Habermas. Wiara w demokrację

María José Guerra Palmero
Książka Habermas. Wiara w demokrację
Książka Habermas. Wiara w demokrację
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nie sposób zrozumieć filozofii drugiej połowy XX wieku bez lektury tekstów Jürgena Habermasa (Düsseldorf, 1929). Twórczość tego wciąż żyjącego klasyka jest nie tylko filozoficzna. Wkracza na obszar myśli interdyscyplinarnej i należy do najlepszej tradycji teorii krytycznej, prądu intelektualnego, który połączył refleksję filozoficzną z naukami społecznymi. Niniejsza książka wnika do wnętrza bogatej twórczości Habermasa i opisuje zdecydowane zaangażowanie autora w demokrację. Tom nie jest wyczerpującym wstępem do myśli filozoficznej, jednak z pewnością przybliża czytelnikom fundamentalne punkty rozwoju jego myśli w zakresie etyki i polityki.  
Tytuł oryginalny: L'impegno per la democrazia
Data wydania: 2018-12-12
ISBN: 978-83-282-1609-9, 9788328216099
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 25
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Habermas. Wiara w demokrację nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Habermas. Wiara w demokrację. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}