I wciąż ją kocham

I wciąż ją kocham
4.53
Ocena 4.53 na 5 możliwych
Na podstawie 100 ocen kanapowiczów
Dzieciństwo Johna Tyree nie należało do łatwych. Gdy okazało się, że świat ni...
Dzieciństwo Johna Tyree nie należało do łatwych. Gdy okazało się, że świat nie stanie przed nim otworem, zaś szanse na uzyskanie wyższego wykształcenia są właściwie żadne, swoją przyszłość zobaczył w szeregach armii Stanów Zjednoczonych. Już jako żołnierz, będąc na przepustce, spotyka przypadkiem...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788373596665
Wydawnictwo: Albatros

Recenzje

Co to znaczy naprawdę kogoś kochać?
„I wciąż ją kocham” jest to książka napisana przez Nicholasa Sparksa, mistrza powieści romantycznych ostatnich lat. I tutaj, podobnie jak w wypadku „Ostatniej piosenki”, najpierw przyszło mi oglądnąć ekranizację, dopiero później przeczytać utwór. Oba filmy mnie zachwyciły, o książkach czytałam wi...
I wciąż ją kocham
Na książki Nicholasa Sparksa miałam ochotę już od dawna. Wiele osób poleciło mi już jego książki, od wielu usłyszałam słowa uznania dla jego prozy. Kiedy w końcu dostałam taką okazję, aby móc przeczytać książkę „I wciąż ją kocham”, nie mogłam się doczekać kiedy w końcu będę mogła się za nią zabra...
Napisz swoją opinię

Opinie

@panika0
@panika0 2010-06-18
Przeczytane (2008-11-03)
Piękna i niesamowita powieść o miłości i poświęceniu. Czytając ową książkę ciężko jest uwierzyć w to co zostało napisane na jej kartkach. Czy taka miłość ma szanse zaistnieć w owych czasach? A może to tylko kolejna bajka dla dorosłych? Albo przesłodzone romansidło? Młody mężczyzna z powodu braku pomysłu na życie postanawia wstąpić do armii. Na przepustce spotyka dziewczynę w której zakochuje się bez pamięci. Zresztą z wzajemnością. Miłość rozkwita. Plany na przyszłość rosną. Czy może być coś piękniejszego? Jednak los lubi płatać figle. I tym razem bywa nieustępliwy. Główny bohater staje przed trudnym wyborem - kobieta czy służba ojczyźnie? Nicholas Sparks pokazuje nam jak piękna potrafi być miłość. Wprowadza nas w świat burzliwych miłości, poruszając najgłębsze zakamarki naszych serc i wyciskając łzy z oczu. "I wciąż ją kocham" to kolejna pozycja obok której nie można przejść obojętnie, to kolejny dowód na to, że to właśnie miłość jest najważniejsza w życiu każdego człowieka.
@Tajemnica33
@Tajemnica33 2010-11-11
Przeczytane (2010-11-11)
Sparks z pewnością jest na prawdę doskonałym pisarzem. Potrafi w perfekcyjny sposób zawładnąć umysłem czytelnika i dzięki temu wsiąkamy w życie bohaterów. Przy "I wciąż ja kocham" dokładnie tak stało się ze mną, tak jak zawsze przy Sparksie. Nie mniej jednak skończyłam czytać tą książkę i czuję niedosyt .... czegoś mi brakuje, nie mogę jej odłożyć na półkę, bo czuję wyraźny brak sama nie wiem czego. Romans piękny, bajeczny aczkolwiek okraszony tymi złymi, niepotrzebnymi a jednak strasznie prawdziwymi uczuciami żalu, tęsknoty, rozłąki i wreszcie strasznego niespełnienia. Może to nie ta pora roku na tego typu romanse, może ja nie jestem w najlepszym nastroju .... może jeszcze kiedyś, innym razem, po przeczytaniu poczuję się szczęśliwa, że to nie moje uczucia ktoś opisał bez mojej zgody .....
@Chikuma
@Chikuma 2010-10-30
Przeczytane (2010-10-30)
Moja pierwsza książka Sparksa. Połknęłam ją w kilka godzin, czytałam bez przerwy. Niesamowita opowieść napisana fenomenalnym językiem. Sparks ma to do siebie, że opisuje banalną powiastkę, ale potrafi zrobić to w taki sposób, że wydaje nam się, że historia jest jedyna w swoim rodzaju. Tutaj nie było inaczej. Bardzo mnie wzruszyła historia miłości głównych bohaterów. Popłakałam się na końcu, kiedy jednak nie było aż tak szczęśliwego zakończenia. Na filie również okropnie się wzruszyłam... Najbardziej jednak zapadła mi w pamięć postać ojca Johna. Nie umiem tego wyjaśnić, ale bardzo go polubiłam i do dziś czasem o nim myślę, co sprawia, że zaczynam zastanawiać się nad tym, jakie życie muszą mieć osoby niepełnosprawne umysłowo. Cudowna książka, jedna z lepszych tego autora.
@Goszka
@Goszka 2011-05-19
Przeczytane (2011-05-19)
Powieść jest wyjątkowa. Historia o niespełnionej miłości, którą można przeczytać w ciągu kilku godzin, tak bardzo jest wzruszająca i tak bardzo piękna. Opowiada o tym ile zakochana osoba jest w stanie poświęcić dla obiektu swoich uczuć. Niespełniona miłość, to chyba najgorsze co w życiu może być. Do końca wierzyłam, że Savannah jednak będzie z Johnem i że ta miłość jest jedną z tych wiecznych, szczęśliwych. I jest mi niesamowicie żal głównego bohatera, bo myśląc o jego postaci wiem, że nigdy nie zazna spokoju. Przyznaję się, że na ostatnich stronach płakałam. Filmu nie oglądałam. Teraz gdy mam już za sobą lekturę, to myślę że najwyższy na to czas.
@Holiday
@Holiday 2013-09-03
Przeczytane (2013-09-03)
Zastanawiające jest w jaki sposób Sparks balansuje na granicy romantyzmu i kiczu nigdy jej nie przekraczając. Historia nabiera rumieńców właściwie pod koniec powieści pokazując jak bardzo potrafi się zmienić nasze życie w przeciągu zaledwie kilku lat. Nie jest to najlepsza książka tego autora, być może dlatego że znam go od podszewki i nie umie mnie już zaskoczyć tak jak na początku. Mimo wszystko ma w sobie niewyobrażalną dozę romantyzmu przez co nie mogę wyjść z zachwytu nad jego twórczością.
@Liliowa
@Liliowa 2010-08-09
Przeczytane (2010-01-01)
Piękna historia z pięknymi bohaterami w roli głównej. Byłam troszkę zaskoczona brakiem happy endu, aczkolwiek podczas czytania czułam , że tym razem Sparks nie zaserwuje na ostatniej stronie zdania "I żyli długo i szczęśliwie". Nie jestem wielbicielką tego typu powieści, choć muszę przyznać, że ta naprawdę przypadła mi do gustu. Momentami wzruszająca, innym razem znów zabawna. Polecam gorąco, idealna pozycja na wakacje. Teraz poluję na film. ;)
@Nadwrazliwa
@Nadwrazliwa 2011-06-22
Przeczytane (2011-06-22)
Bomba emocji i sentymentalnych wzruszeń zawarta w tej książce poraża w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zgadzam się z poprzednimi komentarzami-trudno przy niej nie uronić łez. Piękna, trudna miłość głównych bohaterów. Ucieszyłam się, widząc, że Sparks chwytał za tak trudne tematy, jak wojsko czy też choroby. Właśnie za podejmowanie się ów kwestii, jego książki są dla mnie najdoskonalszymi.
@Pyska1428
@Pyska1428 2011-09-18
Przeczytane (2011-09-18)
Książka jest książką ciekawą , jednak wydaje mi się że inne książki Sparksa są ciekawsze . Może to dlatego , że nie wciągnęłam się we wczytanie tej . Ale jakoś nie mogłam . Początek był świetny , ale częśc druga i trzecia nie przypadły my zbytnio do gustu . Początek i koniec był dla mnie najlepszy i najbardziej zaskakujący.
OM
@smakoszkaczekolady 2013-08-22
Przeczytane (2013-08-22)
Jak dla mnie jest to jedna z takich książek i historii, o której się nie zapomina i trzyma gdzieś głęboko w sercu, prze sobie. Dla mnie była przede wszystkim odpowiedzią na pytanie "co to jest prawdziwa miłość?". Bo mimo zakończenia bez happy endu, to była prawdziwa miłość, taka która nigdy nie przemija. Polecam:)
@taodwinyla
@taodwinyla 2010-10-23
Przeczytane (2010-08-21)
"I wciąż ją kocham" jest niesamowitą powieścią- szczególnie ukazanie żołnierza jako bardzo uczuciowego, wrażliwego człowieka, zdolnego do wielkiej miłości i poświęcenia. Nie podobało mi się zakończenie, zresztą każda powieść Sparksa musi skończyć się tak, że chce się tylko płakać i rozmyślać nad potęgą miłości.
Autorzy
Nicholas Sparks
Nicholas Charles Sparks (ur. 31 grudnia 1965 w Omaha w stanie Nebraska). Współczesny pisarz amerykański, którego książki ukazują się w 33 językach, podbił serca czytelników swoją pierwszą powieścią...
Inne książki:
Książka Szczęściarz
Książka Na ratunek
Książka Na zakręcie
Książka Jesienna miłość
Książka List w butelce
Współtworzący tą stronę
puchar
MO
@blekitna pierwsza opinia