Koralina

autor: Neil Gaiman
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 97 ocen kanapowiczów
Książka Koralina
Książka Koralina
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 97 ocen kanapowiczów

Opis

Jest to wspaniała i poruszająca książka niezwykle barwnie i nastrojowo napisana. Koralina opowiada o pewnej młodej dziewczynie, która mieszka wraz z rodzicami w jednym z dużych mieszkań, jakie znajdują się w starym, wiktoriańskim domu. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej m...

Jest to wspaniała i poruszająca książka niezwykle barwnie i nastrojowo napisana. Koralina opowiada o pewnej młodej dziewczynie, która mieszka wraz z rodzicami w jednym z dużych mieszkań, jakie znajdują się w starym, wiktoriańskim domu. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej m... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-89004-34-5 ( 9788389004345 )
Wydawnictwo: MAG
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Po drugiej stronie lustra

Koralina Jones to mała dziewczynka, która pewnego dnia wprowadza się wraz z rodzicami do bardzo osobliwego domu. Jest on stary, otoczony tajemniczym i dość zapuszczonym ogrodem. Mieszkanie na parterze zajmują dwie podstarzałe aktorki, panny Spink i Forcible. Nad państwem Jones zaś mieszka dziwny męż... czytaj dalej »

Koralina

„Lektura tej książki sprawi, że dreszcz przebiegnie Wam po plecach, wymknie się butem i ucieknie taksówką na lotnisko. Przepełnia ją subtelna groza, właściwa najlepszym baśniom. To arcydzieło. A guziki nigdy już nie będą takie, jak kiedyś.” – Terry Pratchett Słowa tego legendarnego pisarza w zupełn... czytaj dalej »

Koralina

Neil Gaiman to angielski pisarz. Tworzy on głównie opowiadania, a także powieści fantastyczne, science fiction i grozy. Jego największe dzieła to: Gwiezdny pył, Amerykańscy bogowie oraz Koralina. Neil Gaiman jest uważany za najwybitniejszego żyjącego pisarza fantasty. Tak, więc jak można byłoby omin... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@Amarisa
@Amarisa 2013-01-10
Przeczytane (2013-01-10)
Sięgnęłam w końcu po tę zachwalaną przez wszystkich historię i cóż... Ni to dla małych dzieci (dla nich zbyt przerażające), ni to dla dorosłych (dla mnie to już nie to). Zatem dla kogo jest ta książka? Chyba jedynie dla młodzieży... Są jeszcze na tyle młodzi, aby sięgać po tego typu pozycje, a jednocześnie zbyt niedojrzali, żeby za mocno rozczarować się lekturą. Dla mnie już nieco za słabo...
@gudrun
@gudrun 2010-05-30
Przeczytane (2010-05-28)
"Koralinę" przeczytałam po "Księdze cmentarnej" i przyznam, że odrobinę mnie rozczarowała. Historia ogólnie ciekawa, ale brakowało tego czegoś, za co polubiłam Gaimana. Guzikowi rodzice wcale nie przerażali. Ich guziki zamiast oczu momentami mnie denerwowały i myślałam sobie, dlaczego akurat te guziki, nie coś innego??? W rezultacie 'potwory' kojarzyły mi się ze szmacianymi lalkami, które nijak się mają do grozy... Najbardziej wciągające były ostatnie rozdziały, czyli ostateczna rozgrywka Pana i Pani Guzik z Koraliną. Książka raczej dla młodszych czytelników.
@vailla
@vailla 2015-01-06
Przeczytane (2015-01-06)
Książka z granicy horroru. Akcja rozwija się powoli i z napięciem. Uważam, że genialnie. Nie jest to książka dla dzieci. Film jest stworzony w oparciu. Najpierw widziałam film (wiem, błąd) i w trakcie czytania widać, że książka się różni. Prawdę mówiąc jest jeszcze więcej horrorowatości :-) i nie czułam się zawiedziona, wręcz przeciwnie. Warto zapoznać się z treścią tej książki. Wnosi mimo upiornego klimatu dużą dawkę przemyśleń egzystencjalnych.
@hotaru
@hotaru 2007-09-04
Przeczytane (2007-08-26)
Współczesna wersja "Alicji w Krainie Czarów". Koralina (nie Karolina) udaje się do równoległego świata, gdzie jej rodzice są inni. Czy lepsi?To jest bajka i jako taka świetnie spełnia swoją rolę. Jak każda pełnokrwista bajka buduje napięcie na irracjonalnym strachu dziecka, w tym wypadku przed stratą rodziców i ciemnymi miejscami. I chociaż książeczka raczej nie jest przeznaczona dla dorosłych, to i oni nie wymęczą się podczas lektury.
@estern
@estern 2009-09-18
Przeczytane (2009-07-24)
Szczerze mówiąc, czytając to przechodził mnie delikatny dreszczyk. Gaiman ma w sobie to coś, co potrafi sprawić, że po przeczytaniu jego książek, bardzo długo rozmyślam nad nimi i ciągle myślami do nim powracam. Polecam całą jego twórczość! (Polecam również ekranizację koraliny jak ktoś nie widział, wspaniała. A w wersji 3D... Arcydzieło).
@dustfinger
@dustfinger 2010-01-23
Przeczytane (2010-10-24)
Byłam w kinie na filmie 3D i postanowiłam przeczytać. Magiczna powieść z dreszczykiem i nie tylko dla dzieci. I rzeczywiście na początku też się wzdrygiwałam na widok guzików, ale(chwała Bogu) już mi przeszło.
@thesweetestmay
@thesweetestmay 2009-08-25
Przeczytane (2009-08-25)
tajemnicza. roznosi za sobą nutkę niepewności i strachu. ekranizacja też fenomenalna. tyle tylko, że wiele mam zabrało tak małe dzieci i wielu wyszło z sali. ale książka naprawdę świetna.
@Alassea
@Alassea 2011-07-10
Przeczytane (2011-01-01)
Świetna, ma wspaniały klimat, a czytana w nocy, naprawdę wciąga. Podobna do Alicji, ale jednak inna. Chociaż nie jestem już dzieckiem to i tak strasznie mi się podobała. :)
@milla
@milla 2019-05-17
Przeczytane (2019-05-17)
Czasami chciałabym cofnąć czas, by przekonać się, jak odebrałabym pewne powieści, gdybym przeczytała je dużo wcześniej – będąc na przykład dzieckiem. Takie pragnienie szczególnie mocno towarzyszyło mi podczas lektury „Koraliny” autorstwa Neila Gagmana. „Koralina” to powieść grozy skierowana do młodego czytelnika. Jedenastoletnia, rezolutna tytułowa bohaterka przenosi się z rodzicami do nowego mieszkania, gdzie pewnego deszczowego dnia odkrywa drzwi prowadzące do świata zamieszkanego przez mroczne odbicia mieszkańców domu. Kiedy rodzice dziewczynki zostają porwani przez Drugą Matkę, Koralina udaje się do świata za drzwiami, by stanąć do walki z zamieszkującymi go maszkarami i ich ocalić. K...
serce
@temptershell
@temptershell 2018-12-12
Przeczytane (2018-02-11)
Kuriozalna historia w stylu “Kevin sam w domu” z fantastyczny i odrobinę przerażającym twistem. Nie porwało mnie jak w przypadku poprzednich powieści tego autora ale jeżeli lubicie jego styl to warto tą krótką powieść odhaczyć.
serce
TE
@Tereska 2010-05-25
Przeczytane (2010-05-25)
Brakowało mi trochę wgłębienia się w akcję. Książkę czyta się bardzo szybko i dosyć przyjemnie, ale niektóre wątki zostały potraktowane tak jakby zbyt powierzchownie.
serce
@SYSTEM
@SYSTEM 2008-06-16
Przeczytane (2009-06-22)
Moim zdaniem książka zupełnie dobrze nadaje się na lekturę dla dorosłych, na jedno deszczowe popołudnie. Bardzo krótka i przyjemna opowiastka, polecam.
serce
JU
@anorektycznamysz 2010-05-10
Tak , Gaiman to Geniusz. Książka ... chciałabym żeby była lekturą. Nosze ja zawsze przy sobie i zaczynam czytać chyba po raz 50 . (Filmu nie polecam)
serce
@Liadan
@Liadan 2009-12-15
Przeczytane (2007-08-07)
Głębokie opowiadanie, doszukuję się "drugiego dna", które wcale nie jest "irracjonalnym strachem dziecka przed stratą rodziców i ciemnymi miejscami".
serce
@akinoria
@akinoria 2009-11-29
Przeczytane (2009-01-01)
ot tak krótka lektura dla dorosłych - można zabrać na kolana do tramwaju czy autobusu - na pewno umili deszczową atmosferę podróży.
serce
Tagi

twórcy strony

puchar @JoeBlack @JoeBlack pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.