I nie było już nikogo

I nie było już nikogo
9.43
Ocena 9.43 na 10 możliwych
Na podstawie 103 ocen kanapowiczów
Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemni...
Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-245-8899-2 ( 9788324588992 )
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron: 216
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę

Recenzje

"I nie było już nikogo" - Agatha Christie
Któż z nas nie zna Agathy Christie? Jest choć jedna osoba, której to nazwisko nie obiło się nawet o uszy? Osobiście w to nie wierzę! Tę kobietę zna cały świat! Czym sobie zasłużyła na taką sławę powiecie? Otóż tym, że spod jej pióra wyszło ponad 90 powieści i sztuk teatralnych! Jest uznawana za najb...
Zabijaj jak w rymowance...
Mordercą może być każdy. Ty, ja, on, ona, naprawdę wszyscy mogą zabijać. Ale czy każdy potrafi popełnić zbrodnie doskonałą? O to jest już trudniej... Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 znanych na całym świecie kryminałów. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece - stąd je...
Napisz swoją opinię

Opinie

@ania2517
@ania2517 2011-09-10
Powieść, której zakończenie mnie zaskoczyło, wstrząsnęło, a wręcz zmiażdżyło. Historia dziesięciorga ludzi, z których każdy ma na sumieniu jakąś zbrodnię. Wszyscy trafiają na wyspę odciętą od świata, bez możliwości wydostania się. W pokojach zastają tajemniczy wiersz o ,,Dziesięciorgu Murzyniątkach''. I od tej pory pojedynczo giną. Staje się jasne, ze ktoś z nich jest mordercą, który zastawił na nich pułapkę. Na wyspie przy życiu zostają tylko dwie osoby. Jednak żadna z nich nie zabiła pozostałych towarzyszy. jak to możliwe? Otóż, Sędzia Lawrence Wargrave, kreujący się na prawego i uczciwego człowieka zaaranżował własną śmierć przy pomocy jednego z lokatorów wyspy. Doprowadził do zgonów wszystkich, których sam zaprosił na wyspę. A postem popełnił samobójstwo. Gdy opowiadałam tę historie przyjaciółce, stwierdziła krótko : muszę to przeczytać! Zakończenie tej historii było tak zaskakujące, iż długo nie mogłam wyjść z podziwu dla kunsztu Christie. Odgadnięcie głównego podejrzanego jest wręcz niemożliwe. Fabuła tak misternie utkana i skomplikowana, że przywodzi na myśl pajęczą sieć. Czytelnik jest święcie przekonany, że wszystko jest już jasne. Nic go nie zaskoczy. Jednak epilog jest prawdziwym fajerwerkiem. Nie tylko ostatnie kartki powieści wstrząsają. Na każdym kroku odbiorca zostaje zmuszony do myślenia, podejrzewania. Christie wyprowadza czytelników na manowce. Cała powieść jest majstersztykiem, zaś zakończenie ukoronowaniem i zwieńczeniem tej nieprawdopodobnej fabuły, wisienką na torcie.
@Rebellish
@Rebellish 2010-07-21
Przeczytane (2010-07-21)
Agatha jak zwykle pokazała wszystko, co potrafi. Użyła całego swojego kunsztu pisarskiego, aby nas oczarować. Podziwiam jej talent do tego, że momentami tak subtelnie potrafi wybrnąć z wielu sytuacji, nie budząc przy tym niczyich podejrzeń. Kryminał napisany naprawdę lekkim stylem, kawał dobrej roboty. Wciąga już od pierwszych stron. Postacie są fascynujące, każda z nich ma inny charakter, każda skrywa mroczny sekret, którego nie chce wyjawić. Każda z nich jest podejrzana, choć tak naprawdę do końca nie wiadomo, kto jest winny. Podejrzenia są od samego początku, lecz nie ma stu procentowej pewności, kto jest zabójcą. Dopiero sama autorka rozświetla nam całą sprawę. Właśnie najcudowniejsze jest to, że ta książka jest tak niesamowicie nieprzewidywalna... dla niektórych. Bo w zasadzie wierszyk o Dziesięciu Żołnierzykach tak właściwie wiele wyjaśnia.
@Jenny_89
@Jenny_89 2011-04-27
Przeczytane (2011-01-01)
"Napisałam "Dziesięciu Murzynków", ponieważ zafrapowały mnie niebywałe trudności z przeprowadzeniem całego pomysłu. Dziesięcioro ludzi musiało zginąć w taki sposób, aby historia nie wydała się absurdalna ani morderca nazbyt oczywisty. Dopracowywałam tę książkę miesiącami, ale efekt wypadł jak należy. Fabuła jest prosta, klarowna, zagadka praktycznie nie do rozwikłania, chociaż da się sensownie wyjaśnić." Oto co Agatha Christie sądziła o swojej książce. Jej słowa powinny być wystarczającą zachętą, aby po nią sięgnąć. Dodam tylko, że czyta się szybko, a klimat tajemniczości i napięcie skutecznie nie pozwalają się nam od niej oderwać.
MA
@madziulla2010 2011-01-19
Przeczytane (2010-08-29)
Jest naprawdę wspaniala to pierwsza jej książka którą przeczytałam obecnie strawiłam jakieś 20 jej powieści i nie ma zamiaru na tym skończyć chcę przeczytać wszystkie, a zaczęło się właśnie od tej przypadkowo poleconej mi przez koleżankę książki. Od tej pory uważam Agatkę za prawdziwa geniuszkę kryminałów polecam gorąco
@April
@April 2012-07-05
To moja pierwsza przeczytana powieść Agaty Christie i z pewnością nie ostatnia. Byłam zachwycona pomysłem i wykorzystaniem go przez autorkę. Zakończenie zaskakujące, nigdy bym nie zgadła kto jest mordercą, dopóki nie zostało to wyjaśnione, a zostało i to dokładnie! Polecam z całego serca :)
@Darcia
@Darcia 2011-03-13
Przeczytane (2011-03-13)
Jestem pełna podziwu dla Agathy, że z powieści tak krótkiej, potrafiła zrobić powieść tak obfitą w fakty, wątki, że człowiekowi wydawało się, iż książka w ogóle nie ma końca. Rewelacja. Tego, kto jest mordercą, autorem tego całego łańcucha zbrodni, w życiu sama bym się nie domyśliła.
@beacia3993
@beacia3993 2012-08-14
Przeczytane (2012-08-14)
Moja ulubiona książka pani Christie. Autorka stworzyła wspaniałą tajemniczą atmosferę, a jak tu domyślić się, kto jest mordercą, skoro po kolei giną wszyscy podejrzani? Powieść zaskakuje i wciąga tak, że nie sposób się oderwać. Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów kryminałów.
@HollyShort
@HollyShort 2013-01-17
Przeczytane (2013-01-01)
Rewelacyjna książka. Na początku bałam się, że zakończenie będzie dużym rozczarowaniem ale jednak wszystko ułożyło się w konkretną całość. Polecam, książka wciąga i czyta się bardzo szybko. Znana jest także pod tytułami "Dziesięciu Murzynków" lub "Dziesięciu żołnierzyków".
@secretelle
@secretelle 2012-08-19
Przeczytane (2012-11-24)
Autorka po raz kolejny udowodniła, że w pełni zasługuje na miano Królowej Kryminału. „I nie było już nikogo” powinien przeczytać KAŻDY. To, z całą pewnością, najlepsza książka Agathy, może nawet najbardziej intrygujący kryminał, jaki kiedykolwiek czytałam.
@milla
@milla 2012-07-06
Przeczytane (2012-01-01)
"I nie było już nikogo" to świetny kryminał. To moje drugie spotkanie z twórczością Agaty Christie i zaliczam je do niezwykle udanych. Jeżeli macie ochotę zapoznać się z pisarstwem królowej kryminału, proponowałabym zacząć od tego tytułu.
Autorzy
Christie Agatha
Agatha Mary Clarissa Miller Christie (ur. 15 września 1890 w Torquay, zm. 12 stycznia 1976 w Wallingford) – brytyjska autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. Córka Clary i Fredericka Miller. Od...
Inne książki:
Książka Morderstwo w Orient Expressie
Książka Morderstwo w Orient Expressie
Książka Dziesięciu Murzynków
Książka Dwanaście prac Herkulesa