Podróżnik WC

Podróżnik WC
4.12
Ocena 4.12 na 5 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Oto najnowsza książka Wojciecha Cejrowskiego... Chociaż nie, nie jest „najn...
Oto najnowsza książka Wojciecha Cejrowskiego... Chociaż nie, nie jest „najnowsza”. W ogóle nie jest „nowa”. To drugie wydanie niewielkiego zbioru opowieści o przygodach Autora w Ameryce, który po raz pierwszy został opublikowany w 1997 roku, następnie stał się bestsellerem, a potem... zniknął. ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788373809000
Wydawnictwo: ?

Recenzje

Podróżniku zrób to sam!
Zamiłowania do podróży , misji odkrywczych i wszelkiego rodzaju eskapad skłoniła mnie nie po raz pierwszy do przeczytania "Podróżnika WC". Byłam i jestem szczerze urzeczona spisanymi tam historiami. Wtedy jeszcze nie doceniałam jak pomocne informacje zgromadził i zawarł w tej książce autor.Skupił...
Podróżnik WC
Z prozą pana Wojtka miałam okazję się już poznać. Czytałam "Rio Anakonda" i lektura przypadła mi do gustu. A sam autor - jest doskonale znany i jako pisarz, i jako podróżnik, autor programów o tematyce podróżniczej i fotograf. Nie wątpliwie jest on też osobą dość oryginalną i kontrowersyjną. A ja...
Napisz swoją opinię

Opinie

@annam
@annam 2011-07-25
Przeczytane (2011-07-25)
Czytałam " Gringo... " oraz " Rio Anaconda " i byłam zachwycona. Ta książka trochę mnie rozczarowała. Trochę, bo owszem, styl opowiadania, który mi się zawsze podobał pozostał ten sam, barwne i ciekawe opowieści, z humorem, ciętą ripostą, bystrymi spostrzeżeniami, ale... negatywny cień na tą książkę rzuciły prywatne poglądy Pana Cejrowskiego z którymi osobiście się nie zgadzam. Ma prawo wypowiadać się na łamach swojej książki, a ja mam prawo się z nimi nie zgadzać. Czytając ksenofobiczne wypowiedzi Autora czułam pewien niesmak.
@Maynard
@Maynard 2012-02-17
Choć napisana grubo przed "Gringo..." i przeredagowana ostatnimi czasy, wyraźnie odstaje od pozostałych książek autora. Owszem kilka momentów może zaciekawić, jednakże całość nudzi. Ponadto denerwował mnie pompatyczno-przechwałkowy styl autora epatujący samouwielbieniem w stylu innej pisarki-podróżniczki (kolor blond, jako skojarzenie). Ogólnie straciłem do pana autora szacunek po jego pseudokatolicko-radykalnych poglądach. Mówię: nie!
@makomt
@makomt 2011-02-16
Przeczytane (2011-01-01)
Zdecydowanie od tej książki powinno się zacząć czytanie książek WC, bo następne są zdecydowanie lepsze. Kilka fajnie opowiedzianych historii, dużo zdjęć, aż by się chciało tam być. Jedyne co mi przeszkadzało to to, że w tej książce autor nie powstrzymał się od wyrażenia niektórych swoich przekonań religijnych. Na szczęście zamknęło się to w jednym rozdziale. Poza tym książka warta przeczytania.
@Salama
@Salama 2011-02-24
Przeczytane (2011-01-01)
Początkowo wydawała mi się dziwnie chaotyczna, ale szybko wyzbyłam się tego wrażenia. Była to pierwsza książka pana Cejrowskiego, jaką czytałam, i jeśli to jest "nie-umiem-pisać", to aż się boję sięgnąć po te nowsze. Zabawna, pouczająca, jak i po prostu ciekawa. Chętnie sięgnę po kolejne i zacznę oglądać "Boso przez świat"! :)
AR
@AnnaR 2011-03-07
Zaczełam czytac od najnowszych jego książek, ale ta jest najlepsza, jest prawdziwa i nie nudna. Jest taka jak sam Cejrowski, czułam sie czytając prawie tak jak bym siedziała obok telewizora gdy on opowiada o tym, albo gdzieś siedziała w tyle jego głowy. Uszczypliwe teskty, humor, polecam wydanie drugie wznowione :))
@lepa
@lepa 2011-07-30
Przeczytane (2011-07-30)
zgadzam się w pełni z komentarzem annam. Widać że to pierwsza książka autora bo pod względem treści nie jest doskonała jak "Gringo..." czy "Rio...". prywatne komentarze nie dotyczące stricte podróżowania trochę przesadzone- szczególnie rozdział "Jehowici". Nie zmienia jednak faktu ze warto przeczytać.
@independent
@independent 2014-10-09
Przeczytane (2014-10-09)
Troszkę mniej zabawna niż reszta książek Cejrowskiego. Przeczytałam ją całą w drodze pociągiem w jedną i drugą stronę. Bardzo dobrze mi się ją czytało, zresztą uwielbiam Cejrowskiego. W tej pozycji możemy się dowiedzieć jak duże doświadczenie ma w podróżach już od swoich młodzieńczych lat.
@Lloret
@Lloret 2012-11-19
Zdecydowanie gorsza od późniejszych książek pana Cejrowskiego (o czym autor uczciwie informuje na samym początku!). Nie zmienia to jednak faktu, że nawet kiepska książka WC pobija na łeb, na szyję książki wielu innych autorów :) Można się więc i czegoś dowiedzieć, i zdrowo uśmiać:)
@pankinka
@pankinka 2011-08-02
Przeczytane (2011-08-02)
To moja pierwsza książka Cejrowskiego i na pewno nie ostatnia! Bardzo mi się podobała, fajnie i bardzo szybko się ją czyta, pełna jest przepięknych zdjęć z wypraw oraz całkowicie zgadzam się z poglądami Cejrowskiego! Polecam wszystkim zapalonym podróżnikom i nie tylko!:)
@Jjolka
@Jjolka 2011-11-18
Przeczytane (2011-11-18)
Dobrze się uśmiałam :) Milo było poczytać o początkach wojaży, o szczególikach jak wybór aparatu fotograficznego i kliszy,.. I o przekonaniach samego autora.
Autorzy
Wojciech Cejrowski
Wojciech Daniel Cejrowski (ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, publicysta katolicki, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat.Ekscentryk ...
Inne książki:
Książka Kołtun się jeży
Książka WC na końcu Orinoko
Książka Gringo wśród dzikich plemion
Książka Rio Anaconda
Książka Rio Anaconda
Współtworzący tą stronę
puchar @Iv73118 @Iv73118 pierwsza opinia