Kolekcjonerka perfum

Kathleen Tessaro
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Kolekcjonerka perfum
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

BESTSELLER „THE SUNDAY TIMES” Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym Lata 20. – 50. XX wieku Grace ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Londynie i jest nieszczęśliwą mężatką, która dusi się w świecie konwenansów, sztywnych manier i przepychu. Jej los się odmienia, gdy nieoczekiwanie otrzymuje w spadku wspaniały apartament w centrum Paryża. Kto zapisał jej taki spadek? Kim jest tajemnicza Eva d’Orsey – niegdyś pokojówka w nowojorskim hotelu, potem bohaterka licznych skandali i romansów, hazardzistka, muza największego kreatora perfum tamtych lat? Co ją łączy z Grace? Dotychczas w wydawnictwie MUZA ukazały się: Niewinność (2005), Flirt (2007), Debiutantka (2009).
Data wydania: 2014-06-11
ISBN: 978-83-7758-615-0, 9788377586150
Wydawnictwo: Muza
Stron: 448

Autor

Pozostałe książki:

Niewinność Flirt Elegancja Debiutantka
Wszystkie książki Kathleen Tessaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kolekcjonerka perfum? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@katala
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2017 Historycznie

Przyznaję się otwarcie, że lekko westchnęłam, kiedy zobaczyłam co i jak w Kolekcjonerce perfum. Głównie z powodu kolejnej książki wpisanej w opowieści historyczne wpisane we współczesne lub prawie współczesne dzieje bohaterów. Ale kiedy chwilę pomyślałam, to musiałam obiektywnie przyznać, że wcale tych książek tak wiele nie przeczytałam. Tylko, że tym razem raczej chodzi nie o ilość, a o jakość i kaliber emocjonalny. Każda z nich mocno mnie poturbowały emocjonalnie. To nigdy nie jest lekki kawałek literatury, choć nie ukrywam, że niejednokrotnie jest on bardzo dobry.
Kolekcjonerka perfum to książka osadzona w realiach lat 20 i 50 XX wieku. Młoda Angielka otrzymuje spadek niewiadomego pochodzenia. Pod wpływem emocji, nieszczęścia i wewnętrznych wątpliwości, które nią targają, jedzie do Paryża. Miasta z którym związana była przez lata kobieta, której losy stanowią tło całej historii.
Niejeden raz wspominałam, że to bardzo smutna książka. I nadal mogłabym tak twierdzić. Masa w niej bólu, cierpienia, wykorzystania, a także wrogości czy wręcz nienawiści. Historia młodej Evy usłana jest takimi emocjami. A potem młodość, i pewnie dorosłe życie, choć o nim wiemy najmniej. Kilkunastoletnia dziewczyna, w sumie nieświadoma reguł rządzącym światem bogatych i beztroskich, wbrew sobie zostaje uwikłana w życie, które z jednej strony wyniszcza ją, z drugiej pochłania i być może wbrew zdrowemu rozsądkowi, czaruje i uwodzi. Skrzywdzona, pozbawiona największego skarbu, zaczyna walczyć ...

{} | link |
@maciejek7
2021-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam romans
@MLB
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Czytadła
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kolekcjonerka perfum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl