polecam. A te fotografie... ja się na nie patrzy, to one jakby żyły. Człowiek wpatruje się w nie i wyobraża sobie, co się tam działo, gdy pstryknęła migawka. A do tego jeszcze w taki przyjemnie czytany sposób opowiedziane przeróżne przygody no i przypisy... nie były słownikowe, nudne tak jak praktycznie prawie zawsze. Rewelacja.
@madziab86
@madziab86 2012-02-05
Przeczytane (2012-02-05)
Mahi, mam takie same odczucia. Ja byłam nawet gorszym przypadkiem, kiedy sięgnęłam po tę książkę, bo nie lubiłam literatury podróżniczej. Później obejrzałam też jego program z cyklu "Boso przez świat" i denerwowało mnie nawet jak się wypowiada. Jednak jak go nie widzę ani nie słyszę a czytam to sama przyjemność. Warto przeczytać! Książka napisana lekko, pełna humoru i ciekawostek. Na pewno poszerza horyzonty, ale wolę je poszerzać z mojego fotela w domu niż uciekając przed niebezpiecznym plemieniem Indian ;)
@anticool
@anticool 2010-05-21
Problem z tym facetem polega na tym, że jak pisze i mówi o podróżach, opowiada o muzyce (mam na myśli jego trójkową audycję), jest świetnie. Ale gdy zaczyna głosić wszem i wobec swoje poglądy, to cofa mi się śniadanie sprzed dwóch tygodni, że można być takim zapyziałym palantem. W związku z powyższym, solidaryzując się ze wszystkimi homoseksualistami, których Cejrowski w tak prymitywny sposób obraża, nie będę go już ani czytać, ani oglądać, ani słuchać. O.
@Lucertola
@Lucertola 2013-03-26
Przeczytane (2013-03-26)
Podoba mi się humor, opis no cóż muszę powiedzieć że czarujący, podoba mi się to że Pan WC nie opisuje strasznie szczegółowo że ten liść miał kolor zieleni szmaragdowej etc. tylko opisuje co widzi i dodatkowo dołącza CO MYŚLI, ale jak wiadomo książki podróżnicze są na ogół pisane właśnie jak dzienniki także w sumie co się dziwić, ale po prostu czasami ludzie myślą tak opacznie że aż mnie to fascynuje. Uwielbiam jego książki są napisane tak że wciąga.
@jolmirek
@jolmirek 2007-09-01
Przeczytane (2007-09-01)
Książka jest fantastyczna! Polecam miłośnikom WC (choć Ci pewnie ją znają na pamięć), ale także jego przeciwnikom, tym, których odstrasza i przeraża swymi poglądami. Jestem przekonany, że zmienicie o nim zdanie, co nie znaczy, że będziecie się zgadzali z nim w drażniących kwestiach. Ma świetny styl, poczucie humoru, a do tego opowiada o takich rzeczach (gdyby ktoś nie wierzył, to są też zdjęcia)... Lektura obowiązkowa dla ludzi marzących o podróżach.
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-04-09
Przeczytane (2011-04-09)
Powiem szczerze, że czytałam ją dość długo, ale bardzo mi się podobała. Delektowałam się nią powoli. Czytałam, zachwycałam zdjęciami, wyobrażałam sobie. Pochłonęły mnie przygody, które przeżywał i to w jaki sposób je opisywał. Z humorem i lekko kpiarskim tonem. Czytając wzdrygałam się z obrzydzenia, bałam się i śmiałam… niektóre sytuacje i przypisy do nich wywoływały u mnie salwy śmiechu. Intrygowały mnie opisy plemion, ich zwyczaje, sposób życia.
@Vinna
@Vinna 2010-04-11
Przeczytane (2007-07-28)
Choć nie zgadzam się z poglądami p. Cejrowskiego w niektórych aspektach, książkę przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Żywy, barwny i bogaty w interesujące zwroty język Autora sprawił, że naprawdę ciężko było odłożyć książkę na bok i wrócić do obowiązków. Bardzo interesująco przedstawił świat zupełnie inny od tego, niż nam znany - o zupełnie innych tradycjach, kulturze i... ludziach. Fotografie są wielkim plusem "Gringo...".
@Senthe
@Senthe 2008-08-06
Przeczytane (2008-08-06)
Naprawdę świetna, nie wiem, jak autor to robi, ale faktem jest, zę parę razy wybuchnęłam niekontrolowanym śmiechem i nie mogłam przestać. Niesamowity talent o nieco kontrowersyjnych przekonaniach. Diabelnie zabawny i polecenia godzien, szczegółem dla iście Pratchettowskich zabaw z czcionką (:Można go nie lubić, ale pisze dla wszystkich. Nie zauważyłam przy tym, aby aspirował do stanowiska rzetelnego źródła wiedzy naukowej.