Holy Island. Szlaki Przełajowe

Adam Kadmon
Holy Island. Szlaki Przełajowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To drugi tomik wierszy Adama Kadmona, publicysty, felietonisty i blogera. Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza zawiera poprzedzony prologiem poemat inspirowany życiem fińskiego bohatera narodowego, nazywanego Piłsudskim Finlandii – marszałka Carla Gustafa Mannerheima. Natomiast na drugą część składa się różnorodna pod względem treści zawartość poetycka. Są w niej osobiste wiersze, publicystyka polityczna oraz tematy obyczajowe i filozoficzne. „Holy Island. Szlaki Przełajowe” swoją treścią dotyka wielu spraw, wielu tematów. Czytelnik znajdzie tu tęsknotę za prawdziwymi bohaterami narodowymi oraz refleksję na temat współczesnego świata, życia osobistego, politycznego czy obyczajowego.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-466-9, 9788379004669
Wydawnictwo: Psychoskok

Autor

Adam Kadmon Adam Kadmon pisze o sobie, że jest publicystą, blogerem i „cichym poetą”. Sugeruje to, że poezja nie jest dla niego pierwszoplanową formą wypowiedzi. Z drugiej strony, „Holy Island – Szlaki Przełajowe” to już drugi tomik wierszy tego autora. W dodatk...

Pozostałe książki:

Kapitel Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą Inna legenda. Rejestr artefaktów Manufaktura snów
Wszystkie książki Adam Kadmon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Holy Island. Szlaki Przełajowe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2016-01-26
Przeczytane

„Holy Island – Szlaki Przełajowe” to częściowo poezja, częściowo poetycka publicystyka. I w zasadzie to nie dziwi, ponieważ autor tomiku, występujący pod pseudonimem Adam Kadmon, jest przede wszystkim publicystą i blogerem. To w zasadzie dwa tomiki w jednym. Pierwszy – „Holy Island” jest swego rodzaju hołdem dla fińskiego marszałka i bohatera narodowego Carla Gustafa Mannerheima. W „Szlakach Przełajowych” wiersze nie mają motywu przewodniego, są raczej luźnymi refleksjami na temat współczesnego życia, współczesnej Polski, ale również na temat osobistych spraw Kadmona. I właśnie w tej części ujawnia się publicystyczna natura autora. Szczególnie, gdy w swojej twórczości odnosi się do tematów politycznych.

| link |

Cytaty z książki

“Nie umknie kołomyi cebrzyk - moja biedna głowa, na moim spoczywając biurku. Na wciąż moim karku. Już posiwiała. Pod abażurem szkielet nareszcie przygasa. Jesteś tego świadkiem jak miło milcząc...”
#
“Miłość, ona przetrwa: do ciebie, kraju rozpostartych jezior, do ciebie istoto, do ludzi dobrych, jeśli nawet utracili wiarę. Najmądrzejsi nie wiedzą, jak dni troski, w najzwyklejsze chwile szc...”
#
“Jak się żyje nie na krańcu planety, ale w jej pępku, który ktoś z nieznanej przyczyny wybrał, przysposobił i tak już zostaje? Może tam samotność nie jest już wyborem lecz obroną człowieka prze...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl