Kłamstwa Locke'a Lamory

Kłamstwa Locke'a Lamory
4.64
Ocena 4.64 na 5 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Bestseller New York Timesa i Publishers Weekly. Powiadają, że Cierń Camorry t...
Bestseller New York Timesa i Publishers Weekly. Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i d...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788374800679
Wydawnictwo: Mag FK

Recenzje

Kłamstwa Locke'a Lamory - Scott Lynch
"Kłamstwa Locke’a Lamory", debiutancka powieść Scotta Lyncha, która otwiera cykl "Niecni Dżentelmeni", widniała na mojej liście pozycji do przeczytania bardzo, bardzo długo. Podchodziłam do tej ksiązki dość sceptycznie i z niejaką obawą. Nie jest to typowa pozycja fantasy, w której króluje magia ...
Z jakim przystajesz, takim się stajesz...
Ostatnio rzadziej czytuję fantastykę, co niestety jest dla mnie trudne, gdyż jestem ogromną fanką tego gatunku. To na nim praktycznie nauczyłam się poznawać literaturę, którą uwielbiam niezmiernie. Współcześnie jednak brakuje dobrej, czystej fantastyki, jaka powstawała wcześniej. Zdominowany ryne...
Napisz swoją opinię

Opinie

MA
@majsak 2008-11-27
Przeczytane (2008-11-27)
Fenomenalna powieść. Recenzenci powieści znajdują w niej wiele nawiązań do wielu innych dzieł literackich i filmowych, ale według mnie czuć w tej powieści przede wszystkim klimat Hrabiego Monte Christo Dumasa. Wykreowany świat od razu porywa w swój wir, a bohaterowie mimo, iż mają swoje słabostki od razu zaskarbiają sympatię czytelnika. Czyta się szybko i z zapartym tchem. Polecam bardzo mocno! Drukowany na książce slogan, że jest to najlepszy debiut w historii może są lekko przesadzone, ale jest to na pewno najlepszy debiut XXI wieku:)
@enedtil
@enedtil 2011-02-22
Przeczytane (2011-02-22)
"Kłamstw Locke'a Lamory" w moim prywatnym rankingu plasują się w czołówce najlepszych książek jakie przeczytałam. Jest to świetna, zabawna książka, z bardzo dobrą, wciągającą fabułą, intrygami i zagadkami oraz nieprzeciętnymi bohaterami. Naprawdę warto ją przeczytać i myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ja z wielką chęcią sięgnę po drugą część i mam nadzieję, że będzie równie dobra.
@vailla
@vailla 2015-01-06
Myślę, że Scott Lynch jest słabo znany w Polsce. Ta książka to początek cyklu. Bardzo konsekwentnie pisanego, przeplatanego błyskotliwymi dialogami i inteligentnie zbudowanymi akcjami. Płynne i spójnie wykreowanie całej fantastycznej rzeczywistości zaskakuje. Czeka na mnie długo wyczekiwany III tom cyklu. Dwa wcześniejsze mnie nie rozczarowały. Książki rewelacyjne.
@Tymon
@Tymon 2010-12-26
Przeczytane (2010-12-24)
Zgadzam się z opinią majsak. Świetna książka i bardzo ciekawy pomysł. Był moment, w którym trochę rozdrażniło mnie pojawienie się wtrącenia dotyczącego ciekawostki o świecie, kiedy trwała ciekawa scena, ale ogólnie to bardzo przyjemnie się czytało.
@Himitsu
@Himitsu 2011-07-01
Przeczytane (2011-05-13)
Sądziłam, że nic nie będzie tak dobre jak Droga Cienia. Ale się myliłam. Ta książka zyskała w moim mniemaniu miejsce równe trylogii nocnego anioła. Cudowny świat, zaskakująca akcja, skomplikowane i złożone akcje. Po prostu niesamowita.
@Yoggobela
@Yoggobela 2013-05-31
Przeczytane (2012-07-16)
Baardzo wciągająca i ciekawa. Intrygi, humor, świetni bohaterowie. Nie mogłam się oderwać, jedna z lepszych fantastycznych książek jakie czytałam. Mam nadzieję, że drugi tom będzie równie dobry, nie mogę się doczekać aż go dorwę.
@Blueberry
@Blueberry 2009-03-17
Przeczytane (2009-03-17)
Jedno słowo: F A N T A S T Y C Z N AZaraz po jej przeczytaniu trafiła na pierwsze miejsce mojej osobistej Top listy. Locke jest postacią niesamowitą a całą książkę czyta się jednym tchem zarywając noc.
@tala86
@tala86 2011-07-10
Przeczytane (2011-07-10)
Książka jest fajna, chociaż miałam chwile kiedy mnie strasznie nużyła. Akcja na prawdę wciągająca, ale niepotrzebnie przerywana przydługimi opisami.
Kłamstwa Locke'a Lamory

Bestseller New York Timesa i Publishers Weekly. Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry. Z pewnością nie cieszy się z plotek towarzyszących jego wyczynom - a specjalizuje się w najbardziej złożonych oszustwach. Istotnie, okrada bogatych (kogóż innego warto okradać?), ale biedni nie oglądają ani grosza z jego zdobyczy. Wszystko, co zdobędzie, przeznacza na użytek swój i swojego nielicznego gangu złodziei: Niecnych Dżentelmenów. Wielobarwny i kapryśny światek przestępczy wiekowej Camorry jest ich jedynym domem. Niestety, w ostatnich czasach nad miastem zawisło widmo tajemnicy, która grozi wybuchem wojny gangów i rozdarciem półświatka na strzępy. Locke\'a i jego przyjaciół, wplątanych w śmiertelną rozgrywkę, czeka niezwykle trudna próba pomysłowości i lojalności. Jeśli chcą żyć, muszą z niej wyjść zwycięsko... \"Znakomicie się czyta i dostarcza rzetelnej zabawy. Postać Locke\'a Lamory - bezczelnego i zawadiackiego jak Errol Flynn w swoim najlepszym okresie - dodatkowo ożywia pełną zwrotów akcji i niespodzianek fabułę. Trudno oderwać się od lektury. Scott Lynch to prawdziwy magik, okrutnie zabawny kuglarz i mistrz żonglerki słownej, który trzyma niejeden sztylet w rękawie i niejeden toporek za plecami\" - Hal Duncan \"Kłamstwa Locke\'a Lamory to połączenie Żądła i Oliviera Twista, z odrobiną Różowej Pantery i szczyptą Ocean\'s Eleven. Powieść historyczna, thriller, kryminał, historia zemsty i niewiarygodna opowieść przygodowa w jednym: znakomity debiut nieprzeciętnie utalentowanego autora\" - fragment internetowej recenzji

Autorzy
Scott Lynch
Scott Lynch urodzony 2 kwietnia 1978 w St. Paul. Pracował m.in jako pomywacz, kelner, twórca stron internetowych, pracownik biurowy, pomocnik kucharza. Jest członkiem ochotniczej straży pożarnej. J...
Inne książki:
Książka RED SEAS UNDER RED SKIES
Książka LIES OF LOCKE LAMORA
Książka The Lies of Locke Lamora
Książka Na szkarłatnych morzach
Książka Republika Złodziei
Współtworzący tą stronę
puchar
GA
@GaimaN pierwsza opinia