Kręgi

Zbigniew Zborowski
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Kręgi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Mężczyźni. Nie wyglądali na potwory. Ten z prawej był niski i pulchny, o jowialnej twarzy. Środkowy był wyższy, ale znacznie starszy. Po lewej stał najmłodszy, z brzuszkiem rysującym się pod dresową bluzą. Może nie jest tak źle? Może chcieli tylko ponapawać się trochę jej strachem? Zażartować? Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję. W warszawskim parku zostaje znalezione ciało nastolatki. Młoda dziewczyna ma odcięte dłonie. Rusza policyjne śledztwo. W tym samym czasie wyrzucony z policji Bartosz Konecki, dorabiający jako prywatny detektyw, dostaje zlecenie: ma śledzić młodą aktorkę. Odkrywa, że dziewczyna stara się zebrać informacje na temat brutalnego morderstwa sprzed lat. Morderstwa, które do złudzenia przypomina niedawną zbrodnię na nastolatce. Czy za zbrodniami stoi ta sama osoba? Jaki związek ze sprawą ma kobieta, którą kazano mu śledzić? Czy samotny detektyw będzie szybszy niż policja? I czy powstrzyma zło, które zatacza coraz szersze kręgi?
Data wydania: 2018-09-05
ISBN: 978-83-240-4726-0, 9788324047260
Wydawnictwo: Znak literanova
Cykl: Bartosz Konecki, tom 2
Seria: Czarny kryminał
Stron: 480
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Zbigniew Zborowski Zbigniew Zborowski
Urodzony w 1966 roku w Polsce
Polski pisarz i dziennikarz, który zadebiutował na rynku wydawniczym w 2013 roku książką z pogranicza powieści sensacyjnej i kryminału pod tytułem „Nowy drapieżnik”. Zborowski jest autorem takich książek jak „Skaza”, „Trzy odbicia w lustrze” oraz „P...

Pozostałe książki:

Skaza Trzy odbicia w lustrze Głos przeszłości Spotkajmy się, zanim przyjdzie zima Znajdziesz mnie w cieniu guayacán
Wszystkie książki Zbigniew Zborowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kręgi - polski kryminał z najwyższej półki!

15.01.2019

"Kręgi" - Zbigniew Zborowoski. "KRĘGI" - pod tym tytułem kryje się druga odsłona intrygującego cyklu kryminalnego Zbigniewa Zborowskiego, który to opowiada o barwnych losach Bartosza Koneckiego - dawniej warszawskiego policjanta, dziś prywatnego detektywa. I oto wraz z lekturą tej powieści ponownie wkraczamy do niebanalnej codzienności jej głó... Recenzja książki Kręgi

Kręgi zła

2.09.2018

„Kręgi” to druga powieść Zbigniewa Zborowskiego, którą miałam przyjemność przeczytać. Kiedy otworzyłam przesyłkę od wydawcy, moim oczom ukazała się książka przewiązana żółtą policyjną taśmą z napisem: „Crime scene – do not cross”. Moje usta rozszerzyły się w bezwiednym uśmiechu, jak u kota z Cheshire. Lubię takie niespodzianki, a ta nadzwyczaj przy... Recenzja książki Kręgi

Kręgi, kręgi, kręgi

24.10.2019

Były policjant, a obecny prywatny detektyw Bartosz Konecki nie ma łatwego życia. Dyscyplinarka, demony z przeszłości, ciągłe myśli o czekających w szufladzie antydepresantach, nieopłacalna działalność i denerwujące loczki na głowie to tylko część spraw, która zaprząta jego głowę. Dlatego też pewnego dnia przyjmuje zlecenie, którego nie chce wykon... Recenzja książki Kręgi

Kręgi

4.12.2018

Kręgi to kontynuacja cyklu z Bartoszem Koneckim w roli głównej. Niestety nie miałam okazji czytać pierwszej części zatytułowanej Skaza – kiedyś koniecznie nadrobię. Niemniej książka jest napisana w taki sposób, że w niczym nie przeszkadza nieznajomość pierwszego tomu. „Życie niesie ze sobą różne sytuacje. Są takie, których nie sposób udźwignąć...”... Recenzja książki Kręgi

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2020-05-17
4 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020

Zostają znalezione zwłoki bez rąk, co przypomina nierozwiązaną sprawę sprzed lat. Wydalony ze służby Bartosz Konecki pracujący, jako prywatny detektyw dostaje nowe zlecenie, okazuje się, że sprawy łączą się – czy Bartek odkryje sprawców.
To druga część serii o Bartoszu Koneckim, o ile pierwsza mi się podobała, tu jest znacznie gorzej. Przede wszystkim sprawa kryminalna, wykorzystywanie dzieci jest powieleniem innych kryminałów. Winni tak samo, jak bym czytała identyczne kryminały. Osoby, które zawiodły Koneckiego znów ta sama historia. Rozwiązanie zagadki i zwroty akcji na końcu przechodzące w sensacje – znów kopia. Autor starał się zagmatwać na końcu, ale potem wyjaśnił wszystko czytelnikowi jak dziecku, w sumie wystarczy przeczytać parę końcowych rozdziałów i mamy książkę z głowy, takie zabiegi niestety powoli zaczynają mnie mocno irytować Przykro mi, ale autor poszedł po najmniejszej linii i stworzył wierną kopię poprzedniej części pobierając motyw już mocno zużyty u innych pisarzy. Wszystko zapełnia warstwa obyczajowa, sceny identyczne, on ją chce, ona do końca nie wie, odchodzi, ale on o nią walczy i też dosłownie – znów kopia. Lekkie, przyjemnie czytadło, ale niestety ja już więcej wymagam i oceniam surowiej – w natłoku książek, można sobie odpuścić.

× 12 | link |
@Anna30
2019-01-21
10 /10
Przeczytane

Pierwsze moje spotkanie z autorem książki pt. '' Kręgi '' Panem Zbigniewem Zborowskim mogę ocenić pozytywnie, ponieważ lubię czytać kryminały.

Już od samego początku spodobał mi się główny bohater Bartosz Konecki były policjant, nie zapomina swojego wyuczonego zawodu, ale jest mu ciężko z tego powodu, że nie może dalej pracować w policji, który na nowo musi uczyć się swojego nowego zawodu detektywa. Jest trudnym zawodnikiem, ale za to jest skuteczny i szybki w działaniu. Nie lubi bezsilności, dokładnie analizuje swoje zlecenia, jako detektyw, zachowuje do końca zimną krew, posiada poczucie humoru, a przede wszystkim spryt, który jest jego mocnym atutem w wykonywanej precyzyjnie pracy zawodowej.

Akcja tego niezwykłego polskiego thrillera toczy się w roku 1992 i współcześnie. Dwa różne spojrzenia na popełniane morderstwa. Pogoń za mordercą, tajemniczą kobietą ze zlecenia Koneckiego sprawia mu wiele radości, a chwilami daje mu to motywację do wszelkiego rodzaju działań nad rozwiązaniem kryminalnej zagadki trzymającej w napięciu do samego jej końca. Tu nie ma czasu na myślenie.

Czy morderca zostanie rozpracowany i zapłaci za popełniane zabójstwa, które tworzą magiczny krąg z wielu kryminalnych wydarzeń mających posmak niebezpiecznych sytuacji tworzących świat czerpania z nich niepotrzebnych policyjnych korzyści i ludzkich cierpień ?

Pierwszej części tomu z cyklu pt. ''Skaza'' nie miałam okazji przeczytać. Za to jestem pod wielkim wrażeniem stwo...

× 4 | link |
@paula1456
2019-11-05
10 /10

Świat potrafi być mroczny. Ludzie w nim żyjący także. Nigdy nie wiesz, kim jest osoba, którą właśnie mijasz na ulicy. Boisz się, że mężczyzna, który czeka na autobus obok ciebie wyciągnie zaraz nóż z kieszeni i wymierzy kilka precyzyjnych ciosów, zatapiając go w twoim ciele? Pewnie, że nie. Bo o takich sprawach się nigdy nie myśli. Podobnie jak o wypadkach na drogach. Są, bo są, to po prostu szara rzeczywistość. Ale kręgi zła coraz bardziej się zacieśniają i niedługo uduszą i ciebie.
"Mężczyźni. Nie wyglądali na potwory. Ten z prawej był niski i pulchny, o jowialnej twarzy. Środkowy był wyższy, ale znacznie starszy. Po lewej stał najmłodszy, z brzuszkiem rysującym się pod dresową bluzą. Może nie jest tak źle? Może chcieli tylko ponapawać się trochę jej strachem? Zażartować? Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję".
Zabierając się za lekturę powyższego tytułu nie wiedziałam dużo na temat samego autora, jak również i książki. Nie miałam również żadnych, nawet najmniejszych oczekiwań. Po pierwszych dziesięciu stronach, które nawet mnie wciągnęły, postanowiłam trochę poczytać recenzji. I to był mój błąd, oczywiście w sensie pozytywnym. Wszystkie opinie dawały odczuć, że "Kręgi" to świetna, trzymająca w napięciu powieść, od której naprawdę ciężko się będzie oderwać. Poza tym dowiedziałam, że to już drugi tom serii o już byłym policjancie, Bartoszu Koneckim. Jakoś za bardzo mnie to nie zasmuciło, bo już wiele razy zaczynałam swoją przygodę z danym cyklem nie od pi...

× 1 | link |
@Vernau
2020-01-14
7 /10
Przeczytane Kryminał

 
„Kręgi” to drugi tom historii o Bartoszu Koneckim, który został wydalony z policji i obecnie pracuje jako prywatny detektyw. Przy okazji pracy nad nową sprawą, dociera do sprawy brutalnego zabójstwa sprzed 25 lat. Zamordowano wówczas młodą dziewczyną oraz obcięto jej dłonie. O tę zbrodnię oskarżono i skazano niewinnego człowieka. Teraz ktoś zamordował młodą kobietę w ten sam sposób. Czy to ten sam sprawca, co 25 lat wcześniej. Zagadkę stara się rozwikłać prywatny detektyw Bartosz Konecki. 

„Kręgi” dobrze się czyta, choć główny bohater momentami sprawia wrażenie „mało rozgarniętego”, jak na byłego policjanta. Jego związek z panią rzecznik prasową Komendy Stołecznej w Warszawie też przechodzi trudne chwile. 
 
Druga część historii o Bartoszu Koneckim jest bardziej dojrzała i ciekawsza niż część pierwsza – „Skaza”. Zbigniew Zborowski zostawił sobie furtkę na napisanie trzeciej części i mam nadzieję, że taka powstanie. Więc, jeśli ktoś ma ochotę na dobry polski kryminał, to warto przeczytać. 

× 1 | link |
@ewamroczkowskabooks
2018-12-10
8 /10
Przeczytane Recenzenckie Zbiory własne

Kiedy czytamy Kręgi, nie sposób przestać zastanawiać się nad tym, jak bardzo ta opowieść jest realna... Jak bardzo aktualna i czy takie rzeczy dzieją się na porządku dziennym. Sądzę, że tak jest i uwierzcie, że niezmiernie mnie to przeraża.
To dopiero druga książka Pana Zborowskiego, którą miałam okazję przeczytać, ale dzięki nim mam ochotę nadrobić pozostałe i na pewno to zrobię. Choć ta powieść była minimalnie słabsza od Skazy to i tak spędziłam z nią wspaniale czas. Były emocje, były tajemnice i wspólne rozwiązywanie zagadek. Język autora (prosty a dosadny) pozwala płynąć przez tę opowieść a wydanie (duża czcionka, czytelny druk) sprawiają, że czyta się ją jeszcze lepiej.
Nie chciałam Wam zdradzać zbyt wiele z fabuły, dlatego też liczę, że sami przekonacie się jak ta książka jest dobra.

× 1 | link |
@coolturka104
2022-04-03
8 /10
Przeczytane
HU
2021-03-13
7 /10
Przeczytane
@margoz
2021-02-18
6 /10
Przeczytane
@weronikaszczechowska
2020-11-02
8 /10
Przeczytane
@Ola_Grudziecka
2020-01-08
9 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2020-04-08
7 /10
Przeczytane Sensacja, thriller, horror,kryminał Z biblioteki 2020
@Asamitt
2019-11-01
6 /10
Przeczytane Thriller/Kryminał/Sensacja Polscy autorzy ✈ Wymienione/Sprzedane ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe
@arcytwory
2019-10-24
8 /10
Przeczytane
@woleksiazki
2018-12-09
8 /10
Przeczytane
@Nowe_Horyzonty
2018-12-04
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Kręgi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Skaza
Skaza
Zbigniew Zborowski
7.3/10
Każdy, kto poznaje ten sekret, ginie. Odważysz się? Historia, która nie da Ci zasnąć przez kilka kol...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl