Idealne dziecko

Dr. Lucinda Berry
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
Idealne dziecko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów

Opis

 Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?
Christopher i Hannah wiodą szczęśliwe i spokojne życie – on jest chirurgiem, ona pielęgniarką. Brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala trafia Janie, porzucona sześciolatka, Christopher od razu nawiązuje z nią kontakt i przekonuje Hannah, żeby wzięli ją do domu jako własną córkę.
Ale Janie nie jest zwykłym dzieckiem.
Marzenie o szczęśliwej rodzinie staje się coraz bardziej odległe.
Czy tajemnicza przeszłość dziewczynki może doprowadzić wszystkich do niewyobrażalnych czynów, których konsekwencje będą tragiczne w skutkach...?
Myśleli, że to porzucone dziecko, ale rany na jej ciele opowiedziały o wiele straszniejszą historię. 

Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8075-915-2, 9788380759152
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 416
dodana przez: Justyna_K

Autor

Lucinda Berry Lucinda Berry Dr. Lucinda Berry jest psychologiem specjalizującym się w traumach i prowadzi badania w zakresie dziecięcych traum. Wykorzystuje swoje doświadczenie naukowe do tworzenia niepokojących thrillerów psychologicznych, zacierających graniczę między prawdą...

Pozostałe książki:

Ocalić syna Idealne dziecko Sekret sióstr Złe uczynki
Wszystkie książki Lucinda Berry

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie-Idealne dziecko

5.05.2020

"Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?" Czy dzieci rodzą się złe? Czy może stają się złe za sprawą zaniedbania rodziców, braku opieki, braku miłości? A może czerpią wzorce z nas, dorosłych? Każdy będzie miał na ten temat swoją własną opinię. Jamie ... Recenzja książki Idealne dziecko

@Nina@Nina × 29

Czy dziecko może okazać się potworem?

21.02.2022

Niezwykle poruszająca i wciągająca od pierwszych stron książka. Wywołała we mnie ogrom emocji. Lucinda Berry pokazuje, że nie zawsze małe dzieci są aż tak bezbronne, jak nam się wydaje. Chcecie się dowiedzieć, jaki wpływ mają wydarzenia z przeszłości i tkwiący w dziecku od urodzenia zło na jego zachowanie dziecka? Koniecznie sięgnijcie po ,,Idealn... Recenzja książki Idealne dziecko

@aalexbook@aalexbook × 8

Pobaw się ze mną

23.04.2022

Małżeństwo Bauerów poznaje w szpitalu Janie, dziewczynkę po przejściach. Sami nie mogą doczekać się własnego potomstwa, dlatego postanawiają się biedaczką zaopiekować. Początek książki jest spokojny, aż się człowiek zastanawia, w którym miejscu pojawi się to napięcie charakterystyczne dla thrillerów. Nie bójcie się, przyjemnie będzie tylko do czas... Recenzja książki Idealne dziecko

Czy naprawdę rodzimy się źli?

29.04.2020

Właśnie zakończyłam czytanie Idealnego dziecka i zdecydowałam, że od razu napiszę recenzję. Książka jest tak niesamowita i naładowana emocjami które pozostaną ze mną na długo. Pewnie nie raz zastanawialiśmy się słysząc o różnych przypadkach morderstw lub znęcania się nad ludźmi czy naprawdę można po prostu urodzić się złym? Wiele głosów przemawia ... Recenzja książki Idealne dziecko

@MonikaKrysa@MonikaKrysa × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2023-08-23
7 /10
Przeczytane 2023 Zagraniczni autorzy 2023

Stopień rozbieżności opinii o tej pozycji jest szeroki. Mnie się książka podobała. Gdy jakiemukolwiek dziecku dzieje się krzywda to automatycznie "nóż mi się w kieszeni otwiera". A jak należałoby się zachować gdy to dziecko krzywdzi innych? Mam nadzieję, że to tylko fikcja literacka bo trudno mi sobie wyobrazić, że taka sytuacja wydarzyła się w rzeczywistości. Bardzo irytował mnie naiwny tatuś, drażniła słaba mamusia ale z drugiej strony rozumiałam ich, że chcieli porzuconemu dziecku stworzyć prawdziwy dom. Szkoda, że Janie nie umiała albo nie chciała tego zrozumieć. Ile szkody może wyrządzić sześcioletnie dziecko? Nie uwierzycie ale bardzo dużo. Albo najlepiej przeczytajcie sami. Książka czyta się bardzo szybko . Napisana prostym językiem, ma krótkie rozdziały i na dokładkę nie chce się jej odkładać, ponieważ jak najprędzej chce się wiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

× 23 | link |
@Justyna_K
2020-04-30
9 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Warte polecenia

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki w tym gatunku. Autorzy ciągle tylko serwują nam odgrzewane, wielokrotnie przemielone, bliźniaczo podobne historie. Lucinda Berry swoją opowieścią o dziecku z piekła rodem dosłownie mnie oczarowała. Jak już zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać. I chociaż domyślałam się miejscami, co wydarzy się kilka stron dalej, to i tak czytałam z drżeniem serca i trwogą, szczególnie gdy fragment opowieści zaczął dotyczyć małej kotki imieniem Blue.
Idealne podsumowane książki : "Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane". Christopher i Hannah chcieli tylko dać małej, skrzywdzonej dziewczynce dom pełen miłości, spokoju, chcieli stworzyć dla niej bezpieczną przystań. I takim sposobem ich spokojne, szczęśliwe życie w mgnieniu oka zamieniło się w piekło na ziemi.
Książka trzyma w napięciu od początku do końca, im dalej brniemy w historię tym atmosfera robi się bardziej gęsta, czuć nadciągającą katastrofę. Powieść dostarczyła mi całego ogromu emocji, czasami aż się we mnie gotowało gdy czytałam o tym co wyprawiało się w tym domu.
Teraz mały minusik ale to tylko i wyłącznie wina wydawnictwa : bardzo często wypowiedzi Hannah były prawidłowe czyli w rodzaju żeńskim, by za chwilę zmienić się w rodzaj męski i znów powrócić do rodzaju żeńskiego.

× 17 | link |
@Malwi
2021-04-03
7 /10
Przeczytane

" Idealne dziecko " to mroczny i przerażający thriller. Opowiada historię Christophera i Hannah kochającego się małżeństwa któremu do szczęścia brakowało tylko upragnionego dziecka. Pewnego dnia na izbę przyjęć szpitala w którym pracują, pogotowie przywozi kilkuletnie dziecko które błąkało się ulicami miasta. Dziewczynka nosi znamiona maltretowania. Od razu skrada serce Christophera.

Jakie skutki przyniesie to zauroczenie, dowiedzcie się sami czytając tę niesamowicie poruszającą książkę. Emocje gwarantowane. To opowieść przepełniona smutkiem, a jednocześnie przerażająca gdyż Jenie nie jest zwyczajną dziewczynką. To dziecko skrywa mroczną tajemnicę.

Ta powieść to misternie skonstruowany thriller. Mocny choć mało wiarygodny. Fabuła wciąga a bohaterowie poruszają. Autorka po mistrzowsku wykreowała bohaterów jednocześnie ukazując ich skrajne emocje.

Ta lektura niesie za sobą pewien niedosyt, a mianowicie zakończenie daje dużo do życzenia. W pewnym momencie, odniosłam wrażenie, że historia się urywa i następuje szybki koniec, tak jakby zabrakło kilku stron.

× 7 | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-09-04
7 /10

„Idealne dziecko” to książka Lucindy Berry, która przed zostaniem pełnoetatową pisarką była psychologiem klinicznym specjalizującym się w traumach dziecięcych. O po części o tym też jest tak książka. Określana jest jako thriller psychologiczny i obydwa te człony faktycznie tu znajdziemy. Napięcie wysokie jest już na samym początku – wątki małżeństwa podejmującego się opieki nad 6letnią dziewczyną z syndromem maltretowanego dziecka poprzetykane są późniejszym policyjnym przesłuchaniem ich pracownicy socjalnej – od początku wiadomo, że ta historia zakończy się morderstwem. Tylko czyim? I jak do tego doszło? Dla mnie jednak ciekawsza była tu ta warstwa psychologiczna i pytania, które fabuła na czytelniku wymusza. Czy człowiek w chwili urodzenia jest już dobry lub zły? Jak duży wpływ na wychowanie? Czy uda się naprostować psychikę dziecka, które od początku było krzywdzone? I jak to zrobić?

„Idealne dziecko” to takie trochę ostrzeżenie – są rany, które dorosły może wyrządzić dziecku, które naprawdę trudno, wręcz niemożliwie trudno będzie zasklepić… Polecam wszystkim tym, którzy lubią mocne i niepokojące thrillery psychologiczne!

× 5 | link |
@anna_strzelczak
2021-03-15
7 /10
Przeczytane

"(...) uważaj na marzenia, bo mogą się spełnić" - to pierwsze słowa, jakie mi przyszły do głowy po przeczytaniu "Idealnego dziecka". Hannah i Christopher to małżeństwo prawie idealna... prawie. Szczęśliwie zakochani, spełnieni zawodowo. Do szczęścia brakuje im tylko jednego.... dziecka. Splot trudnych wydarzeń stawia przed nimi możliwość adopcji dziewczynki. Na pierwszy rzut oka skrzywdzonej mocno przez los, po przejściach, wymagającej szczególnej uwagi. No i .... pewnie każdy dopisał by sobie jakieś szczęśliwe zakończenie tej historii, ale .... Niech to będzie zachętą jej przeczytania. Dla to mocna historia, po przeczytaniu której postawiłam sobie takie oto pytanie: "Czy kiedykolwiek przypuszczałabym, że spełnienie mojego najskrytszego marzenia może zmienić moje życie w koszmar ?". Przyjemnej lektury :)

× 3 | link |
@Marguerita
2020-04-21
8 /10
Przeczytane 2020

Takiej historii się nie spodziewałam❗
Wciąga do tego stopnia, że zarwałam nockę. Mocna, trzymająca w napięciu i świetnie napisana.
Szkoda mi tylko tego małżeństwa. Chcieli stworzyć wspaniałą rodzinę, a przeżyli horror.

× 3 | link |
@czytanie.na.platanie
2022-01-18
9 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2022

Książki poruszające dziecięcą krzywdę są dla mnie zawsze jak cios w serce. Trudno zapanować nad emocjami, które towarzyszą ich czytaniu. Zwykle jednak wiemy czego można oczekiwać, najczęściej schemat, według którego są pisane jest dość podobny. Dlatego nie spodziewałam się tak odmiennego, szokującego wręcz podejścia, tak zaskakującej fabuły powieści Lucindy Berry „Idealne dziecko”.

Czyż już sam tytuł nie sugeruje, że dziewczynka, która jest trzonem tej historii nie jest idealna? Ale przecież nikt taki nie jest, a tym bardziej dziecko, które było więzione, bite i głodzone. Takie traumy zostają w głowie na zawsze, kaleczą na całe życie. Czy miłość i bezpieczeństwo okazywane jej przez rodziców adopcyjnych, do których trafia wystarczą by z czasem powróciła do normalności? Czy wiedzą, w co się pakują?

Niestety z góry wiemy, że w rodzinie dojdzie do tragedii. Bieżąca historia przetykana jest fragmentami przesłuchania pracownicy socjalnej, która uczestniczyła w adopcji. Wiemy, że coś się stało, ale nie znamy szczegółów tragedii, ani jej przyczyn, co wzmaga chęć poznania zakończenia, ale i wzbudza obawy przed jego poznaniem. Czy jesteśmy gotowi na prawdę? Czy nie okaże się zbyt szokująca?

Autorka stopniowo zaspokaja drążący nas niepokój, ale wyjaśnienie wcale nie uspokaja, a wręcz przeciwnie, powoduje eksplozję emocji, po której trudno dojść do równowagi. To przerażająca historia o maltretowaniu, nadziei i odrzuceniu, ale też o depresji poporodowej, ni...

× 2 | link |
@aellirenn
2022-04-06
9 /10
Przeczytane

Christopher i Hannah są szczęśliwym małżeństwem. Do pełnego spełnienia brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala, w którym pracują, trafia porzucona, sześcioletnia Janie, zapada decyzja, żeby wziąć dziewczynkę i dać jej prawdziwy dom. Jednak Janie nie jest zwykłym dzieckiem.

Książkę polecała znajoma na Insta, a że ufam jej ocenom, to od razu odpaliłam sobie audiobooka. Autorka właściwie od samego początku zapewnia prawdziwy rollercoaster emocji. Jak mnie to wciągnęło! I co tu się zadziało! Nie raz podczas słuchania miałam dreszcze. I, jak babcię kocham, w tym momencie się cieszyłam, że nie mam żadnego dziecka w domu, bo gdyby się dziwnie zachowało, to mogłabym zejść na zawał.

Nie, to nie jest horror. To jest historia, która może się wydarzyć i to mnie najbardziej przeraża.

Muszę jeszcze wspomnieć, że dałam się koncertowo wyprowadzić w pole, bo był moment, w którym już niczego nie byłam pewna. Potem ułożyłam sobie w głowie całą historię i… ponownie przyszedł taki moment 🫣 To jest naprawdę kawał świetnego thrillera. Pozostaje mi gorąco polecić i ostrzec, że kiedy już zaczniecie czytać, to nie odłożycie książki, zanim nie doczytacie do ostatniej strony.

× 2 | link |
@Agnesscorpio
@Agnesscorpio
2021-05-03
8 /10

„Idealne dziecko” autorstwa Lucindy Berry, to druga książka po „Ocalić syna”, którą przeczytałam niemalże na wdechu. W tej powieści autorka ukazuje zło, które pojawia się wraz z narodzinami i nie jest to horror o tajemnych siłach, o nie.
To dramat i thriller psychologiczny, który potrafi przestraszyć lepiej, niż najokrutniejsza zjawa.


Główne postaci to Christopher i Hannah, małżeństwo, które od lat stara się o dziecko. On jest lekarzem, ona pielęgniarką, pracują w tym samym szpitalu. Pewnego dnia na oddział trafia znaleziona, okrutnie pobita, zagłodzona mała dziewczynka. Chris od pierwszego momentu bierze ją pod swoje skrzydła, operuje i często odwiedza. Mała Janie okazuje się być niedożywioną sześciolatką, a rany na jej ciele jednoznacznie wskazują na zespół dziecka maltretowanego. Mieszkała na oddalonym osiedlu przyczep, gdzie osiedliła się biedota i narkomani. W jej „domu” zostają znalezione zwłoki jej matki, Janie zostaje zatem włączona w system opieki społecznej, szukającego dla niej rodziców zastępczych. To właśnie Chris i Hannah, po krótkim zastanowieniu, postanawiają zaopiekować się śliczną blondyneczką. Ta decyzja zaważy na ich dalszym życiu.

„Idealne dziecko” to książka, która wzbudza ogrom ambiwalentnych emocji, od współczucia, żalu, przez szok, aż do nienawiści. Przez wszystkie te emocje przechodzili także bohaterowie ...

× 1 | link |
@mysilicielka
2022-04-23
5 /10
Przeczytane Audiobooki Killing me softly

Nie jest mi łatwo ocenić tę książkę. Z jednej strony to przerażająca i wstrząsająca historia, z drugiej im dalej w las, tym więcej zarzutów mogłabym wymieniać. Także niech będzie pół na pół, polecam sprawdzić samemu.

× 1 | link |
@Paulka
2023-02-24
8 /10
Przeczytane Thrillery

Mocna, przerażająca i nieustannie niepokojąca książka. Dawno nie czytałam aż tak ciekawej pozycji!

× 1 | link |
@maciejek7
2021-07-20
8 /10
Przeczytane z Biblioteki

Pochłonęła mnie ta powieść, czytając ją nie mogłam odłożyć jej na potem - nie dało się.
Polecam

| link |
@__Booksayah__
2023-08-03
4 /10
Przeczytane

Nudne, przewidywalne

| link |
@monikab2
2024-02-10
5 /10
Przeczytane
EJ
@ewamolek1
2023-12-09
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Idealne dziecko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl