Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem

Mikołaj Marcela
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Kolejna książka autora bestsellera Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens.

Po co waszym dzieciom edukacja i jakiej edukacji wymaga od nas wszystkich przyszłość? Jak uczy się mózg dziecka? Od czego zależy motywacja wewnętrzna? Jak tworzyć dzieciom warunki do uczenia się? Jak rozwijać potencjał waszych dzieci? Jak przejść od kultury nauczania do kultury uczenia się w szkole i w domu? Jak uczyć dzieci szczęścia? Co ma wspólnego miłość bezwarunkowa z edukacją? I w końcu dlaczego i jak rodzice mogą zmieniać edukację swoich dzieci?

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem nie tylko odpowiada na te i wiele innych pytań. Prezentuje także praktyczne i proste do wprowadzenia w domach oraz szkołach rozwiązania, dzięki którym wasze dzieci same będą się chciały uczyć i rozwijać. Pozwolą one wam i waszym dzieciom inaczej spojrzeć na edukację i dostrzec w niej to, co naprawdę istotne - a na co obecnie niemal zupełnie nie zwraca się uwagi w systemowym procesie edukacji. Mikołaj Marcela daje wskazówki, jak pomóc uczniom stać się szczęśliwymi i przekonanymi o własnej wartości ludźmi, którzy z nadzieję patrzą w przyszłość. Po lekturze tej książki nie będzie wam już nigdy straszne ani zdalne nauczanie, ani powrót waszych dzieci do publicznej szkoły, ani myśl o zmierzeniu się z edukacją domową. Przede wszystkim jednak przestaniecie toczyć z dziećmi nieustanne spory o naukę i nie będziecie już musieli z nimi wariować.

Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 978-83-287-1524-0, 9788328715240
Wydawnictwo: Muza
Stron: 304
dodana przez: maitiri_books_2

Autor

Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Napisał rozprawę doktorską poświęconą potworo...

Pozostałe książki:

Best Seler i zagadka znikających warzyw Best Seler i tajemnica rodu Kokosów Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start Jak nie zgubić dziecka w sieci Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku
Wszystkie książki Mikołaj Marcela

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak sprawić, by dzieci się uczyły i rozwijały?

{} WYBÓR REDAKCJI
23.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” to książka autorstwa Mikołaja Marceli – pisarza, nauczyciela akademickiego, doktora nauk humanistycznych, autora tekstów piosenek, promotora innowacyjnych metod w edukacji, słowem: człowieka o wielu talentach i pasjach. Wydaje się on więc osobą, któ... {} Recenzja książki Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem

O mądrej edukacji.

{} WYBÓR REDAKCJI
18.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mikołaj Marcela jest nauczycielem akademickim, pisarzem, autorem tekstów piosenek. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Śląskim na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Jest autorem bestsellera "Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku". Tym razem autor proponuje rodzicom jeszcze ciekawszą i jesz... {} Recenzja książki Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem

Szkoła… potrzebna?

22.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Szkoła, obok polityki i religii, to bardzo kontrowersyjny temat. Niektórzy uważają nawet, że jest całkowicie zbędna. Dzieci nieodpowiednio się zachowują i się nie uczą. Rodzice są roszczeniowi i nie rozumieją systemu edukacji. Nauczyciele za dużo wymagają, zadają do domu i robią sprawdziany. Wszystko jest nie tak, jak być powinno. Marzymy i ... {} Recenzja książki Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem

@Zaneta@Zaneta {}× 4

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem?

13.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” to książka autorstwa Mikołaja Marceli, który jest pisarzem, nauczycielem akademickim, autorem tekstów piosenek, tutorem w różnych programach edukacyjnych, promotorem innowacyjnych metod nauczania. W swojej karierze pełni jeszcze sporo innych ról, co wzbudza we mnie niemały podziw. Dzięki swojej pracy i doświa... {} Recenzja książki Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2020-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Po książkę Mikołaja Marceli "Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem" od @wydawnictwomuza, sięgnęłam mając ogromne nadzieje, że uda mi się wspomóc moją córkę w przebrnięciu przez, czasem absurdalne, wymogi systemu edukacji. Myślałam, że uda mi się poznać jakieś cudowne metody, dzięki którym będzie ona z ochotą podchodzić do nauki. Osobiście nie przepadam za poradnikami, ten czytałam na głos mojemu dziecku, które miało ogromną radość, gdy tylko potwierdziły się jej przypuszczenia, że szkoła powinna się zmienić, system edukacji jest przestarzały, nasze myślenie jest błędne i powinniśmy iść z duchem czasu. Ja byłam zmęczona a ona dalej prosiła: "mamo, ale poczytaj mi tę książkę jak nie zwariować z własnym dzieckiem", no zwariować można 😂

Czy dowiedziałam się czegoś pomocnego i przydatnego w realnym życiu?
Mnóstwo innowacyjnych i interesujących pomysłów na to jak usprawnić system, mało tego, to już się dzieje w naszym kraju, choć na razie na bardzo niewielkim szczeblu.
Jednak potrzeba przede wszystkim czasu, ogromnej pracy, samoświadomości i chęci by dokonać zmian.
Myślę, że znajdzie się garstka zapaleńców, którzy będą o te zmiany walczyć.

Jest to interesująca pozycja nie tylko dla rodziców ale przede wszystkim dla pedagogów, pragnących iść z duchem czasu i zdających sobie sprawę, z wad obecnego systemu, którzy są otwarci na nowe i staną się liderami.

Poradniki niczym podręczniki chcą nas czegoś nauczyć, cz...

{}× 11 | link |
@Iwona_Nocon
2020-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Aktualnie nie mam dzieci, edukację skończyłam 8 lat temu... Skąd więc ta książka w moich rękach? Lubię poszerzać swoje horyzonty czytając przeróżne poradniki. Sięgając po ten, dobrze zrobiłam.
Autor książki Mikołaj Marcela korzystając ze swoich doświadczeń uzmysławia nam jakie błędy popełniane są przez rodziców i nauczycieli w zakresie edukacji. Masa przydatnych wskazówek, cennych rad, prostych i praktycznych rozwiązań pozwalają nam szerzej spojrzeć na nauczanie dzieci i młodzieży. Wprowadzając je w życie możemy ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy. Tak mądrego a zarazem lekkiego i prostego w przekazie poradnika dawno nie spotkałam. Gdybym ja sama na niego trafiła w drodze własnej edukacji być może inaczej podeszłabym do nauki. Może zdobyłabym więcej pewności siebie i kierowała się odwagą w wyborze swojej drogi związanej z pracą. Nie mogę przestać się dziwić temu, jak system nauki i rozwoju w naszym kraju kuleje. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi zmiany w tej strefie. Ode mnie za sporą dawkę wiedzy i fajnych wskazówek które z automatu mogę wprowadzić w życie, bo przecież człowiek stale przyswaja wiedzę 10/10.
Dziękuję @wydawnictwomuza za możliwość przeczytania książki.

{}× 3 | link |
@kasia.rzymowska
2020-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Przyznaję, że wiosenny lockdown i wprowadzenie edukacji domowej mocno odcisnęły się na mojej rodzinie. Mam też świadomość, że podobne odczucia miała większość rodziców uczniów. Ten czas kiedy nauka, nauką pozostawała tylko z nazwy, przypominając raczej niemalże mechaniczne wykonywanie przesyłanych zadań dał mi sporo do myślenia.
🤓
Dlatego też z dużą dawką ciekawości sięgnęłam po tę książkę. Po jej lekturze mogę śmiało stwierdzić, że powinien przeczytać ją każdy rodzic (szczególnie dzieci rozpoczynających edukację), nauczyciel, pedagog i inne osoby, które na sposób uczenia dzieci mają choćby najmniejszy wpływ.
🤓
Dlaczego? Otóż w tej książce nie otrzymujemy tylko garść wiedzy teoretycznej w postaci stwierdzenia, że współczesny model edukacji nie nadąża za współczesną rzeczywistością. Autor dowodzi, że w dzisiejszym świecie nauka odbywa się nieustannie, a przysłowie o Janie, który nie umie tego, czego nie nauczył się mały Jaś jest zupełnie zdezaktualizowane.
🤓
W tej książce znajdziemy przykłady modeli edukacji wspierającej rozwój talentów, propagujących edukację polegającą na doświadczaniu i rozbudzaniu ciekawości - a co za tym idzie dążeniu do zdobywania wiedzy.

Poruszone jest też zagadnienie oceniania, budowania nawyków, czy sposobów w jaki uczy się nasz mózg.
🤓
Jeśli tylko w najmniejszym choćby stopniu macie na uwadze edukację dzieci (a nie znam w moim otoczeniu nikogo, kogo to zagadnienie nie obchodzi) to koniecznie sięgnijcie po...

{}× 2 | link |
@autodydaktyczna
2021-01-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@specjalistka_od_slowa
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2020-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Wrzesień 2019 2020 WRZESIEŃ
@czytunia
2020-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@w.moich.kregach
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Anna_Szymczak
2020-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2020-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl