Kobieta z sąsiedztwa

Sue Watson
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Kobieta z sąsiedztwa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Porywający i wciągający thriller psychologiczny autorki „Naszych małych kłamstw”.

CZĘSTO SPOGLĄDAMY NA ŻYCIE PRZYJACIÓŁKI CZY DOM SĄSIADA I ŻAŁUJEMY,

ŻE NIE MAMY TEGO, CO TA OSOBA. NIE WIEMY JEDNAK, CO SIĘ DZIEJE ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI.

Lucy ma kochającego męża, pracę marzeń oraz piękny dom na Mulberry Avenue. W dzieciństwie los ją surowo doświadczył, więc wie, że w życiu nie może być idealnie.

Lucy parę domów od siebie ma też Amber. Nigdy nie kończą się im tematy do rozmów, choć przyjaciółka wiedzie znacznie barwniejsze życie niż Lucy.

Niespodziewanie jednak Amber daje do zrozumienia, że nie wszystko jest tak, jak się wydaje. Gdy z przerażeniem zwraca się do przyjaciółki i mówi jej, że dostaje SMS-y z pogróżkami, Lucy przyrzeka ją ochronić.

Lucy aż za dobrze wie, że ludzie toczą grę pozorów. Niekiedy skrywają tajemnice. I zrobią wszystko, by nie wyszły one na jaw. Nadal jednak nie ma wątpliwości – przecież może zaufać przyjaciółce… Prawda?

Słuchałam w milczeniu. Pod idealnie umalowaną powierzchnią, lśniącą szminką i błyszczącymi włosami wyczuwałam jej bezbronność, gdy mówiła o tym, że kiedyś była „złotą dziewczyną”, lecz teraz już nią nie jest.

Tytuł oryginalny: The Woman Next Door
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 978-83-8195-821-9, 9788381958219
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: landrynkowa

Autor

Sue Watson Sue Watson Sue Watson to była dziennikarka w czasopismach kobiecych, a także krajowych gazetach. W przeszłości pracowała równiez w BBC, lecz zostawiła tę pracę za sobą, by jak sama mówi: "móc zacząć pisać".

Pozostałe książki:

Nasze małe kłamstwa Idealna randka Znam twój sekret
Wszystkie książki Sue Watson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Toksyczna "przyjaźń".

17.05.2022

"Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami." Człowiek jest z natury istotą bardzo ciekawą, można nawet powiedzieć ciekawską, dlatego zawsze lubi przyglądać się domom, podwórkom, samochodom a nawet dzieciom sąsiadów. I często zastanawia się dlaczego oni mają lepiej..., lecz nie ma co zazdrościć innym i żał... Recenzja książki Kobieta z sąsiedztwa

@maciejek7@maciejek7 × 22

Thriller o manipulacji

5.09.2022

"Kobieta z sąsiedztwa" Sue Watson Wydawnictwo: Filia Gatunek: thriller Ilość stron: 384 Rok wydania: 2022 Fabuła: Lucy ma kochającego męża, pracę marzeń oraz piękny dom na Mulberry Avenue. W dzieciństwie los ją surowo doświadczył, więc wie, że w życiu nie może być idealnie. Lucy parę domów od siebie ma też Amber. Nigdy nie kończą się im tema... Recenzja książki Kobieta z sąsiedztwa

@Marcela@Marcela × 7

Poddańcza przynależność

15.02.2022

Dzisiejszy świat niejednokrotnie przekonał mnie do tego, że ludzie stają się coraz gorsi, a kryminały i thrillery psychologiczne tylko mnie w tym przekonaniu umacniają. "Kobieta z sąsiedztwa" jest jedną z tych książek, która ukazuje najgorsze oblicza istoty, jaką jest człowiek. Porusza każdą strunę, która może zranić bohaterów i zabrać im to, co d... Recenzja książki Kobieta z sąsiedztwa

@werka751@werka751 × 5

Jak łatwo jest obrócić kota ogonem

29.04.2022

„Kobieta z sąsiedztwa” Sue Watson to bardzo dobry thriller psychologiczny traktujący o tym, jak przeszłość może mieć destrukcyjny wpływ na przyszłość. Lucy to nauczycielka, która zdaje się mieć wszystko: kochającego męża, dom z ogródkiem, przyjaciół i pracę, którą lubi. Jedyne czego jej brakuje do szczęścia to dziecko, niestety jednak kobi... Recenzja książki Kobieta z sąsiedztwa

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-05-17
7 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał

Ciekawie uknuta intryga, która wciąga w wir wydarzeń, chociaż często jest trochę naciągana, ale ogólnie bardzo dobra historia.
Zakończenie również zaskakujące, chociaż częściowo się domyśliłam co planuje autorka.
Przyjaźń nie zawsze jest prawdziwa, tu poznajemy obraz takiej słodko-gorzkiej jej odmiany.
A kto okaże się stalkerem Amber oraz jakie tajemnice skrywają bohaterowie, to już musicie sobie sami poczytać.
Ja myślę, że warto poświęcić nieco czasu na lekturę tej książki.

× 11 | link |
@monika8905
2022-02-09
7 /10
Przeczytane

Lucy ma kochającego męża i cudowne życie, jedyne czego brakuje w ich idealnym życiu to dziecko. Parę domów daje wprowadza się Amber. Ich pierwsze spotkanie jest bardzo dziwne, ale z czasem kobiety zaprzyjaźniają się i są dla siebie niemal jak siostry. W pewnym momencie w życiu Amber dzieją się dziwne rzeczy i wygląda na to, że ktoś ją prześladuje. Lucy proponuje Amber, żeby zamieszkała z nimi.

"Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami".

Historia opisana w książce pokazuje, że często, to co widzimy na pierwszy rzut oka, to tylko iluzja. Zazdrościmy innym ich życia, a tak na prawdę to tylko pozory.

Książka od samego początku owiana jest tajemnicą, a niekiedy nawet grozą. Każdy z bohaterów ma jakąś traumę za sobą, co odbija się na ich obecnym życiu.

Świetny thriller psychologiczny. Polecam👌

× 3 | link |
@Marcela
2022-09-05
8 /10
Przeczytane

Bardzo dobry thriller o manipulacji. Książka budzi skrajne emocje - wciąga i fascynuje ale jednocześnie może z lekka irytować, ale jak dla mnie to kawał dobrej historii. Polecam.

× 3 | link |
@mag-tur
2022-06-09
7 /10
Przeczytane

"Kobieta z sąsiedztwa" Sue Watson to kolejny thriller, który miałam okazję niedawno przeczytać . Powieść opowiada historię dwóch kobiet. Lucy - bezdzietnej mężatki, która jest nauczycielką oraz Amber - pięknej pogodynki, która wprowadza się na osiedle zamieszkiwane przez pierwszą z kobiet.
Znana pogodynka jest dla Lucy - nauczycielki ideałem, z którym pragnie się zaprzyjaźnić. Najpierw odtrącona, później doceniona pomoc sąsiadki, w chwili, gdy prezenterkę ktoś zaczyna nękać. Kobiety w końcu się zaprzyjaźniają a Amber z uwagi na pogróżki i różne dziwne "prezenty", które otrzymuje przeprowadza się do Lucy i jej męża. Po pewnym incydencie opinia publiczna naznacza Lucy mianem stalkerki, która otrzymuje również zakaz zbliżania się do dziennikarki.
Nieoczywiste zakończenie wydawałoby się banalnej historii. Polecam.

× 2 | link |
@lukaszgrudzinski21
2022-01-30
8 /10

Lucy jest szczęśliwą mężatką, pracuje jako nauczycielka i z Mattem prowadzi szczęśliwy dom.
Amber wprowadza się parę domów dalej. Jest pogodynką, więc jej osoba jest publiczna.

Książka skupia się na trzech głównych bohaterach Lucy, Matt, Amber. Każdy z nich ma swoje tajemnicę oraz nie ciekawą przeszłość.

Sąsiadki które po czasie się zaprzyjaźniają i Amber staje się częścią rodziny Lucy która opiekuje się nią po atakach stalkera.

Książkę momentami trudno się czyta bo mamy powroty do przeszłości oraz wiele tematów do o koła które na pierwszy rzut oka wydają się nam nie potrzebe i przedłużające ale tutaj wszystko jest po coś.

Nie czułam napięcia podczas czytania oraz zaskoczenia na koniec historii ale moim zdaniem ta książka ma nam pokazać zupełnie coś innego.
Nap. Jak bliska nam osoba może okazać się zupełnie inna niż ją znamy. Jak przeszłość i dzieciństwo wpływa na naszą osobę w czasie dorosłym. I jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić by zyskać na czym nam zależy. Zdecydowanie idealny jako Thriller psychologiczny.

Bohaterowie są trudni. Matta nie było tu dużo ale gdy się pojawiał biła od niego niechęć był dziwny i było to bardzo wyczuwalne. Amber uważała się za gwiazdę i momentami drażniła mnie swoją osobą. A Lucy była natarczywą przyjaciółką.
Nikt z nich nie był idealny. Ale stworzyli pełną emocji książkę która daje wiele do myślenia.
Przecież nie raz patrzymy na szczęśliwych sąsiadów i im zazdrościmy, ale tak ...

| link |
@etiudyliterackie
2022-02-09
7 /10

Przyjaźń to wspaniała sprawa! Fakt, że możesz na kimś polegać, wyżalić się, znaleźć pocieszenie w ramionach bliskiej Ci osoby, zaśmiewać się do rozpuku to niewątpliwie wielka radość… ale uważaj, bo czy Twój przyjaciel robi to bezinteresownie, a to co jest między Wami jest prawdziwe?

Lucy i Amber, dwie kobiety, które doświadczyły w życiu wiele. Początkowo nikt by nie pomyślał, że może je połączyć tak ogromna więź. Lucy, nauczycielka, można powiedzieć „szara myszka” i ona, Amber, gwiazda, pogodynka telewizyjna. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, dzielą się swoimi najskrytszymi tajemnicami, ale do czasu… kiedy to Amber wierzy, że w końcu odkryła kto ją prześladuje…
I wtedy zaczyna się dziać! I to wiele!!!! Każda następna strona jest zaskoczeniem, do samego końca czytelnik nie ma pojęcia czego może się spodziewać!

PIerwsza część książki jest bardzo spokojna. Poznajemy bliżej obie kobiety, zaglądamy im przez ramię, uczestniczymy w ich codzienności. Ot życie dwóch przyjaciółek. Nagle wszystko diametralnie się zmienia i już nic nie jest takie oczywiste, choć chwilę musimy poczekać na dawkę emocji. Wertowałam kolejne strony z coraz większą zawziętością, żeby w końcu dowiedzieć się co i jak! Wydawało mi się, że już wszystko wiem, że karty zostały odkryte, ale to dalej nie była cała prawda! Autorka znakomicie wodzi czytelnika za nos.

Oprócz ciekawości, jaka będzie Wam z pewnością towarzyszyła podczas lektury nastawcie się również na totalną irytację. Za...

| link |
@emilka1984
2022-06-08
8 /10

W moje ręce wpadł niesamowity thriller psychologiczny, z dużą dozą powieści obyczajowej ale zakończenie zdecydowanie mianuje go do tej pierwszej kategorii. Nie jest mrocznie, nie obgryzałam paznokci ze strachu ( w sumie nigdy tego nie robię ), ale ma w sobie to coś, co przyciąga i nie pozwala zapomnieć o tej historii.

Amber gwiazda, a dokładnie pogodynka, wolny duch, który korzysta z życia na maksa. Lucy nauczycielka, mężatką, kobieta stateczna, bezskutecznie starająca się o dziecko. Czy te dwie różne kobiety może połączyć przyjaźń? A może tylko tą przyjaźń udają?

Kiedy Amber zaczyna dostawać wiadomości od swojego stalkera, to Lucy się nią opiekuje, chroni, pomaga pogodynce przejść przez okres ciąży, a później zajmuje się jej dzieckiem. Może tylko chce jej pomóc, a może wejść w życie Amber. Kto kryje się za dręczącymi wiadomościami i co kryje się pod tym płaszczykiem przyjaźni? Czy Amber naprawdę coś grozi czy tylko robi z siebie ofiarę? A może to Lucy wysyła te wszystkie perfidne SMSy?

Sue Watson znam z poprzedniej książki "Znam Twój sekret" i muszę powiedzieć że potrafi budować historię pełne zakrętów.

Polecam Wam przeczytać, szczególnie że zakończenie jest niesamowicie zaskakujące, nie domyśliłam się go nawet przez chwilę.

| link |
@z_glowawksiazkach
2022-07-18
6 /10
Przeczytane
@teskonieczna
2022-07-12
5 /10
Przeczytane
@angela_czyta_
2022-04-28
7 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2022-03-18
4 /10
ZA
2022-03-04
8 /10
@werka751
2022-02-15
6 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2022-02-09
7 /10
Przeczytane
@beattee007
2022-01-28
9 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Dwóch rzeczy nie należy nigdy łączyć z jedzeniem: mikrych talerzyków i dzielenia się.”
× 1
#
“Choć Amber jest piękna, zamożna i ma udaną karierę, szczerze jej współczuję, bo tak naprawdę pragnie ona tego samego co każdy - kochać kogoś, kto i ja kocha, a ja to właśnie mam.”
× 1
#
“Jeśli mnie skrzywdzisz, ja skrzywdzę ciebie. Boisz się? Lubię kiedy się boisz. Podnieca mnie to.”
× 1
#
“Nawet różowawy jedwab, choćby i kupiony w Paryżu, nie zrobi z ryżego owsa ryżu w stylu Amber, wiec z rezygnacją zdjęłam szlafrok i odwiesiłam go na haczyku.”
× 1
#
“Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl