Inkub

Artur Urbanowicz
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Książka Inkub
Książka Inkub
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Dwie epoki.
Dwie historie.
Jedna wioska.
Jedna czarownica.
Jedna klątwa.
Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć.
Nad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą, słynie ze szczególnego nasilenia przemocy, chorób, zaginięć i samobójstw. Mówi się też o zjawiskach nadprzyrodzonych – niezidentyfikowanym zielonym świetle, odgłosach niewiadomego pochodzenia, a także o nawiedzonym domu. Miejscowi wierzą, że to on rozsyła wokół negatywną energię, która wydobywa z ludzi najgorsze instynkty.
Tajemnicami wioski żywo interesuje się młody dzielnicowy, który wkrótce popełnia samobójstwo. Sprawę jego śmierci bada Vytautas Česnauskis, policjant na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach. Odkrywa, że mroczna historia Jodozior ma swoje korzenie w latach siedemdziesiątych. Wtedy miała tam mieszkać kobieta, która parała się czarami…
Data wydania: 2019-04-03
ISBN: 978-83-7731-319-0, 9788377313190
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vesper
Kategoria: Horror
Stron: 728
dodana przez: NataliaTw

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 3 osoby szukają tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

INKUB

Artur Urbanowicz "INKUB". W Jodoziorach dzieją się dziwne rzeczy. Panuje tu agresja, choroby, samobójstwa i w końcu morderstwa. Cała wioska jest przeklęta. Przeklęta, gdyż panuje nad nią Czarownica i jej osobisty demon - INKUB. Czarownica, która już jedną wioskę zniszczyła. I wciąż jej mało... Cz... czytaj dalej »

INKUB ARTUR URBANOWICZ

INKUB ARTUR URBANOWICZ "Dlaczego tak lubisz się bać? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?" No właśnie. Dla fanów grozy to prawie egzystencjalne pytanie... Czy ktokolwiek z Was zna na nie odpowiedź? Czy ta powieść da Nam odpowiedź? To nie jest jej zadanie. Jej zadaniem jest siać Strach. Podskórn... czytaj dalej »

Inkub

Jest rok 2016 i w Jodoziorach dzieją się dziwne rzeczy - wiele osób choruje, telefony szaleją, często występują awarie prądu a już apogeum jest sytuacja gdy dwoje ludzi umiera a ich zwłoki są od razu spopielone. Vytautas wraz z Przekopem na skutek niefortunnych okoliczności zostają odesłani w celu ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Pani_Ka
2019-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Człowiek jest słaby. Słaby i zachłanny. Niby nie wierzy w czary, ale w swojej słabości im ulega. Oburza się na jakiekolwiek przejawy sprzedajności ale oddaje swoje myśli i czyny złym mocom, gdy może w zamian opływać w luksusy, spełniać paradoksalne czasem marzenia, mścić się pomimo niemocy. Człowiek ulega zachciankom a domniemane zagrożenie zbywa machnięciem ręki. Jak powiada: woli żyć szybko, kochać mocno i umierać młodo. Woli sprzedać duszę diabłu niż zaakceptować swoją mizerność, niedoskonałość, "niezauważalność", pechowość. Może nawet, jak twierdzi Artur Urbanowicz zostać czarodziejem, czarownicą i zniszczyć życie innych. Może potem zabić, spopielić, zrównać z ziemią. Z płochości i egoizmu. A to wszystko w sposób, jaki pokazuje nam "Inkub".
"Racjonalność przestała istnieć, zwyciężały pierwotne, zwierzęce instynkty." (str.450)

Tytułowy inkub to postać nierozerwalnie związana z wiarą w moce piekielne. To służebny demon, który ową pozorną podległość sprowadza do jednego: pokornego oczekiwania na śmierć tego, który zawarł pakt z diabłem, i któremu za ów pakt przyjdzie zapłacić duszą. Tytułowy twór pojawi się w powieści dla zaakcentowania omylności człowieka, który czerpie radość z władzy nad innymi, będzie obrazował mrocznego demona stojącego nieustannie niby u boku, a tak naprawdę nad głową wybrańca piekieł. Przyjdzie z nim zmierzyć się Vytautasowi Česnauskisowi, policjantowi na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach.

Bohater pojaw...

{}× 4 | Komentarze (1) | link |
@Aivalar
@Aivalar
2019-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

W Jodoziorach, w zapomnianej przez Boga wiosce położonej na Suwalszczyźnie, zostają odnalezione zwłoki małżeństwa. Stan, w jakim znajdowały się ciała, wymyka się prawom nauki. Vytautas Česnauskis, policjant litewskiego pochodzenia, być może nigdy by się tym nie zainteresował, gdyby nie dziwne pogłoski dotyczące Jodozior i niespodziewane samobójstwo młodego dzielnicowego, związanego z tym rejonem. Vytautas wraz z przyjacielem zaczyna przyglądać się sprawie, odkrywając, że w wiosce już od kilkudziesięciu lat dzieją się rzeczy, których nie da się racjonalnie wyjaśnić. Wiele wskazuje na to, że ktoś – lub coś – obserwuje mieszkańców i tylko czeka, żeby zaatakować. Z czasem również Vytautas zaczyna czuć na sobie czyjś wzrok...

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie nowości wydawniczych – nie tylko w tym roku, ale i w ogóle. Odkąd tylko autor zaczął dzielić się pierwszymi szczegółami na temat tego, o czym będzie jego trzecia już książka, byłam szalenie ciekawa, jak wypadnie efekt końcowy. Powiem wprost: po dotarciu do ostatniej strony potrzebowałam trochę czasu, żeby ochłonąć, a mimo to nadal jestem pod ogromnym wrażeniem. Zaintrygowało mnie „Gałęziste”, a „Grzesznik” porwał wartką akcją – ale dopiero „Inkub” powalił na kolana. Już dawno nie miałam w rękach prawdziwego horroru z krwi i kości, a to okazało się literaturą grozy najwyższej jakości; takiej, która unosi włoski na ramionach, a nocą nie daje o sobie zapomnieć nawet przez chwilę (w dzień wcale nie by...

{}× 1 | link |
@Amarisa
@Amarisa
2019-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Wydawać by się mogło, że tajemnicze, nawiedzone miasteczka stanowią jedynie element popkultury (…) Dzięki niej odwiedziliśmy już Twin Peaks, Salem, było też Derry. Okazuje się jednak, że Polacy nie gęsi i też swoje potwory mają. Poznajcie przeklętą wioskę na Suwalszczyźnie! Zapraszamy do Jodozior! Tylko na własną odpowiedzialność!”

=> czyli słów kilka o tym, dlaczego warto sięgnąć po najnowsze dzieło Artura Urbanowicza - polskiego autora grozy pt "INKUB" od Wydawnictwa Vesper ^_^
Zapraszam: https://magicznyswiatksiazki.pl/inkub-artur-urbanowicz/

{}× 1 | link |
@emmeneea
2020-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam
@czerwonakaja
@czerwonakaja
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
AD
@adamkicza
2019-12-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@trnabadara
@trnabadara
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Wiesia
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane 2019 Posiadam Horror
@Matylda_Saresta
2019-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@arcytwory
2019-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Matka_z_ksiazka
2019-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zagubiona_w_swiecie_marze
2020-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
JU
@Justyna_6
2019-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@zetbasia27
2019-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Inkub. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}