Recenzje książki "Koralina"

Dodaj swoją recenzję

Świat po drugiej stronie drzwi!

@Rozchelstana_Owca @Rozchelstana_Owca · 2019-04-19 22:24:13

Wielokrotnie moi znajomi twierdzili, że Neil Gaiman ma na prawdę niezłe książki. Pod wpływem impulsu, na zakupach w Empiku, w oko wpadły mi wspaniałe okładki właśnie na jego dziełach. Od tamtej pory staram się poskładać całą serię, która zaczyna się właśnie „Koraliną”. Poznajemy kilkuletnią Koralinę, która przeprowadza się wraz z rodzicami do d... czytaj dalej »

Po drugiej stronie miłości

@Elfik_Book @Elfik_Book · 2017-09-08 08:58:50

Dom jest miejscem, które kojarzy nam się z bezpieczeństwem i rodziną. Tam nikt nam nie zrobi krzywdy, zawsze będziemy mogli liczyć na wsparcie i miłość najbliższych. Jest to coś pewnego i oczywistego dla większości z nas. Jednak nie każdy dom jest tak przyjemny i przytulny. Niektóre mieszkania są puste i pozbawione jakiegokolwiek wydźwięku miłości ... czytaj dalej »

Po drugiej stronie lustra

@Amarisa @Amarisa · 2013-01-10 11:21:40

Koralina Jones to mała dziewczynka, która pewnego dnia wprowadza się wraz z rodzicami do bardzo osobliwego domu. Jest on stary, otoczony tajemniczym i dość zapuszczonym ogrodem. Mieszkanie na parterze zajmują dwie podstarzałe aktorki, panny Spink i Forcible. Nad państwem Jones zaś mieszka dziwny mężczyzna, uważany przez otoczenie za szalonego, gdyż... czytaj dalej »

Wspaniała!

@sewia @sewia · 2012-09-23 13:15:36

Koralina to już drugie dzieło Neila Gaimana z jakim się zetknęłam. Muszę przyznać, że pan Gaiman mnie nie zawiódł. Ba! Sprostał zadaniu w jego odrębny czarujący sposób. Zatrzymał czytelnika przy książce aż do ostatniej kartki, wlewając w niego emocje, których nie da się zapomnieć. Ale przejdźmy do konkretów. Fabuła inna niż wszystkie. Na 6+ można ... czytaj dalej »

Koralina

@Czekoladowaa @Czekoladowaa · 2012-02-07 15:25:26

Neil Gaiman to angielski pisarz. Tworzy on głównie opowiadania, a także powieści fantastyczne, science fiction i grozy. Jego największe dzieła to: Gwiezdny pył, Amerykańscy bogowie oraz Koralina. Neil Gaiman jest uważany za najwybitniejszego żyjącego pisarza fantasty. Tak, więc jak można byłoby ominąć tak ważną książkę jaką jest Koralina? Koralina... czytaj dalej »

Koralina

@Maks @Maks · 2011-02-11 20:01:05

„Lektura tej książki sprawi, że dreszcz przebiegnie Wam po plecach, wymknie się butem i ucieknie taksówką na lotnisko. Przepełnia ją subtelna groza, właściwa najlepszym baśniom. To arcydzieło. A guziki nigdy już nie będą takie, jak kiedyś.” – Terry Pratchett Słowa tego legendarnego pisarza w zupełności wystarczą za całą recenzję „Koraliny”, jednak... czytaj dalej »

Koralina

@horror.com.pl @horror.com.pl · 2009-12-10 21:56:22

Każdy z nas zna przygody Alicji w Krainie Czarów i Po Drugiej Stronie Lustra . Mała dziewczynka doznaje niesamowitych wrażeń w surrealistycznym świecie. Jej przygody toczą się na pograniczu jawy, snu i fantazji. Poznaje niesamowite stworzenia i znajduje się w dziwacznych sytuacjach. Przede wszystkim przechodzi na drugą stronę, można by r... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się