Koniec pokoleń podległości

Jarosław Kuisz
Koniec pokoleń podległości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na polskiej scenie publicznej nadchodzi przełom. Miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy. Pokolenie Okrągłego Stołu wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, suwerennym państwie. Ta książka jest dla wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć - Dlaczego upadek polskiego państwa jest zmorą współczesnej polityki? - Dlaczego spór międzypokoleniowy jest głębszy, niż podziały partyjne? - Co czeka nas po wypaleniu się postkomunistycznego mitu Zachodu? - Jakie znaczenie ma degeneracja etosu opozycji antykomunistycznej? - Dlaczego ani Powstanie Warszawskie, ani Solidarność nie są adekwatnymi wzorami postępowania w czasach pokoju?
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-949950-7-2, 9788394995072
Wydawnictwo: Fundacja Kultura Liberalna
Stron: 196

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Koniec pokoleń podległości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec pokoleń podległości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl