Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne

"Ka Klakla", Jarosław Księżyk, Marek Mżyk, Sonia Pohl ...
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Zamykamy się w domach. Firmy upadają lub przenoszą działalność do sieci. Samoloty przestają latać. Kontakty międzyludzkie przechodzą w tryb zdalny. Rosną słupki zarażonych. Chaos. W międzyczasie nadchodzi wiosna. Apokalipsę spędzamy w piżamach.
Jak się bronić? Jak dobierać maseczki? Jak dbać o innych? Czy piec chleb, czy robić konfitury? Jak przetrwać izolację bez cukru? I bez siebie? Czy da się przebiec maraton we własnym ogrodzie? Czy czary działają odwrotnie?
Siedem osób i ich dzienniki roku 2020. Wielogłos pierwszych miesięcy pandemii. Refleksyjne i zabawne. Celne. Dla każdego, kto stara się zachować normalność w nienormalnych czasach.
Pomysłodawczynią i zarazem współautorką książki jest Agata Tuszyńska. Wszystko zaczęło się od maila, który wysłała do swoich studentów: „Proszę o kartki z dziennika. Notes wiosny 2020”. Ostatniego słowa nie znamy.
Data wydania: 2020-11-30
ISBN: 978-83-959565-1-5, 9788395956515
Wydawnictwo: Blue Bird
Stron: 272
dodana przez: k.wojciechowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dzienniki pandemiczne

WYBÓR REDAKCJI
26.02.2021

W tytule „Jutro nie mieści się w głowie” zamieniłabym słowo „jutro” na „wczoraj”. A to dlatego, że wszystko to, co zostało opisane w książce, mam wrażenie, że wydarzyło się dopiero co. Wczoraj. Trudno uwierzyć, że minął już rok. Z jednej strony wszystko jest odległe, nieznajome, zapomniane, z drugiej nic się nie zmieniło, wszystko to ciągle trwa. ... Recenzja książki Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne

,,witajcie w moim świecie, gdzie chińczyk zjadł nietoperza''

6.02.2021

Tymi słowami Jarek rozpoczął swój wiersz. ,,Jutro nie mieści się w głowie'' nie jest zwyczajną książką - to urywki, wspomnienia, pamiętniki czasów zarazy. Zapis tego, co działo się w naszym kraju wiosną 2020 roku. I później. Siedem osób, siedem różnych narracji, siedem spojrzeń na problem i siedem sposobów radzenia sobie z nim. Po lekturze tej k... Recenzja książki Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne

Dzienniki czasu pademii

27.02.2021

Gdy tylko zobaczyłam okładkę tej książki, od razu wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Sam tytuł "Jutro nie mieści się w głowie - dzienniki czasu pandemii" oraz główna ilustracja wskazują na aktualność poruszanych tutaj problemów. Dodatkowo zachęcił mnie fakt, że tematykę pandemii przedstawiono z perspektywu kilku autorów, co umożliwia zobrazowanie ... Recenzja książki Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne

Pandemiczna rzeczywistość w książce "Jutro nie mieści się w głowie"

30.01.2021

Początek Pandemii zastał nas na różnych etapach życia. Niektórych przeraził, jeszcze innych ucieszył możliwością całodziennego przebywania w domu. W tym szczególnym czasie wszyscy próbowali znaleźć namiastkę normalności. Niektórzy szukali nowego hobby, inni adoptowali zwierzaki, a jeszcze inni próbowali na papier przelać wszystkie pandemiczne myśl... Recenzja książki Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemiczne

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2021-02-03
7 /10
Przeczytane

Czy jeszcze pamiętasz, jak się czułeś, gdy wybuchła pandemia? To właśnie wtedy świat stanął na głowie. Nikt nie wiedział co dalej będzie. Wyjście z domu bez płynu do dezynfekcji i rękawiczek to jak dobrowolne poddanie się śmierci. Sama żałuję, że nie prowadziłam wtedy pamiętnika...

Na szczęście powstała taka książka jak "Jutro nie mieści się w głowie. Dzienniki pandemii."
Spotykamy tutaj 7 osób, które dzielą się z nami swoimi odczuciami. Każdy z nich ma swój punkt widzenia, wielokrotnie pełen humoru, sarkazmu, ale i smutnych momentów.

Każdy z nich po swojemu chce walczyć z wirusem. Każdy ma pomysł na siebie. Jedni ubolewają nad życiem w zamknięciu, pozostali bez skrupułów przyznają, że w końcu bez poczucia winy mogą odciąć się od świata. I nikt nie powie, że są co najmniej dziwni. A Ty, po której stronie barykady wtedy byłeś?

Czytałam z ogromną ciekawością, bo choć minął niecały rok, to bardzo dobrze było przypomnieć sobie, jak cała pandemia postępowała. Od momentu pojawienia się pierwszych informacji, Wielkanocy i nadejścia lata.
Absurd gonił absurd. A to, co się wydarzyło, do dziś nie mieści się w głowie.

Uważam, że każdy z nas powinien mieć tę pozycję na swojej półce. Relacja z pierwszej ręki społeczeństwa, dostosowania się do obostrzeń i obawy, które w sobie mieliśmy. Kto z nas w przyszłości nie chciałby dać takiego pamiętnika do przeczytania sw...

× 3 | link |
@book.lynn
2021-02-19
8 /10
Przeczytane

Tę książkę czyta się jak powieść z alternatywnej rzeczywistości, z tą różnicą, że... ta rzeczywistość wcale nie jest alternatywna.

× 1 | link |
@beatazet
2021-02-06
9 /10
Przeczytane

Książka o pandemii. Czy w dobie jej trwania warto przeczytać książkę, która jest jej poświęcona? Czy warto wracać do pewnych historii?

× 1 | link |
@Darek
2021-02-24
7 /10
@miedzytytulami
2021-02-17
7 /10
Przeczytane
@important.books
2021-02-26
7 /10
Przeczytane
@anna.szmelak
2021-02-07
7 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2021-02-05
7 /10
Przeczytane Literatura polska Nauki społeczne i ich okolice Poezja
@booksbybookaholic
2021-01-30
7 /10
Przeczytane
@DieLeseratte
2021-02-27
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“"Czytam modną książkę Yuvala Noaha Harariego. Pisze, że trzy rzeczy w dwudziestym wieku skończyły się bezpowrotnie: wojny, głód i epidemie. Prawdopodobnie będzie musiał przy kolejnym wydaniu H...”
#
“Jem lody. Zamówione przez internet, odebrane osobiście. na przekór wszystkiemu wyprowadziłem dziś konie mechaniczne na spacer do ulubionej lodziarni. Uwielbiam jazdę po pustych ulicach. Pisk o...”
#
“Krzesło to jest krzesło. Można na nim usiąść i się oprzeć. Może właśnie tego potrzeba nam teraz najbardziej?”
#
“Rzeczywistość stała się statystyką. (...)Faktów nie ma. Jest tylko interpretacja.”
#
“Uśmiecham się. Maseczka to znaczy troska. Maseczka to znaczy miłość.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl