Kieszeń pełna elfów

Krystyna Boglar
Kieszeń pełna elfów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

" - Wiesz - powiedziała Kama, gdy koła wózka zazgrzytały o żwir - minęłyśmy szczęśliwie Pierwszy Zakręt! Busia siedziała nieruchomo jak mały posążek z chińskiej porcelany. Wodniste niebieskie oczka nie wyrażały niczego. Tylko z uchylonych na szpareczkę warg wyrwało się śpiewne gęganie: - Gę... gooo, ua. Kama przystanęła. Obejrzała się przez ramię. 
- Czy to ma znaczyć, że chcesz rogala? Musisz zrozumieć, Busiu, że znalazłyśmy się w wielkim niebezpieczeństwie. Później, na Wielkiej Łące, dostaniesz wszystko, czego będziesz chciała. Ale teraz nie. Zrozum i nie gniewaj się. Za węgłem rozległy się głośne kroki. Potem szuranie łańcucha i stąpanie ciężkiego cielska. Miało się wrażenie, że powoli przesuwa się wielka góra albo wieża zamczyska. Dziewczynka uśmiechnęła się: zwierzę było przychylne, jego opiekun - niekoniecznie. Kama zastygła w bezruchu, z palcem na ustach. Jej wzrok wbity w Busię hipnotyzował. Oznaczał jedno: "Bardzo cię proszę, nie gęgaj. Nie wydawaj żadnego dźwięku. Milcz". 
- Bum... olaa! - zamlaskała Busia niezadowolona z postoju. Łagodny turkot kół wózeczka sprawiał jej przyjemność. Nieruchome trwanie - wyraźną przykrość, którą usiłowała zamanifestować na swój sposób. Niewidzialna góra dzwoniąc łańcuchem przesunęła się gdzieś dalej. Umilkły również kroki. Kama odetchnęła z ulgą. Teraz należało wziąć z rozpędu Drugi Zakręt. Pochyliła się nad drewnianymi szczebelkami, poprawiając jasiek w różowe kropki, który wysunął się spod pleców Busi. Dziecko włożyło palec do ust i ssało go cmokając.
 - Wiesz, że to brzydko? - Kama uniosła małą i oparła wygodniej. - Oblizywanie palców jest... - zająknęła się nie mogąc znaleźć właściwego słowa - no... jest nie w porządku - dokończyła. Ryk, jaki się rozległ od zachodniej strony, przyprawiłby każdego o dreszcz. Kama zaśmiała się tylko cichutko i pociągnęła za drewniany dyszel. Małe kółka zazgrzytały po żwirze..."
Data wydania: 1989
ISBN: 83-10-09246-6, 8310092466
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 62
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Krystyna Boglar Krystyna Boglar
Urodzona 17 grudnia 1931 roku w Polsce (Kraków)
Polska prozaik, poetka, autorka utworów dla dzieci, scenarzystka TV. Ukończyła filologię orientalną (historię sztuki islamu) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wieloletnia redaktor w wydawnictwie "Nasza Księgarnia", sekretarz polskiej sekcji...

Pozostałe książki:

Każdy pies ma dwa końce Telefon do diabła 666 66 6 Nie głaskać kota pod włos Klementyna lubi kolor czerwony Zatrzymajcie świat chcę wysiąść
Wszystkie książki Krystyna Boglar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kieszeń pełna elfów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kieszeń pełna elfów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl