Nasze polskie wigilie w opowiadaniach

Józef Baran, Wojciech Cejrowski, Malwina Chojnacka, Krzysztof Czarnota ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nasze polskie wigilie w opowiadaniach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Choinka, stół przykryty białym obrusem, blask palących się świec, opłatek, Pismo Święte otwarte na Ewangelii św. Łukasza, a za oknem wszystko przykryte białym puchem.

Tego Wieczoru będą działy się cuda, zdolne przeobrazić życie każdego z nas. Czy chcielibyście spędzić go w towarzystwie wspaniałych autorów, z których każdy opowie Wam niepowtarzalną historię, przesyłając pełne optymizmu i dobroci świąteczne przesłanie?

Wojciech Cejrowski uraczy Was gawędą o zamorskich Wigiliach.

Jan Góra namaluje Wam górzystą krainę jamneńską, gdzie wedle wiarygodnych źródeł narodził się Pan Jezus.

Jan Grzegorczyk wraz z księdzem Groserem wprowadzi Was w noc świętą, cichą, ale i huczną... 

Małgorzata Kalicińska ugości Was w Rozlewisku rozświetlonym płomieniami tradycji.

Legendarna piosenkarka Urszula Sipińska nie tylko zaśpiewa cudownie tradycyjne kolędy, ale opowie Wam o radości, jaką daje zaproszenie do wigilijnego stołu  niespodziewanego gościa.

Tomasz Olbratowski wraz z Maciejem Rybińskim potężną dawką humoru zadbają, byśmy nie popadli w zbyt patetyczny nastrój. Postawią szereg arcyważnych pytań w stylu: czy nie warto byłoby przenieść wigilię na spokojny czas poświąteczny, gdy opadnie gorączka bezsensownych zakupów, wieszania firanek i trzepania dywanów.

Już, już za chwilę zabłyśnie na niebie ta Pierwsza i Najważniejsza Gwiazda. Wesoła Nowina...

Uwaga:

Do książki dołączona jest płyta z najpiękniejszymi 10 kolędami w wykonaniu Urszuli Sipińskiej

Data wydania: 2006-11-01
ISBN: 978-83-7506-060-7, 9788375060607
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 392
dodana przez: chudini0505
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Józef Baran Józef Baran
Urodzony 17 stycznia 1947 roku w Polsce (Borzęcin)
Józef Baran – polski poeta, laureat m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Ukończył technikum górnicze w Wałbrzychu oraz filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Debiutował w 1969 na łamach tygodnika „Życie Literackie”. Jego po...

Pozostałe książki:

Taniec z ziemią. Wiersze najnowsze z lat 2001-2006 Dom z otwartymi ścianami Koncert dla nosorożca Taniec z ziemią Rondo. Wiersze z lat 2006 - 2009
Wszystkie książki Józef Baran

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Refleksje Wigilijne

{} WYBÓR REDAKCJI
4.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wigilia przynosi radość i ukojenie, gdy spędzamy ją wśród bliskich, rozmawiając, śpiewając kolędy, oglądając wspólnie nie wiadomo, który już raz Kevina. Niestety nie zawsze tak jest, bo bywają osoby samotne, cierpiące, które czekają na światełko w tunelu. O obu przypadkach przeczytamy w antologii „Nasze polskie wigilie w opowiadaniach”. „Wigil... {} Recenzja książki Nasze polskie wigilie w opowiadaniach

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 24

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książkę czyta się różnorako, zależnie od opowiadania. Musimy być gotowi na chwilę radości, jak i smutku. Niektóre opowiadania niestety zbyt mało dotyczyły tytułowej Wigilii, same w sobie były ciekawe, ale jednak nastawiony byłem na świąteczne opowieści. Książka zawiera płytę z kolędami w bardzo dobrym wykonaniu Urszuli Sipińskiej. Ponadto są zdjęcia starych kartek świątecznych nawet sprzed wojen oraz przepis na karpia, wiersz i humorystyczny zestaw dań wigilijnych według Macieja Rybińskiego. Znajdziemy również króciutkie biogramy autorów, co może nam nakreślić obraz tego jaki charakter będzie miało opowiadanie. Książka zaczyna się obrazkiem przedstawiającym dzieci z bałwanem, a kończy się Szopką Betlejemską, w której mamy pasterzy z owieczkami i muzyków z psem. Myślę, że w okresie świąt, ale nie tylko możemy ją przeczytać, a przynajmniej wybrane opowiadania, toteż jest godna polecenia, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie.

{}× 14 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasze polskie wigilie w opowiadaniach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl