Isaac Asimov prezentuje najlepsze opowiadania science fiction

Clifford D. Simak, Robert Silverberg, Brian Aldiss, Isaac Asimov ...
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Isaac Asimov prezentuje najlepsze opowiadania science fiction
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ziściło się odwieczne marzenie Zakonu Krzyżackiego, który dawno temu zdobył Prusy od podludzi, Słowian. Moskwę zdobyto błyskotliwym atakiem 21 maja 1947 roku. Europa została więc zjednoczona i stała się niemiecka. Za Uralem mieszkały tylko ciemne i dzikie ludy, które oddano w strefę wpływów Japończyków. Armia cesarska została dozbrojona i wyposażona przez okręty budowane w Birkenhead, artylerię z zakładów Putiłowa, odrzutowce z Châteauroux, stal z Zagłębia Ruhry, ryż z Doliny Po, śledzie z Norwegii, drewno ze Szwecji, ropę z Rumunii i robotników z Indii. Tak wzmocniona z łatwością wyparła siły wroga z Kiusiu w czasie zimy 1948 i rozpoczęła krwawy marsz, odbijając wszystko, co uprzednio straciła na rzecz Amerykanów. Ameryka jednak nie chciała się poddać. Tkwiła niczym afront dla naszych narodów między niemieckim Atlantykiem a japońskim Pacyfikiem, stanowiąc dla nas ciągłe zagrożenie. Ten afront został wymazany dzięki geniuszowi naszych przywódców w 1955 roku. (Dwa przeznaczenia)
Tytuł oryginalny: Isaac Asimov presents the great of stories: 20
Data wydania: 1993
Wydawnictwo: ART - Kielce
Stron: 367

Autor

Clifford D. Simak Clifford D. Simak
Urodzony 3 sierpnia 1904 roku w USA (Millville)
Clifford Donald Simak,amerykański pisarz science fiction, wielokrotny laureat nagród Hugo i Nebula, a także Damon Knight Memorial Grand Master Award w 1976. Studiował na University of Wisconsin, później pracował jako dziennikarz. Należał do pierwszyc...

Pozostałe książki:

Stacja pośrednia Miasto Czas jest najprostszą rzeczą Stacja tranzytowa. Rezerwat Goblinów Dzieci naszych dzieci Cmentarna planeta Czarodziejska pielgrzymka Ludojad Droga do science fiction. Od Heinleina do dzisiaj Pierścień wokół słońca Rakietowe szlaki 2. Opowiadania fantastyczno-naukowe. Rezerwat goblinów Transakcja Wielka księga ekstremalnego SF. Tom 2 Isaac Asimov prezentuje najlepsze opowiadania science fiction Kroki w nieznane. Almanach fantastyczno-naukowy 1 Kroki w nieznane. Almanach fantastyczno-naukowy 5 Mastodonia Projekt papież W pułapce czasu Wielkie frontowe podwórze Zasada wilkołaka Rakietowe Szlaki tom 5: Antologia klasycznej SF Ten świat musi zginąć! Bractwo Talizmanu Galaxy. Tom 1 Imperium Tam gdzie mieszka zły W pałacu władców Marsa Złoty wiek amerykańskiej science fiction. Tom 1 Złoty wiek amerykańskiej science fiction. Tom 2
Wszystkie książki Clifford D. Simak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Isaac Asimov prezentuje najlepsze opowiadania science fiction nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@fprefect
@fprefect
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Antologie S-F Posiadam
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Isaac Asimov prezentuje najlepsze opowiadania science fiction. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl