Jak nie zgubić dziecka w sieci

Mikołaj Marcela, Zyta Czechowska
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Jak nie zgubić dziecka w sieci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Jak nowe technolo­gie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływa­ją na sposób, w jaki się uczymy? I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?

Książka Zyty Czechowskiej, Nauczycielki Roku 2019, oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania, udzieli odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dostarczy wiedzy o zaletach i wadach nowych technologii oraz praktycznych rozwiązań, dzięki którym ograniczycie zagrożenia związane z internetem i uczynicie cyfrowy świat sprzymierzeńcem w procesie efektywnej edukacji i rozwoju swoich dzieci.

Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 978-83-287-1760-2, 9788328717602
Wydawnictwo: Muza
Stron: 320
dodana przez: chudini0505

Autor

Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Napisał rozprawę doktorską poświęconą potworo...

Pozostałe książki:

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem Jak nie zgubić dziecka w sieci Best Seler i zagadka znikających warzyw Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start Oszustka. The Rite Show Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat Best Seler i tajemnica rodu Kokosów Patoposłuszeństwo Niemartwi. Ciała wasze jak chleb Bycie w śmierci Zróbmy sobie szkołę Światy grozy
Wszystkie książki Mikołaj Marcela

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kopalnia wiedzy na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii 📱🎮⚙💻

13.08.2022

"Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie" to książka napisana przez niesamowicie inspirujący duet. Mikołaj Marcela kojarzyć się może m.in. z publikacją o dość wyrazistym tytule "Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku". Zyta Czechowska jest z kolei znana w sieci jako nauczycielka pracująca z dziećmi ze ... Recenzja książki Jak nie zgubić dziecka w sieci

Młodzi, piękni, uzależnieni

23.06.2021

Rozkojarzeni, zdziwieni, zmęczeni – oto młodzi uzależnieni od gier komputerowych. Przysypianie na lekcji, rysowanie postaci z gier komputerowych, rozmowy kręcące się wokół gierek… Ich świat jest wirtualny, a z tym rzeczywistym mają ogromny problem. Widziałam to w praktyce, ale zaledwie w niewielkiej skali, tymczasem po nauce online, problem ... Recenzja książki Jak nie zgubić dziecka w sieci

@Zaneta@Zaneta × 5

Internet nie taki straszny jak go malują

6.06.2021

Nowoczesne technologie towarzyszą nam na co dzień od kilkunastu dobrych lat. I z każdym rokiem te nowinki techniczne są udoskonalane i stanowią one nierozerwalną część naszego życia. Oczywistym jest, że internet to nie tylko same zalety, pozytywy i jasne strony, istnieje też ta mroczna strona internetu, wady, negatywy i ciemne strony. Ale czy to p... Recenzja książki Jak nie zgubić dziecka w sieci

Bo w sieci naprawdę można się zgubić...

27.06.2021

"Natomiast na pewno powinniście mieć na uwadze fakt, że w dużej mierze to wy konstruujecie świat cyfrowy swoich dzieci i macie olbrzymi wpływ na to, jak one będą w nim funkcjonować." "Żyjecie szybciej, intensywniej i lepiej, a to niestety ma swoje konsekwencje, choć niekoniecznie negatywne. Jedną z nich jest mniej realnego czasu dla najbliższyc... Recenzja książki Jak nie zgubić dziecka w sieci

AN
@anna_janik1906

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulina2701
2022-08-13
10 /10
Przeczytane W. Muza

"Jak nie zgubić dziecka w sieci" to lektura obowiązkowa dla wszystkich nauczycieli i edukatorów. Warto, by po tę książkę sięgnęli również rodzice, ponieważ autorzy udzielają na jej stronach odpowiedzi na wiele nurtujących nas - dorosłych - pytań. Sama jestem entuzjastką wykorzystywania nowych technologii w edukacji oraz w życiu codziennym i uważam, że aby móc czerpać z czegoś korzyści (w tym wypadku chodzi głównie o aspekt edukacyjny) to trzeba samemu poznać narzędzia, by móc w atrakcyjny sposób przedstawić je podopiecznym i pokazać do czego można daną rzecz wykorzystać.

Ta publikacja jest skarbnicą wiedzy, ponieważ dość, że pozwala w przychylniejszy sposób spojrzeć na to, co daje nam sieć, to jeszcze przedstawia i opisuje wykorzystanie wielu ciekawych stron, aplikacji i gier. Na tym nie koniec, ponieważ są tu nawiązania do innych książek, a nawet filmów i seriali.

× 3 | link |
@kasia.rzymowska
2021-06-09
8 /10
Przeczytane

Technologia to nieodłączny element naszej codzienności. Praktycznie każdy korzysta na co dzień ze smartphona, komputera i innych cyfrowych urządzeń. Dają nam one ogrom możliwości, nie tylko tych zgubnych ale i potrzebnych. My dorośli to wiemy, a co z dziećmi?

No właśnie. W temacie cyfryzacji dzieci panuje przekonanie, że należy przeprowadzić ją możliwie jak najpóźniej i jak najdłużej ograniczać do niej dostęp. Czy to słuszna droga? W tej książce znajdziecie zupełnie inne podejście. Autorzy pokazują, że świat online to już nie opcja, ale nieodłączny element życia. Element, wśród którego wzrastają nasze dzieci. Wszelkie cyfrowe urządzenia to dla nich narzędzia, którymi posługując się w odpowiedni sposób otrzymują nie tylko formę rozrywki, ale też wspomagają swój rozwój.

W tej książce cyfryzacja nie jest demonizowana, ale ukazana w kontekście poszerzania możliwości. Oczywiście z naciskiem na odpowiednie jej wykorzystanie. Podstawą dobrej relacji z technologią jest rozmowa, świadomość zagrożeń i zrozumienie mechaniki działania (np. mediów społecznościowych).

Książka ta, będąca nieco w opozycji do dotychczas komunikowanych głosów w temacie cyfryzacji dzieci, prezentuje bardzo interesujące stanowisko w mojej ocenie. Oczywiście nie zgadzam się w 100% ze wszystkim, ale uważam że warto aby przeczytało ją jak najwięcej rodziców. Nasze dzieci będą żyły w świecie technologii czy tego chcemy czy nie i dobrze byłoby abyśmy pomogli im odpowiednio wykorzystywa...

× 1 | link |
@paulaczyta
2021-05-28
8 /10
Przeczytane

Technologia wiele nam ułatwia, fascynuje, ale może także uzależnień. Facebook, instagram, tik tok. Wszystkie nas kuszą i zapewniają rozrywkę, jednak kiedy jest za dużo?

Zwłaszcza dzieci podatne są na pułapki internetu. Jak je przed tym ochronić i postawić racjonalne granice? Myślę że to ważne zagadnienie dla wszystkich dla rodziców, rodzeństwa, nas samych.

Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, a każdy ma podrozdziały. Mamy tu rady jak zmienić nastawienie do internetu, wyjaśnienie jak technologia odziałowuje na mózg człowieka, oraz sposoby jak uczyć się przy pomocy nowych mediów.

Technologia i internet otaczają nas z każdej strony, czasem nie możemy się oderwać. Warto wiedzieć jaki to ma wpływ, oraz jak sobie z tym radzić. Jak widać dzieci są na to wszystko bardziej podante, więc warto o tym wiedzieć, zanim zamiast zabawy włączy się dziecku bajke, czy zamiast zabawek kupi jako prezent tablet. Jak we wszystkim, co za dużo to niezdrowo.

Poradnik zawiera rzetelne, ciekawe informacje i napisany jest przystępny językiem, dlatego jeśli tylko ciekawi was ten temat, bardzo polecam.

× 1 | link |
AN
@anna_janik1906
2021-06-27
9 /10

"Natomiast na pewno powinniście mieć na uwadze fakt, że w dużej mierze to wy konstruujecie świat cyfrowy swoich dzieci i macie olbrzymi wpływ na to, jak one będą w nim funkcjonować."

"Żyjecie szybciej, intensywniej i lepiej, a to niestety ma swoje konsekwencje, choć niekoniecznie negatywne. Jedną z nich jest mniej realnego czasu dla najbliższych, mniej czasu na rozwijanie kontaktów społecznych i kształtowanie relacji, które są niezwykle ważne, ale nie są niezastąpione. To, co kiedyś stanowiło trzon naszej egzystencji, czyli bycie razem, wielopokoleniowe rodziny żyjące pod jednym dachem, bazowanie na współpracy i emocjach, straciło na sile i zostało zastąpione innymi aspektami i przestrzeniami życia."

"Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie"
Zyta Czechowska, Mikołaj Marcela @wydawnictwomuza

Pewnie większość rodziców zastanawia się, co ich dzieci robią podczas korzystania ze smarfonów, komputera czy innych nowych technologii. Ale czy nie prościej byłoby po prostu porozmawiać z dziećmi i mieć realny wpływ na to z jakich aplikacji, stron internetowych czy gier komputerowych nasze dzieci korzystają? W jaki sposób wykorzystać nowe technologie w edukacji? Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w sieci? Czy konieczne jest ciągle ograniczanie, kontrolowanie i zabranianie?

Na te i wiele innych pytań odpowie wszystkim zainteresowanym ta książka. To książka...

| link |
@tomzynskak
2021-06-07
8 /10

„Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie” to książka autorstwa Nauczycielki Roku 2019 roku - Zyty Czechowskiej oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania. Postanowili oni odpowiedzieć na liczne pytania, które kłębią się w głowie rodziców. Czy pozwolić grać dziecku w gry komputerowe? Jakie gry wybrać? Czy ograniczyć dziecku czas przed ekranem? Jakie pułapki czyhają na dziecko w sieci? Czy technologia może okazać się być przydatna i pouczająca? I jeszcze wiele, wiele innych pytań.
Według mnie książka pod każdym względem jest genialna. Została napisana bardzo dobrze zarówno pod kątem merytorycznym, jak i stylistycznym. Dzięki temu książkę czyta się z ogromną przyjemnością i z łatwością mknie się po jej stronach chłonąć to co najlepsze (czyli wszystko). Autorzy podchodzą do tematyki technologi i sieci w sposób nowoczesny i być może dla niektórych kontrowersyjny. Jednak starają się oni „odczarować” złą opinię dotyczącą Internetu i mediów. Udowadniają nam, że młodzi ludzie dzięki nim nawiązują wartościowe relacje, rozwijają swoje pasje i co najważniejsze także się uczą. Pokazują nam, że technologie w świetny sposób wspierają edukację, a przeznaczonych jest do tego wiele platform.
Oczywiście znajdziemy także informacje dotyczące pułapek takich jak m.in. cyberprzemoc, stalking, sexting, wyłudzanie danych, uzależnienia… Jednak jako osoby dorosłe możemy pomóc dziec...

| link |
@madbed
2021-07-13
8 /10
Przeczytane

Przychodzę do Was z bardzo ciekawą książką.
Sięgnęłam po tą książkę z czystej ciekawości. Tym bardziej, że jestem mamą i wszędzie obecny internet jest mi doskonale znany. Kontrolę stracić jest bardzo łatwo. Mając na uwadze fakt, że przez długi czas dzieci miały nauczanie online.
Nauczanie swoją drogą, a otwarte karty Google swoją.
Pamiętam raz kiedy nauczycielka powiedziała do grupy, aby zajęli się sobą i mają wolną godzinę,bo ona musi wypełnić dziennik. Wiadomo co dzieci wtedy robiły. Internet. Oczywiście, że w dzisiejszych czasach jesteśmy na niego skazani. Pisząc wypracowanie dzieci szukają informacji w nim.
Ale internet to nie tylko plusy. To masa minusów.

Książka została napisana przez ekspertów w dziedzinie nauczania. Udzielają odpowiedzi na szereg pytań, które mogą zrodzić się w głowie rodzicowi. Jak również zadają takie pytanie o których nawet byśmy nie pomyśleli.
Na co zwrócić uwagę by nasze dzieci były bezpieczne, jak pomagać, wspierać i szukać informacji.
Książka podzielona jest na rozdziały i podrozdziały w bardzo przejrzysty sposób możemy znaleźć interesujący nas zakres informacji.
Książkę polecam każdemu. Warto poczytać o tym co niesie za sobą kolokwialnie pisząc "sieć".
Jest to książka, którą warto mieć w swojej biblioteczce i wracać do niej w razie potrzeby.
Dla mnie świetnie napisane kompedium wiedzy.

| link |
@nawysokimobcasie
@nawysokimobcasie
2022-06-17
7 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-06-23
10 /10
Przeczytane 2021 CZERWIEC
@izka91201
2021-06-13
6 /10
Przeczytane
@karolina92
2021-06-06
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak nie zgubić dziecka w sieci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl