Homo transcendens w świecie Gombrowicza

Edward Fiała
Homo transcendens w świecie Gombrowicza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Edward Fiała w swojej rozprawie formułuje nową wizję dzieła Gombrowicza. Autor książki znajduje oparcie we współczesnej psychoanalizie, zwłaszcza w myśli późnego Ericha Fromma, od którego przejmuje kluczową dla siebie kategorię "idola" i objaśnia niemal całą wizję antropologiczną pisarza, zarówno tę wpisaną w utwory literackie, jak i tę, która manifestuje się w jego pozaliterackich przekonaniach. W takim kontekście człowiek w świecie Gombrowicza jawi się jako homo transcendens, przekraczający wszelkie możliwe ograniczenia i granice. Nawet jeśli ceną miałby być dramatyczny konflikt między wolnością i prawdą absolutną. Z recenzji prof. Władysława Panasa
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7363-169-4, 9788373631694
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Homo transcendens w świecie Gombrowicza aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Homo transcendens w świecie Gombrowicza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe