Podróżnik WC

Wojciech Cejrowski
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów
Podróżnik WC
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów

Opis

Oto najnowsza książka Wojciecha Cejrowskiego... Chociaż nie, nie jest „najnowsza”. W ogóle nie jest „nowa”. To drugie wydanie niewielkiego zbioru opowieści o przygodach Autora w Ameryce, który po raz pierwszy został opublikowany w 1997 roku, następnie stał się bestsellerem, a potem... zniknął.

Zniknął dlatego, że Wojciech Cejrowski nie chciał go wznawiać. Uważał, że jest to dziełko nieporadne, że zbyt dużo w nim bufonady. Wreszcie jednak dał się namówić i tak powstał „Podróżnik WC. Wydanie II poprawione”.

To wciąż tamte niezwykłe przygody, to wciąż egzotyczny świat, dopiero odkrywany przez młodego podróżnika i opisywany z młodzieńczym entuzjazmem i humorem. Tamta książka została jednak wzbogacona o kilka nowych opowieści i ciekawe zdjęcia, a Autor poprawił nieco styl. I dzięki temu czyta się ją jeszcze lepiej.

A niewątpliwie wielką zaletą „Podróżnika...” jest to, że – jak twierdzi sam Cejrowski – są to opowieści, których dziś w ogóle by nie opowiedział...
Data wydania: 2010-12-03
ISBN: 978-83-7380-900-0, 9788373809000
Kategorie: Podróżnicze, Reportaż
Stron: 256

Autor

Wojciech Cejrowski Wojciech Cejrowski Wojciech Daniel Cejrowski (ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, publicysta katolicki, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat.Ekscentryk z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru, podróżnik, ...

Pozostałe książki:

Kołtun się jeży Gringo wśród dzikich plemion Wyspa na prerii Piechotą do źródeł Orinoko Rio Anaconda
Wszystkie książki Wojciech Cejrowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróżniku zrób to sam!

17.09.2012

Zamiłowania do podróży , misji odkrywczych i wszelkiego rodzaju eskapad skłoniła mnie nie po raz pierwszy do przeczytania "Podróżnika WC". Byłam i jestem szczerze urzeczona spisanymi tam historiami. Wtedy jeszcze nie doceniałam jak pomocne informacje zgromadził i zawarł w tej książce autor.Skupiłam się jedynie na walorach artystycznych, co nie jest... Recenzja książki Podróżnik WC

Podróżnik WC

30.06.2011

Z prozą pana Wojtka miałam okazję się już poznać. Czytałam "Rio Anakonda" i lektura przypadła mi do gustu. A sam autor - jest doskonale znany i jako pisarz, i jako podróżnik, autor programów o tematyce podróżniczej i fotograf. Nie wątpliwie jest on też osobą dość oryginalną i kontrowersyjną. A ja osobiście go strasznie lubię. Za co zapytacie ? Za s... Recenzja książki Podróżnik WC

Wojciech Cejrowski „Podróżnik WC”

7.03.2011

Jednych irytuje, drugich zachwyca. Z pewnością nie można przejść koło niego obojętnie. Wojciech Cejrowski: globtroter, dziennikarz, fotograf, postać bez wątpienia zauważalna. Podróżnik WC, to drugie poprawione wydanie książki, która ukazała się 1997 roku. Jest to pierwsza podróżnicza 'opowieść' napisana przez Cejrowskiego. Bardziej surowa, kryt... Recenzja książki Podróżnik WC

Podróżnik WC

20.08.2012

„Podróżnik WC” autorstwa Wojciecha Cejrowskiego to książka z serii Poznaj świat. Autora książki bardzo lubię oglądać i słuchać w programie pod tytułem „Boso przez świat”. Od dawna byłam bardzo ciekawa książek jego autorstwa. „Samotna wyprawa jest jak post. Jest też uwolnieniem. Bardzo często od nałogów,przyzwyczajeń,rutynowych skojarzeń-UWOLNIENI... Recenzja książki Podróżnik WC

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-01-17
8 /10
Przeczytane Cejrowski_Wojciech Zz_Lit_(Podróż_Reportaż_Fakt)

„PODRÓŻNIK WC” to bardzo interesująca książka, miałem okazję czytać, jej drugie wydanie z roku 2010, które zostało poprawione i uzupełnione przez autora. Wojciech Cejrowski dzieli się z czytelnikami swoim podróżniczym i życiowym doświadczeniem, zrobił to oczywiście z poczuciem humoru z nutą ironii czyli w stylu z jakiego go znamy.

Tym razem samotnie podróżuje po krajach Ameryki Łacińskiej, bez kamer telewizyjnych, nie mieszka w luksusowych hotelach, bez grosza przy duszy, pokazując otaczającą rzeczywistość trzeźwym okiem. Dzieli się trafnymi spostrzeżeniami,, które zapadają w pamięci czytelnikowi, jest to barwna i pouczająca opowieść, to także studium ludzkiej osobowości, które ukazują zachowania społeczności żyjących w tamtym regionie oraz ich przystosowanie do panujących warunków, jakże odmiennych od tych, które znamy z europejskich metropolii.

Autor przemieszczał się po pustkowiach, gdzie przyroda wciąż jest dzika, a człowiekowi ciężko wytrzymać i przystosować się, pięknie opisał trudy takich podróży, czyhające niebezpieczeństwa, warunki egzystencji mieszkańców tych miejsc, którzy marzą zwykle o wyrwaniu się do lepszego świata i łatwiejszego życia oraz o ucieczce w stronę cywilizacji.

Książkę czyta się z zapartym tchem, szybko, opowiadania z podróży są krótkie, zawierają kwit esencję i dodatkowo są okraszone pięknymi fotografiami autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Nie każdemu dane będzie odwiedzenie dalekich e...

× 3 | link |
@annam
2011-07-25
Przeczytane własne, osobiste, niepożyczalne :-) Nie zachwyciły

Czytałam " Gringo... " oraz " Rio Anaconda " i byłam zachwycona. Ta książka trochę mnie rozczarowała. Trochę, bo owszem, styl opowiadania, który mi się zawsze podobał pozostał ten sam, barwne i ciekawe opowieści, z humorem, ciętą ripostą, bystrymi spostrzeżeniami, ale... negatywny cień na tą książkę rzuciły prywatne poglądy Pana Cejrowskiego z którymi osobiście się nie zgadzam. Ma prawo wypowiadać się na łamach swojej książki, a ja mam prawo się z nimi nie zgadzać. Czytając ksenofobiczne wypowiedzi Autora czułam pewien niesmak.

| link |
@Maynard
2012-02-17
5 /10
Wielcy Polegli czyli niedoczytane czytadła

Choć napisana grubo przed "Gringo..." i przeredagowana ostatnimi czasy, wyraźnie odstaje od pozostałych książek autora. Owszem kilka momentów może zaciekawić, jednakże całość nudzi. Ponadto denerwował mnie pompatyczno-przechwałkowy styl autora epatujący samouwielbieniem w stylu innej pisarki-podróżniczki (kolor blond, jako skojarzenie). Ogólnie straciłem do pana autora szacunek po jego pseudokatolicko-radykalnych poglądach. Mówię: nie!

| link |
@makomt
2011-02-16
5 /10
Przeczytane Z mojej półki Oddoływacze :)

Zdecydowanie od tej książki powinno się zacząć czytanie książek WC, bo następne są zdecydowanie lepsze. Kilka fajnie opowiedzianych historii, dużo zdjęć, aż by się chciało tam być. Jedyne co mi przeszkadzało to to, że w tej książce autor nie powstrzymał się od wyrażenia niektórych swoich przekonań religijnych. Na szczęście zamknęło się to w jednym rozdziale. Poza tym książka warta przeczytania.

| link |
@Salama
2011-02-24
10 /10
Przeczytane

Początkowo wydawała mi się dziwnie chaotyczna, ale szybko wyzbyłam się tego wrażenia. Była to pierwsza książka pana Cejrowskiego, jaką czytałam, i jeśli to jest "nie-umiem-pisać", to aż się boję sięgnąć po te nowsze. Zabawna, pouczająca, jak i po prostu ciekawa. Chętnie sięgnę po kolejne i zacznę oglądać "Boso przez świat"! :)

| link |
AR
2011-03-07

Zaczełam czytac od najnowszych jego książek, ale ta jest najlepsza, jest prawdziwa i nie nudna. Jest taka jak sam Cejrowski, czułam sie czytając prawie tak jak bym siedziała obok telewizora gdy on opowiada o tym, albo gdzieś siedziała w tyle jego głowy. Uszczypliwe teskty, humor, polecam wydanie drugie wznowione :))

| link |
@lepa
2011-07-30
8 /10
Przeczytane

zgadzam się w pełni z komentarzem annam. Widać że to pierwsza książka autora bo pod względem treści nie jest doskonała jak "Gringo..." czy "Rio...". prywatne komentarze nie dotyczące stricte podróżowania trochę przesadzone- szczególnie rozdział "Jehowici". Nie zmienia jednak faktu ze warto przeczytać.

| link |
@independent
2014-10-09
8 /10
Przeczytane

Troszkę mniej zabawna niż reszta książek Cejrowskiego. Przeczytałam ją całą w drodze pociągiem w jedną i drugą stronę. Bardzo dobrze mi się ją czytało, zresztą uwielbiam Cejrowskiego. W tej pozycji możemy się dowiedzieć jak duże doświadczenie ma w podróżach już od swoich młodzieńczych lat.

| link |
@Lloret
2012-11-19
8 /10

Zdecydowanie gorsza od późniejszych książek pana Cejrowskiego (o czym autor uczciwie informuje na samym początku!). Nie zmienia to jednak faktu, że nawet kiepska książka WC pobija na łeb, na szyję książki wielu innych autorów :) Można się więc i czegoś dowiedzieć, i zdrowo uśmiać:)

| link |
@pankinka
2011-08-02
10 /10
Przeczytane

To moja pierwsza książka Cejrowskiego i na pewno nie ostatnia! Bardzo mi się podobała, fajnie i bardzo szybko się ją czyta, pełna jest przepięknych zdjęć z wypraw oraz całkowicie zgadzam się z poglądami Cejrowskiego! Polecam wszystkim zapalonym podróżnikom i nie tylko!:)

| link |
@Jjolka
2011-11-18
8 /10
Przeczytane

Dobrze się uśmiałam :) Milo było poczytać o początkach wojaży, o szczególikach jak wybór aparatu fotograficznego i kliszy,.. I o przekonaniach samego autora.

| link |
@magda87
2011-04-07
8 /10
Przeczytane

a ja właśnie polecam przeczytać ta jako pierwszą, później Rio Anacondę i na koncu najlepszą- czyli Gringo; warto sobie czasem powoli dozować przyjemności :)

| link |
@Inaures
2012-09-19
10 /10
Przeczytane

Być może gorsza od pozostałych książek WC ( ;) ) ale mimo wszystko to wciąż niezwykle dowcipna i przeciekawa pozycja. Ja świetnie się bawiłam i polecam ;)

| link |
@Artemizja
2011-05-23
10 /10
Przeczytane W mojej biblioteczce

Chyba nie mogłabym podróżować tak jak pan WC. Dlaczego?? Wg niego trzeba zabrać połowę bagażu, który zamierzaliśmy ze sobą wziąść.

| link |
@bunia
2011-04-19
5 /10
Przeczytane

Warto zacząć czytać Cejrowskiego od tej książki, bo "Gringo..." i "Rio..." są lepsze, ale wszystkie czyta się przyjemnie.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróżnik WC. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl