Język i poznanie. Wybór pism. Tom 2

Kazimierz Ajdukiewicz
Język i poznanie. Wybór pism. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tom drugi dzieła jest zbiorem pism z lat 1945–1963 z szeroko rozumianej logiki i metodologii nauk. Najwięcej miejsca zajmują prace związane z językiem i jego rolą w poznaniu i rozumieniu znaczeń. Znalazły się tu m.in.: "O tzw. Neopozytywizmie", "Logika i doświadczenie", "Epistemologia i semiotyka", "Klasyfikacja rozumowań", "O definicji", "Zagadnienie uzasadniania", "Dowód i wyjaśnienie".
ISBN: 978-83-01-14709-9, 9788301147099
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Autor

Kazimierz Ajdukiewicz Ur. 12 grudnia 1890 w Tarnopolu, zm. 12 kwietnia 1963 w Warszawie; wybitny polski filozof i logik, reprezentant szkoły lwowsko-warszawskiej.

Pozostałe książki:

Zagadnienia i kierunki filozofii : teoria poznania, metafizyka Język i poznanie. Wybór pism. Tom 1 Zagadnienia i kierunki filozofii Główne kierunki filozofii w wyjątkach z dzieł ich klasycznych przedstawicieli (teoria poznania - logika - metafizyka - teoria wartości). Antologia z komentarzami dla szkół średnich i wyższych
Wszystkie książki Kazimierz Ajdukiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Język i poznanie. Wybór pism. Tom 2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Język i poznanie. Wybór pism. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl