Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy

Józef Baran
Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Szczęście w czapce niewidce” to najnowszy tom wierszy Józefa Barana, poety lubianego przez czytelników i cenionego przez krytyków. Józef Baran jest laureatem m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich w Genewie i wyróżnienia PEN WEST w Los Angeles. Talent Barana odkrył przed laty Artur Sandauer, który napisał, że jego poezja „umie trafić bezpośrednio do serc ludzkich”. Sam poeta o swoich wierszach mówi, że adresuje je „do wybrednych znawców sztuki poetyckiej i do tzw. zwykłego odbiorcy z wyobraźnią i wrażliwością”. Tom „Szczęście w czapce niewidce” zawiera utwory powstałe w latach 2009-2015.
Data wydania: 2015-11-23
ISBN: 978-83-7785-788-5, 9788377857885
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 158

Autor

Józef Baran Józef Baran
Urodzony 17 stycznia 1947 roku w Polsce (Borzęcin)
Józef Baran – polski poeta, laureat m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Ukończył technikum górnicze w Wałbrzychu oraz filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Debiutował w 1969 na łamach tygodnika „Życie Literackie”. Jego po...

Pozostałe książki:

Nasze polskie wigilie w opowiadaniach Koncert dla nosorożca Rondo. Wiersze z lat 2006 - 2009 Taniec z ziemią Taniec z ziemią. Wiersze najnowsze z lat 2001-2006 Dom z otwartymi ścianami Na tyłach świata Nasze najszczersze rozmowy Podróże z tej i nie z tej ziemi Pokój i wojna Scenopis od wieczności Spadając, patrzeć w gwiazdy Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy Słoneczna ruleta Tragarze wyobraźni Tylko aż. Only so much. Wersja polsko-angielska W wieku odlotowym Wiersze wybrane Wyprawa po złote runo. Wybór wierszy z lat 1968-2002 dokonany przez Anne Dymną i poprzedzony jej słowem wstępnym Zielnik miłosny i inne liryki
Wszystkie książki Józef Baran

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl