Ocalić syna

Lucinda Berry
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów
Ocalić syna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom.

Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy zamknięcia w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych. Matka chłopaka, Adrianne, wspiera go, przeciwnie do jego ojca, który nie chce jego powrotu do domu.

Seria wstrząsających i druzgocących okoliczności zmusza Adrianne do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Jak daleko się posunie, aby chronić syna?

Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-8195-427-3, 9788381954273
Wydawnictwo: Filia
Stron: 360
dodana przez: chudini0505

Autor

Lucinda Berry Lucinda Berry Dr. Lucinda Berry jest psychologiem specjalizującym się w traumach i prowadzi badania w zakresie dziecięcych traum. Wykorzystuje swoje doświadczenie naukowe do tworzenia niepokojących thrillerów psychologicznych, zacierających graniczę między prawdą...

Pozostałe książki:

Idealne dziecko Złe uczynki
Wszystkie książki Lucinda Berry

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mroczny sekret...

9.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Ocalić syna" to najnowszy thriller psychologiczny od Lucindy Berry. Adrianne wiedzie szczęśliwe życie ze swoją rodziną. Jednak wszystko się zmienia, gdy ukochany syn, Naoh dzieli się z nią swoim mrocznym sekretem, który rujnuje poukładany świat kobiety. Chłopak zostaje umieszczony przez sąd w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępcó... {} Recenzja książki Ocalić syna

Miłość bezwarunkowa

16.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Matka to słowo w większości przypadków kojarzące się nam z ciepłem, bezpieczeństwem, dobrocią, aż wreszcie z miłością i to tą najpiękniejszą bezwarunkową. I taka właśnie matką jest Adrianne. Oddana swojej rodzinie bezgranicznie, potrafiąca wybaczyć, starająca się zrozumieć nawet te najbardziej odrażające i nie normalne zachowania. Jest matką nasto... {} Recenzja książki Ocalić syna

Ocalić syna

15.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Więzy krwi nie gwarantują miłości bliźniego” Od jakiegoś czasu zwykłam zaczynać recenzje od cytatu. Dzięki temu poznaję wiele pięknych aforyzmów, jednocześnie sięgając w głąb książki, ponieważ szukając odpowiedniego cytatu, zastanawiam się nad historią. W przypadku książki „Ocalić syna” Lucindy Berry cytat znalazł się dość łatwo. Do pisania recen... {} Recenzja książki Ocalić syna

Miłość Matki

12.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

O tej książce sporo słyszałam, czytałam zarówno bardzo dobre jak i te mniej pozytywne recenzje, myślę jednak, że to jedna z tych pozycji, która wzbudza skrajne emocje.I tak też było w moim przypadku. Lucinda Berry zbudowała pełen emocji thriller psychologiczny ukazujący zaburzone relacje pomiędzy matką, a synem. Autorka bardzo realistycznie opis... {} Recenzja książki Ocalić syna

Moja opinia o książce

Opinie

@Edyta_09
2021-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021 Audiobook

Bardzo wzruszająca, pełna silnych emocji i na długo chwytająca za serce historia bezwarunkowej miłości matki do syna. Historia matki, która chcąc wyrwać syna ze szponów okropnej choroby rezygnuje z własnego życia i poświęca wszystko, co ma, żeby dać mu choć namiastkę normalności. Trudno wyobrazić sobie przez co przechodzi matka kochająca swoje dziecko kiedy doświadcza takich okropności i kiedy zostaje bez jakiegokolwiek wsparcia, nawet bez wsparcia rodziny. Trudno wyobrazić sobie co się dzieje w głowie matki, która decyduje się na krok na jaki Adrienne zdecydowała się w stosunku do Noah’a.

Cała historia jest przedstawiona w taki sposób, że choć czuję wstręt do głównego bohatera (niezdrowo zafascynowanego małymi dziewczynkami) to jednocześnie zaczynam mu współczuć, że jego choroba, na którą nie ma żadnego wpływu, zrujnowała życie jego i jego najbliższych. Przez to co zrobił rodzina musiała zmienić miejsce zamieszkania i spróbować żyć gdzieś indziej, ale takie czyny są jak trucizna, która sączy się powoli i zatruwa coraz bardziej życie sporej grupy osób.

Zakończenie jest bardzo zaskakujące i poruszające – zupełnie nie przewidziałam takiego końca. Miałam ochotę płakać razem z Adrienne albo przynajmniej mocno ja przytulić.

Szkoda, że lektorka czytała powieść z koszmarnie irytującą manierą i czasami wydawało się, że czyta z zatkanym nosem. Pomijając ten szczegół, książka jest bardzo dobra i polecam.

{}× 12 | link |
@Malwi
2021-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

" Ocalić syna " to genialny thriller psychologiczny, pełen napięcia i oczekiwania na to co się zdarzy lub jakie decyzje zostaną podjęte.

To książka o trudnych problemach z którymi zmaga się Noaha , uzdolniony nastolatek z tzw dobrej rodziny. Chłopak boryka się z problemem pedofilii i odtrącenia. Czy istnieje ktoś kto mu pomoże ? Czy znajdzie wsparcie w najbliższych?

Ta powieść ma jeszcze jednego głównego bohatera którego nie wolno pominąć. Tą osobą jest matka która stara się ocalić syna. Jakie metody stosuje, do czego jest zdolna? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami. Ja mogę tylko powiedzieć że ogrom matczynej miłości wzruszył mnie. Dawno nie czytałam książki w której autorka dostarczyłaby mi tak wiele emocji i doprowadziła do łez.

Zakńczenie to emocjonalna bomba. Thriller ale jakże inny od tych z którymi miałam do tej pory doczynienia. Genialny.
Polecam.

{}× 5 | link |
@anna_strzelczak
2021-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Po książkę "Ocalić syna" sięgnęłam zaraz po przeczytaniu "Idealnego dziecka". I muszę przyznać, że nie wiem co powiedzieć, co napisać.... Obie pozycje poruszają bardzo trudne tematy. W "Ocalić syna" poznajemy postać Adrianne, której syn - Noah przyznaje się do skłonności pedofilskich. Trafia na terapię, po której, według specjalistów, może powrócić do normalnego życia. Ale czy aby na pewno ? W książce ściera się mit na temat wzorowo ukończonej terapii (statystycznie, książkowo, zgodnie z wszelkimi książkowymi formułkami) z brutalną rzeczywistością i silnymi emocjami, jakie towarzyszą głównemu bohaterowi. Po przeczytaniu tej lektury pewnie każdy będzie zastanawiał się nad tym, czym tak naprawdę jest ocalenie i czy wiąże się tylko z pozytywami ? A może wymaga ofiar, poświęcenia, niewyobrażalnego bólu ? Polecam i uprzedzam.. nie jest to literatura łatwa, lekka i przyjemna.

{}× 5 | link |
PA
2021-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Są takie historie, które nie powinny nigdy się zdarzyć, są wydarzenia, których każdy z nas chciałby uniknąć, są i takie, które pozostawiają nas w milczeniu, osłupieniu, bądź w poczuciu bezsilności.
W takim swoistym wstrząsie i uczuciu rozbicia pozostawiła mnie lektura "Ocalić syna" Lucindy Berry, książkę przeczytałam w jeden z ostatnich dni wakacji, nie przeczuwając tego ładunku emocjonalnego zabrałam ją na plażę. Nie tylko nie weszłam w ten dzień do morza, nie oderwałam się od tej powieści, choć już po kilku stronach było jasne, że to nie jest książka "na lato" a jej ciężar będzie gniótł mnie kolejne dni i miesiące…
Kończy się już jesień a ja nie potrafię zebrać się w sobie, żeby opowiedzieć o tej sierpniowej lekturze, która siedzi we mnie niczym cierń, drażniący przy najmniejszym nawet wspomnieniu.

Są takie przeżycia, których nie życzymy najgorszym wrogom, są emocje, których nikt nigdy nie powinien zaznać, są biografie przy których otulamy się kocem, wdzięczni, że w żaden sposób nie dotykają nas osobiście.

Adrianne i Noah nie mają takiego szczęścia. Ich świat się zawalił, i nieważne jakie działania podejmą nie są w stanie wymazać faktu, że przyszłość chłopaka oznaczać może tylko łzy - jego bądź jego ofiar. Nastolatek zwierza się matce z molestowania dwóch uczennic na pływalni, ponosi karę, odbywa terapię ale choć żyje z wyrzutami sumienia i doskonale rozróżnia dobro od zła, czuje i wie, że drzemie ...

{}× 3 | link |
MA
2021-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom."
To jedno zdanie wyjaśnia wszystko. Książka jest pisana z perspektywy matki, której syn zniszczył wszystko popełniając jeden błąd.
Noah to wzorowy uczeń i bardzo dobry pływak. Pewnego dnia zwierza się matce z tego co zrobił. Dopuścił się pedofili względem dziewczynek. Zostaje umieszczony w ośrodku resocjalizacyjnym.
Kiedy ma wyjść na wolność matka przeprowadza się do innego mieszkania, aby z nim zamieszkać i pomóc na nowo żyć. Z mężem zostawia córkę. Ojciec ma ogromną awersję do syna.
Autorka opisuje wydarzenia głównie z perspektywy matki. Jak to wszystko wpłynęło na życie, na relacje z rodziną, bliskimi, sąsiadami. Jej walkę z sobą samą.
Przede wszystkim walczy o syna, który jest świadomy co zrobił i wie, że to było złe. Jednak to nie ma znaczenia został już napiętnowany.
Matka walczy o syna za wszelką cenę, o wszystko, aby chciał żyć.
Czy jej się to uda?
To pierwsza książka jaką przeczytałam o takiej tematyce. Emocje były ogromne. Ciężko czyta się takie rzeczy, gdy ma się dzieci. Finałowe rozwiązanie i zakończenie wbiło mnie w fotel. Ciężko było opanować emocje. Dużo wątków poznacie czytając książkę, gdybym je rozwinęła mijało by się to z celem. Autorka nie zawiodła

{}× 2 | link |
@jelonka11
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

powiedzieć, że ostatni rozdział wyrywa serce to jak nic nie powiedzieć.. przedstawiony zakład resocjalizacyjny- dramat totalny. To jest książka o miłości- miłości matki do dziecka. Polecam!

{}× 2 | link |
@lenamaj_83
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ocalić syna, książka którą pochłonęłam w jeden wieczór, książka przy której "wow" jest mało znaczącym słowem...

Uwielbiam książki, które poruszają trudne tematy, Tematy które miażdżą moje stereotypowe myślenie w drobny mak, roztrzaskują moje serce, i zostawiają mnie bez słowa... Ocalić syna myślałam, że będzie to książka z kategorii "W obronie syna" William Landay, a to jednak inny kaliber.

Noah wzorowy uczeń, idealny sportowiec dopuszcza się molestowania dziewczynek, przez co trafia na osiemnaście miesięcy do ośrodka resocjalizacyjnego. Zostaje wykluczony ze społeczeństwa i jego rodzina jest zmuszona do przeprowadzki. Gdy zbliża się wyjście Noah z ośrodka w trybikach jego idealnej rodziny zaczyna zgrzytać. Dochodzi do podziału, Adrianna jego matka jest zmuszona znaleźć dom da niej i syna. Lucas zostaje w nowym domy aby ochronić córkę przed jej bratem.

W tej książce tak naprawdę są dwie genialne postacie.
Noah który jest zmuszony do uporania się ze swoim bałaganem w ośrodku, w którym przebywają cięższe przypadki wybryków. Postać, która będzie zmuszona zmierzyć się z konsekwencjami łatki, której przykleiło mu społeczeństwo. Co najważniejsze autorka , wyśmienicie ukazała młodą postać która mierzy się z takim tematem, jego chaos w głowie, jego walka samym z sobą genialna robota.

Druga ważna postać to Adrianna matka która kocha bezwarunkowo. Jednak jej miłość zostanie postawiona przed ciężkimi próbami. Czy nadal będzie kochać bez wzglę...

{}× 1 | link |
TM
2021-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Do czego zdolna jest matka z miłości do swojego dziecka? Właściwie do wszystkiego. Ale po kolei.

Noah to zwykły nastolatek. Tzn., prawie zwykły. Świetnie się uczy, wręcz wybiega poza normy. Kocha ponad wszystko swoją młodszą siostrę. Trenuje i uczy pływania i odnosi w tym sukcesy. Można by rzec - sielanka. Tak... dopóki wszystko nie zostanie zrujnowane i na światło dzienne wyjdą głęboko skrywane sekrety chłopaka. Od tej chwili wszystko się zmieni.

W książce "Ocalić Syna" wspaniałej Lucindy Berry poznajemy kobietę, matkę Noah'a - Adrianne. Czytając o jej uczuciach, odczuciach, lękach i rodzinnej katastrofie można na prawdę poczuć to wszystko na własnej skórze.

Ta książka oszałamia, miażdży. Naprawdę nie wiem jak autorce udało się osiągnąć taki efekt, jednak to co zrobiła jest niesamowite. Ta powieść zostanie w mojej głowie na bardzo długo i często będę do niej wracał myślami.

Polecam gorąco, ale przygotujcie się na solidna dawkę emocji.

{}× 1 | link |
@czytam_book
2021-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Nie dawno dość głośno było o książce „syna” Lucindy Berry, wiec postanowiłam przeczytać książkę.
Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy zamknięcia w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych. Matka chłopaka, Adrianne, wspiera go, przeciwnie do jego ojca, który nie chce jego powrotu do domu.
Seria wstrząsających i druzgocących okoliczności zmusza Adrianne do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Jak daleko się posunie, aby chronić syna?

Powieść dotyka bardzo trudnego tematu pedofilii jest inna niż wszystkie, trudna w odbiorze szczególnie gdy samemu jest się rodzicem.
„Ocalić syna” szybko wciągnęłam się w historię zawartą na jej stronach. Fabuła toczy się dwutorowo poznajemy Noaha z w czasach jego dzieciństwa oraz jako nastolatka. Tak naprawdę cała fabułę przedstawiona jest z poziomu Adrianne, jest to jedyna osoba, która przy nim trwa i go wspiera. Z całych sił wierzy w niewinność syna i chce go ochronić przed całym światem. Poznajemy emocje Adrianne jakie nią kierują przed i po tym jak Noah opuszcza zakład poprawczy. Cały czas towarzyszy jej strach, ból, niewyobrażalne cierpienie. Ojciec po poznaniu prawdy o synu odsuwa się od niego i odgradza murem, a matka trwa przy nim cały czas. Autork...

{} | link |
GA
2021-12-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@moneczek88
2021-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@naczteryksiazki
2021-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@ania.pardej1987
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Książki Berry Lucinda
@Paulka
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@mol.nad.molami
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Ocalić syna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl