Jeden zero dla Baśki

Elwira Watała
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Jeden zero dla Baśki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

„Jeden zero dla Baśki” to historia o poszukiwaniu miłości, fałszywej moralności i społecznym ostracyzmie w komunistycznej rzeczywistości lat 60-tych XX wieku. Porusza również temat wojny kulturowej, czyli zderzenia obłudnego socjalizmu ze zdegenerowanym ruchem hipisowskim, w którego epicentrum znalazła się tytułowa Baśka. Wszystko to okraszone zostało erotycznymi perypetiami bohaterów, których nie powstydziłby się nawet markiz de Sade.

„Jeden zero dla Baśki” Elwiry Watały to wielowątkowa powieść, której akcja toczy się w komunistycznej Polsce lat 60-tych. Tytułowa Baśka, czyli Barbara Dąbrowska - nauczycielka polonistyki, czeka na swoją wielką miłość, pragnie poznać idealnego mężczyznę, z którym mogłaby założyć rodzinę i być szczęśliwą. Książę z bajki wkrótce wkracza w jej monotonne życie, jednak on, Eryk – wolnomyśliciel i hipis ma zupełnie inne plany… Pozostawia Baśkę zrozpaczoną, a ponadto… brzemienną. Od tego momentu świat dobrodusznej kobiety staje się dosłownym polem walki o godność i przetrwanie. Napiętnowana szkarłatną literą, musi zmierzyć się ze społecznym ostracyzmem.
Czy wygra tę walkę?

Podwójna moralność socjalistycznego społeczeństwa lat 60-tych. Romans. Miłość. Zdrada. Napiętnowanie. Osąd. Erotyzm… Erotyzm… Erotyzm…, oraz historyczne wątki zaczerpnięte z cyklu książek „Skandale historii”!!!

Elwira Watała „Królowa Skandali” i „Mistrzyni Gawędy” autorka 14-stu polskojęzycznych książek z literatury faktu i czterech bestsellerów wydanych w Rosji zaprasza Czytelników na wyjątkową podróż w czeluści ludzkich przywar, słabości i namiętności – wszystko opowiedziane epicką gawędą.
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-962307-0-6, 9788396230706
Wydawnictwo: Wydawca Arkadiusz Siejda
Stron: 252
dodana przez: wolf.89

Autor

Elwira Watała Elwira Watała Urodzona w ZSRR, absolwentka Politechniki w Charkowie i Uniwersytetu Warszawskiego, doktor filologii rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego i habilitacji Uniwersytetu Moskiewskiego.

Pozostałe książki:

CARSKIE POLKI Wielcy zboczeńcy Miłosne igraszki rosyjskich caryc Cuchnący Wersal Córka Stalina. Chciała być kochaną
Wszystkie książki Elwira Watała

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Królowa skandalu?

{} WYBÓR REDAKCJI
4.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Elwira Watała „Królowa Skandali” i „Mistrzyni Gawędy” autorka 14-stu polskojęzycznych książek z literatury faktu i czterech bestsellerów wydanych w Rosji zaprasza Czytelników na wyjątkową podróż w czeluści ludzkich przywar, słabości i namiętności – wszystko opowiedziane epicką gawędą”. Widząc taką rekomendację, byłam zachwycona, kiedy dostałam od... {} Recenzja książki Jeden zero dla Baśki

@Nina@Nina {}× 23

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Słuchajcie, obok tej książki nikt nie przejdzie obojętnie. To niesamowite, ile w niej humoru splątanego z sarkazmem. Mnie po trzech linijkach już rozbawiła.Aż trudno w to uwierzyć w jaki sposób całe początki swej cielesnej miłości opisała autorka. Każdą niecną rzecz zawsze przyrównywała do czegoś zabawnego, aż mój podziw rósł nieskończenie. W myśli swoje wplatała królowe i hrabiny, wiedząc co mogły sądzić na tematy bliżej nieokreślone. Idealna pruderia niedoskonałości, której marzy się ktoś do kochania.

,,Najcudowniejsze uczucie na świecie, jak powiedziała pisarka Anais Nin, znajdująca się w kazirodczym związku ze swoim ojcem".

Jestem pod wrażeniem ogromnej wiedzy pisarki, gdyż ilekroć kogoś do kogoś przyrównywała, to zawsze z lekką uszczypliwością i szczerością. Niebanalne konkrety, niecodzienny konspekt i dawniejsze słownictwo wręcz wyróżniają ją wśród innych książek. Jest szczera do granic możliwości dając w ten sposób nauki historyczne. Nikt nie będzie w stanie przewidzieć jej historii, a wasza dusza zapragnie, by ona nigdy się nie skończyła.

,,Zakochanie się Baśki było ciepłe jak krowie placki i łagodne jak letni deszcz, jak fale południowego morza, jak lekki wiaterek zefir, unoszący ku Niebu złote włosy egipskiej królowej Bereniki".

Wiecie, im dalej czytacie, tym w większym będziecie szoku. Poznacie sprawy ludzkiej huci jeszcze w czasach królów. Dowiecie się jak to trudno było kobiecie o szpetnej urodzie ujarzmić jakiegokolwiek o...

{}× 1 | link |
@Nina
2021-10-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane E-book 2021
@wolf.89
2021-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jednorożec biały, mistyczne zwierzę nigdy nie oddaje się w ręce ludziom. Zawsze przed nimi ucieka. Natomiast przed dziewicą staje jak wryty, wykazując posłuszeństwo potulnego cielątka. Stoi be...”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe