Idealne dziecko

Dr. Lucinda Berry
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Idealne dziecko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów

Opis

 Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?
Christopher i Hannah wiodą szczęśliwe i spokojne życie – on jest chirurgiem, ona pielęgniarką. Brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala trafia Janie, porzucona sześciolatka, Christopher od razu nawiązuje z nią kontakt i przekonuje Hannah, żeby wzięli ją do domu jako własną córkę.
Ale Janie nie jest zwykłym dzieckiem.
Marzenie o szczęśliwej rodzinie staje się coraz bardziej odległe.
Czy tajemnicza przeszłość dziewczynki może doprowadzić wszystkich do niewyobrażalnych czynów, których konsekwencje będą tragiczne w skutkach...?
Myśleli, że to porzucone dziecko, ale rany na jej ciele opowiedziały o wiele straszniejszą historię. 

Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8075-915-2, 9788380759152
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 416
dodana przez: Justyna_K

Autor

Lucinda Berry Lucinda Berry Dr. Lucinda Berry jest psychologiem specjalizującym się w traumach i prowadzi badania w zakresie dziecięcych traum. Wykorzystuje swoje doświadczenie naukowe do tworzenia niepokojących thrillerów psychologicznych, zacierających graniczę między prawdą...

Pozostałe książki:

Ocalić syna Złe uczynki
Wszystkie książki Lucinda Berry

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie-Idealne dziecko

5.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?" Czy dzieci rodzą się złe? Czy może stają się złe za sprawą zaniedbania rodziców, braku opieki, braku miłości? A może czerpią wzorce z nas, dorosłych? Każdy będzie miał na ten temat swoją własną opinię. Jamie ... {} Recenzja książki Idealne dziecko

@Nina@Nina {}× 30

Czy naprawdę rodzimy się źli?

29.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Właśnie zakończyłam czytanie Idealnego dziecka i zdecydowałam, że od razu napiszę recenzję. Książka jest tak niesamowita i naładowana emocjami które pozostaną ze mną na długo. Pewnie nie raz zastanawialiśmy się słysząc o różnych przypadkach morderstw lub znęcania się nad ludźmi czy naprawdę można po prostu urodzić się złym? Wiele głosów przemawia ... {} Recenzja książki Idealne dziecko

@MonikaKrysa@MonikaKrysa {}× 1

"Idealne dziecko" Lucinda Berry

8.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Podobno dzieci to niewinne i dobre istoty, które z natury rodzą się dobre, jednak niestety po traumatycznych przeżyciach stają się zupełnie kimś innym... Wiele do myślenia na ten temat daje książka „Idealne dziecko” Lucindy Berry, która opisuje właśnie taki problem. Co takiego do zaoferowania ma właśnie ten thriller psychologiczny? Zapraszam do da... {} Recenzja książki Idealne dziecko

Idealne Dziecko

12.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

*RECENZJA* Za mną kolejna lektura Lucindy Berry i tak jak poprzednia jej książka tak i ta mną wstrząsnęła... "Idealne dziecko" to jedna z lepszych pozycji, jakie ostatnio czytałam... Mocny, wywołujący masę uczuć i emocji thriller psychologiczny opowiadający o problemie maltretowania dzieci, temat niezwykle trudny, ale i niestety powszechny, bo nie... {} Recenzja książki Idealne dziecko

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2020-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Warte polecenia

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki w tym gatunku. Autorzy ciągle tylko serwują nam odgrzewane, wielokrotnie przemielone, bliźniaczo podobne historie. Lucinda Berry swoją opowieścią o dziecku z piekła rodem dosłownie mnie oczarowała. Jak już zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać. I chociaż domyślałam się miejscami, co wydarzy się kilka stron dalej, to i tak czytałam z drżeniem serca i trwogą, szczególnie gdy fragment opowieści zaczął dotyczyć małej kotki imieniem Blue.
Idealne podsumowane książki : "Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane". Christopher i Hannah chcieli tylko dać małej, skrzywdzonej dziewczynce dom pełen miłości, spokoju, chcieli stworzyć dla niej bezpieczną przystań. I takim sposobem ich spokojne, szczęśliwe życie w mgnieniu oka zamieniło się w piekło na ziemi.
Książka trzyma w napięciu od początku do końca, im dalej brniemy w historię tym atmosfera robi się bardziej gęsta, czuć nadciągającą katastrofę. Powieść dostarczyła mi całego ogromu emocji, czasami aż się we mnie gotowało gdy czytałam o tym co wyprawiało się w tym domu.
Teraz mały minusik ale to tylko i wyłącznie wina wydawnictwa : bardzo często wypowiedzi Hannah były prawidłowe czyli w rodzaju żeńskim, by za chwilę zmienić się w rodzaj męski i znów powrócić do rodzaju żeńskiego.

{}× 17 | link |
@Malwi
2021-04-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

" Idealne dziecko " to mroczny i przerażający thriller. Opowiada historię Christophera i Hannah kochającego się małżeństwa któremu do szczęścia brakowało tylko upragnionego dziecka. Pewnego dnia na izbę przyjęć szpitala w którym pracują, pogotowie przywozi kilkuletnie dziecko które błąkało się ulicami miasta. Dziewczynka nosi znamiona maltretowania. Od razu skrada serce Christophera.

Jakie skutki przyniesie to zauroczenie, dowiedzcie się sami czytając tę niesamowicie poruszającą książkę. Emocje gwarantowane. To opowieść przepełniona smutkiem, a jednocześnie przerażająca gdyż Jenie nie jest zwyczajną dziewczynką. To dziecko skrywa mroczną tajemnicę.

Ta powieść to misternie skonstruowany thriller. Mocny choć mało wiarygodny. Fabuła wciąga a bohaterowie poruszają. Autorka po mistrzowsku wykreowała bohaterów jednocześnie ukazując ich skrajne emocje.

Ta lektura niesie za sobą pewien niedosyt, a mianowicie zakończenie daje dużo do życzenia. W pewnym momencie, odniosłam wrażenie, że historia się urywa i następuje szybki koniec, tak jakby zabrakło kilku stron.

{}× 7 | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

„Idealne dziecko” to książka Lucindy Berry, która przed zostaniem pełnoetatową pisarką była psychologiem klinicznym specjalizującym się w traumach dziecięcych. O po części o tym też jest tak książka. Określana jest jako thriller psychologiczny i obydwa te człony faktycznie tu znajdziemy. Napięcie wysokie jest już na samym początku – wątki małżeństwa podejmującego się opieki nad 6letnią dziewczyną z syndromem maltretowanego dziecka poprzetykane są późniejszym policyjnym przesłuchaniem ich pracownicy socjalnej – od początku wiadomo, że ta historia zakończy się morderstwem. Tylko czyim? I jak do tego doszło? Dla mnie jednak ciekawsza była tu ta warstwa psychologiczna i pytania, które fabuła na czytelniku wymusza. Czy człowiek w chwili urodzenia jest już dobry lub zły? Jak duży wpływ na wychowanie? Czy uda się naprostować psychikę dziecka, które od początku było krzywdzone? I jak to zrobić?

„Idealne dziecko” to takie trochę ostrzeżenie – są rany, które dorosły może wyrządzić dziecku, które naprawdę trudno, wręcz niemożliwie trudno będzie zasklepić… Polecam wszystkim tym, którzy lubią mocne i niepokojące thrillery psychologiczne!

{}× 5 | link |
@Marguerita
2020-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020

Takiej historii się nie spodziewałam❗
Wciąga do tego stopnia, że zarwałam nockę. Mocna, trzymająca w napięciu i świetnie napisana.
Szkoda mi tylko tego małżeństwa. Chcieli stworzyć wspaniałą rodzinę, a przeżyli horror.

{}× 3 | link |
@anna_strzelczak
2021-03-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"(...) uważaj na marzenia, bo mogą się spełnić" - to pierwsze słowa, jakie mi przyszły do głowy po przeczytaniu "Idealnego dziecka". Hannah i Christopher to małżeństwo prawie idealna... prawie. Szczęśliwie zakochani, spełnieni zawodowo. Do szczęścia brakuje im tylko jednego.... dziecka. Splot trudnych wydarzeń stawia przed nimi możliwość adopcji dziewczynki. Na pierwszy rzut oka skrzywdzonej mocno przez los, po przejściach, wymagającej szczególnej uwagi. No i .... pewnie każdy dopisał by sobie jakieś szczęśliwe zakończenie tej historii, ale .... Niech to będzie zachętą jej przeczytania. Dla to mocna historia, po przeczytaniu której postawiłam sobie takie oto pytanie: "Czy kiedykolwiek przypuszczałabym, że spełnienie mojego najskrytszego marzenia może zmienić moje życie w koszmar ?". Przyjemnej lektury :)

{}× 2 | link |
@czytanie.na.platanie
2022-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2022

Książki poruszające dziecięcą krzywdę są dla mnie zawsze jak cios w serce. Trudno zapanować nad emocjami, które towarzyszą ich czytaniu. Zwykle jednak wiemy czego można oczekiwać, najczęściej schemat, według którego są pisane jest dość podobny. Dlatego nie spodziewałam się tak odmiennego, szokującego wręcz podejścia, tak zaskakującej fabuły powieści Lucindy Berry „Idealne dziecko”.

Czyż już sam tytuł nie sugeruje, że dziewczynka, która jest trzonem tej historii nie jest idealna? Ale przecież nikt taki nie jest, a tym bardziej dziecko, które było więzione, bite i głodzone. Takie traumy zostają w głowie na zawsze, kaleczą na całe życie. Czy miłość i bezpieczeństwo okazywane jej przez rodziców adopcyjnych, do których trafia wystarczą by z czasem powróciła do normalności? Czy wiedzą, w co się pakują?

Niestety z góry wiemy, że w rodzinie dojdzie do tragedii. Bieżąca historia przetykana jest fragmentami przesłuchania pracownicy socjalnej, która uczestniczyła w adopcji. Wiemy, że coś się stało, ale nie znamy szczegółów tragedii, ani jej przyczyn, co wzmaga chęć poznania zakończenia, ale i wzbudza obawy przed jego poznaniem. Czy jesteśmy gotowi na prawdę? Czy nie okaże się zbyt szokująca?

Autorka stopniowo zaspokaja drążący nas niepokój, ale wyjaśnienie wcale nie uspokaja, a wręcz przeciwnie, powoduje eksplozję emocji, po której trudno dojść do równowagi. To przerażająca historia o maltretowaniu, nadziei i odrzuceniu, ale też o depresji poporodowej, ni...

{}× 1 | link |
@Agnesscorpio
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Idealne dziecko” autorstwa Lucindy Berry, to druga książka po „Ocalić syna”, którą przeczytałam niemalże na wdechu. W tej powieści autorka ukazuje zło, które pojawia się wraz z narodzinami i nie jest to horror o tajemnych siłach, o nie.
To dramat i thriller psychologiczny, który potrafi przestraszyć lepiej, niż najokrutniejsza zjawa.


Główne postaci to Christopher i Hannah, małżeństwo, które od lat stara się o dziecko. On jest lekarzem, ona pielęgniarką, pracują w tym samym szpitalu. Pewnego dnia na oddział trafia znaleziona, okrutnie pobita, zagłodzona mała dziewczynka. Chris od pierwszego momentu bierze ją pod swoje skrzydła, operuje i często odwiedza. Mała Janie okazuje się być niedożywioną sześciolatką, a rany na jej ciele jednoznacznie wskazują na zespół dziecka maltretowanego. Mieszkała na oddalonym osiedlu przyczep, gdzie osiedliła się biedota i narkomani. W jej „domu” zostają znalezione zwłoki jej matki, Janie zostaje zatem włączona w system opieki społecznej, szukającego dla niej rodziców zastępczych. To właśnie Chris i Hannah, po krótkim zastanowieniu, postanawiają zaopiekować się śliczną blondyneczką. Ta decyzja zaważy na ich dalszym życiu.

„Idealne dziecko” to książka, która wzbudza ogrom ambiwalentnych emocji, od współczucia, żalu, przez szok, aż do nienawiści. Przez wszystkie te emocje przechodzili także bohaterowie ...

{} | link |
@maciejek7
2021-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane z Biblioteki

Pochłonęła mnie ta powieść, czytając ją nie mogłam odłożyć jej na potem - nie dało się.
Polecam

{} | link |
@Bookmaniak
2022-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane kryminały Psychologiczne
@agatagorskaa
2021-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2021 Ebook
@Dorota_Watroba_2
2021-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@moneczek88
2021-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@AlicjaZkrainyCzarow
2021-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@bettypietras
2021-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Idealne dziecko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl