Idealne życie

Minka Kent
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Idealne życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

Autumn Carpenter patrzy. Każdego dnia obserwuje życie McMullenów.
Z zazdrością przygląda się idealnej rodzinie wychowującej troje pięknych dzieci. Każde urodziny, każda podróż, każdy dzień
– Autumn zawsze jest z nimi. Tyle że nikt o tym nie wie. Nikt nie podejrzewa, że coś w tej rodzinie należy do niej.

Pewnego dnia okoliczności zmuszają ją do podjęcia ryzykownej decyzji. Musi jeszcze bardziej zbliżyć się do rodziny McMullenów. Wtedy zdaje sobie sprawę, że pozory mylą. Idealne życie to mrzonka, rodzin bez skazy nie ma. A piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety.
Tytuł oryginalny: The Memory Watcher
Data wydania: 2017-09-13
ISBN: 978-83-8075-316-7, 9788380753167
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 368
dodana przez: nadson.czyta

Autor

Minka Kent Minka Kent Minka Kent zamiłowanie do pisania historii miała już od dzieciństwa. Intrygują ją złożone charaktery oraz niejednoznaczne sytuacje. Przyznaje, że duży wpływ na jej twórczość mieli autorzy tacy jak: Chevy Stevens, Caroline Kepnes oraz Gilian Flynn. P...

Pozostałe książki:

Idealne życie Złe miejsce Perfekcyjne kłamstwo Musisz mi uwierzyć
Wszystkie książki Minka Kent

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

OBSERWOWANI

11.11.2019

"...Gdy już skończę to, co zaczęłam, po jego idealnym życiu nie zostanie już nic prócz popiołu i dymu". Autumn Carpenter przez siedem lat obserwuje życie rodziny McMullenów. Uzależnia się od nich, podgląda, wariuje. Kobieta postanawia zbliżyć się do obserwowanych ludzi, na tyle blisko by opiekować się ich dziećmi. Nikt nie podejrzewa do czego j... Recenzja książki Idealne życie

@anetakul92@anetakul92 × 5

Recenzja

29.03.2019

Na wstępie zaznaczę – fanką ,,Dziewczyny z pociągu'' nie jestem, ale z pozycją ,,Za zamkniętymi drzwiami’’ spędziłam miło czas. Sięgnęłam po ,,Idealne życie’’ tak trochę z przekory, ponieważ mam alergię na słowo idealne. Poza tym, jestem fanką thrillerów i kryminałów - chciałam mocnym akcentem rozpocząć nowy czytelniczy rok. Okładka Jak widać na ... Recenzja książki Idealne życie

Piękne są tylko zdjęcia.

28.07.2021

Czytając "Idealne życie" Minki Kent miałam sinusoidę odczuć, co do tej książki. Pierwsze strony wzbudziły moją ciekawość. Pomyślałem, że to będzie niezły thriller, jednak już po kilku rozdziałach mój entuzjazm znikł. Środek lektury był nieciekawy, wręcz nudny. Miałam wrażenie, że autorka pisze cały czas o jednym i tym samym, bo nie miała pomysłu n... Recenzja książki Idealne życie

Życie jak z obrazka

25.04.2020

Większość z nas posiada konta na różnych portalach społecznościowych i pewnie każdy z nas ma przynajmniej jedną osobę w znajomych której życie jest idealne. Perfekcyjne zdjęcia na Instagramie, rozczulające filmiki w roli główne z perfekcyjnym kotem lub psem. Czy zastanawialiście się przez chwile czy takie życie jest realne? Czy naprawdę da się 24 ... Recenzja książki Idealne życie

@MonikaKrysa@MonikaKrysa

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@asach1
2020-06-06
6 /10
Przeczytane

Dwie kobiety o różnym statusie społecznym, ich związki, codzienne życie, obie przeistaczają się w osoby, którymi nie są, tworzą iluzoryczny świat wokół siebie, stawiając się na piedestale, wokół którego powinno się toczyć ich życie.
Na zewnątrz idealne małżeństwo z trójką dzieci, co potwierdzają zdjęcia umieszczane na profilu społecznościowym przez panią domu. W rzeczywistości wszystko jest kłamstwem, działaniem na pokaz. Znudzeni codzienną rutyną małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie poszukując atrakcji na zewnątrz. Początkowa miłość, fascynacja, zauroczenie, opiekuńczość, wrażliwość z biegiem czasu ulatniają się, a zastępuje je kłamstwo i poszukiwanie ukojenia i wrażeń gdzie indziej.
Drugi związek też nieco dziwny, oparty na wzajemnym wykorzystywaniu się i służalczości . Ona ogarnięta pasją ochrony dziecka oddanego do adopcji nie cofnie się przed niczym. Przeistacza się w różne postacie, gdyż twierdzi, że bycie sobą jest zbyt wyczerpujące.
Losy członków tych związków krzyżują się, pociągając za sobą różne konsekwencje.
Każdy z bohaterów jest na swój sposób egoistą, myślącym tylko o sobie i swoich sprawach. Mają swoje za uszami, lecz stwarzają pozory, że jest inaczej.

× 11 | link |
EK
@EwaK.
2022-06-02
7 /10
Przeczytane

Książka o nowym początku. Nie mogę uzasadniać czemu, żeby nie popsuć nikomu lektury, ale zaręczam, że czemu jest to nowe otwarcie - okaże się w zaskakującym i pokręconym finale. Ale zanim do tego finału dojdzie, należy nastawić się na thriller psychologiczny. Z tym, że thriller to łagodny, a część psychologiczna mocna. Fabuła wprawdzie schematyczna, znana mi z niejednego filmu, ale poprowadzona w taki sposób, że choć trzymała w średnim napięciu, to od połowy byłam już bardzo ciekawa jak to się rozwinie. Może jakoś niesztampowo? I tak się stało.
Z jednej strony kobieta, która w internecie wykreowała wizerunek swojego życia i rodziny jako ideał oraz druga kobieta, która jej tego życia pozazdrościła. Oczywiście losy pań się splotły. Byli i panowie, dzieci i psy, morderstwo, stalking i narkotyki, ale przede wszystkim piękni ludzie i ich brzydkie sekrety.

× 2 | link |
@apo
2022-05-07
8 /10
Przeczytane

Ta książka miała być przerywnikiem. Niezobowiązujący thiller, który nie zostanie na długo w pamięci, za to dobry do autobusu. Chyba ciut się przeliczyłam...

Narratorami książki są dwie kobiety. Autumn jest w tej chwili bezrobotną obserwatorką social mediów. Zachwyca się idealnym życiem rodziny McMullenów. Daphne to pani domu, żona bogatego biznesmena, matka trójki dzieci i osoba prowadząca swojego Instaface. Obie są idealne, niestety udają kogoś kim nie są.
Czym więcej ubywa stron, tym lepiej poznajemy nasze bohaterki. Albo tylko nam się wydaję, że je znamy. Idealna matka okazuje się osobą, która zgodziła się na dzieci by nie stracić swego statusu społecznego. Ma trudną relację z najstarszą córką, adoptowaną Grace. I niestety dziesięciolatka to czuje. Kobieta pozuje w social mediach na perfekcyjną osobę, z idealnymi dziećmi i kochającym mężem. Prawda okazuje się inna. Autumn jest świetną aktorką. Potrafi wcielać się w różne postacie poznane w życiu. Stała się idealną partnerką dla Bena, by być bliżej rodziny, którą jest zafascynowana.


Nie będę ujawniać więcej treści książki. Przyznam tylko, że zostałam wciągnięta w świat "idealności". Z żadną z bohaterek nie potrafiłam się zidentyfikować, każda miała cechy i zachowania, które w pewien sposób wywołują nasze (moje na pewno) oburzenie i zniesmaczenie. Ale też każdą próbowałam zrozumieć.
Książka niby błaha, ale porusza trudne tematy - adopcje, relac...

| link |
@kat.czyta
2024-05-31
7 /10
Przeczytane
@zacisze.wiedzmy
2023-01-17
6 /10
Przeczytane Audiobook Audiobook 2023 Przeczytane 2023
@weronika_mazurek
2023-01-08
8 /10
Przeczytane
@koooczek
@koooczek
2022-09-04
5 /10
Przeczytane
@monika_stoklosa
@monika_stoklosa
2022-03-10
7 /10
Przeczytane
EL
@e.gocka
2022-02-12
5 /10
Przeczytane
AS
@joanna.jankowska86
2022-02-27
5 /10
Przeczytane
ZA
@zaneta0710
2021-10-28
8 /10
Przeczytane
@mol.nad.molami
@mol.nad.molami
2021-09-06
6 /10
Przeczytane
@stos_ksiazek
2021-07-28
6 /10
Przeczytane
@julia.k.grabowska
@julia.k.grabowska
2021-05-15
8 /10
@monka7421
@monka7421
2021-03-09
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

"Jestem zakładniczką tego życia - z zewnątrz pięknego, w środku brzydkiego"
"Boże na tym świecie jest za dużo nienawiści. A ja przyznaję bez bicia, że czasami bywam swoim największym wrogiem."
"Ciemność ukrywa rzeczy, których nie chcemy widzieć"
"Podobno trzeba być silną kobietą, żeby odejść od męża. Moim zdaniem trzeba jeszcze więcej siły, żeby zostać i walczyć o to co Ci się należy"
"Czuję się jednocześnie lekka jak powietrze i ciężka jak kamieć, ciało i umysł sa tak przyjemnie rozdzielone"
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl