Krewniacy

Rebecca Wragg-Sykes
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Krewniacy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka "Krewniacy" to najlepszy przewodnik po wiedzy na temat neandertalczyków. Jednocześnie to jedna z pierwszych książek przedstawiająca zupełnie nowy i sprzeczny z wcześniejszymi wyobrażeniami wizerunek naszych krewnych. Rebecca Wragg Sykes dowodzi, że nie były to prymitywne istoty, ale ciekawi świata bystrzy obserwatorzy, a także wynalazcy, obdarzeni zdolnością przystosowywania się do zmiennych warunków, dzięki czemu zdołali przetrwać przeszło 300 000 lat w czasach ogromnych zaburzeń klimatycznych.
Dużą część cech definiujących Homo sapiens sapiens mieli również neandertalczycy, a pozostałości ich DNA istnieją w naszych komórkach. Przejawiali zdolność do planowania i współpracy, do rzemiosła, altruizm, poczucie estetyki, wyobraźnię, a może nawet pragnienie transcendencji wykraczające dalej niż moralność.
Książka "Krewniacy" ukazuje neandertalczyków w zupełnie nowym świetle (podobnie jak "Sapiens. Od zwierząt do bogów" Harariego - ludzi), przedstawiając pełną głębokich treści opowieść, w której człowieczeństwo jawi się jako nasza pradawna wspólna spuścizna.

Piękna, sugestywna, wiarygodna.
profesor Brian Cox

Ważna lektura nie tylko dla wszystkich interesujących się naszymi pradawnymi kuzynami, lecz także dla wszystkich, których ciekawi ludzkość.
Yuval Noah Harari, autor "Sapiens. Od zwierząt do bogów"

Rebecca Wragg Sykes całą swoją karierę naukową poświęciła badaniu życia neandertalczyków. Studiowała na uniwersytetach w Bristolu, Southampton i Sheffield. Obecnie jest stypendystką programu im. Marii Curie-Skłodowskiej, pracuje w laboratorium PACEA Université de Bordeaux, badając ślady neandertalczyków w regionie Masywu Centralnego.
Tytuł oryginalny: Neanderthal Life, Love, Death and Art
Data wydania: 2021-07-22
ISBN: 978-83-8234-191-1, 9788382341911
Wydawnictwo: Prószyński Media
Kategoria: Antropologia
Stron: 528
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Rebecca Wragg-Sykes Rebecca Wragg-Sykes Rebecca Wragg Sykes to brytyjska archeolog z okresu paleolitu, prezenterka, pisarka popularno-naukowa i autorka mieszkająca w Walii.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Era jaskiniowców

17.01.2022

Niewysoki osobnik płci męskiej o zwalistej posturze, grubych i ciężkich kościach utrzymujących umięśnione wyprostowane ciało. Wrażenie robi jego szeroka klatka piersiowa i potężne ramiona, z których jedno wydaje się być bardziej rozwinięte, jednak w obu rękach drzemie niebywała siła uścisku. Sporych rozmiarów głowa z wydatnym nosem wypchniętym ku ... Recenzja książki Krewniacy

@Aleks-a@Aleks-a × 17

Pasja życia po neandertalsku

13.08.2021

Gdyby była możliwość spotkania na ulicy neandertalczyka, takiego który jakieś 40 tysięcy lat temu miał dziecko z naszym przodkiem linii Homo sapiens, jak bardzo bylibyśmy zdziwieni? Czy różniłby się od nas zasadniczo? O czym on mógłby myśleć obserwując nas? Czy zrozumiałby nasze emocje wypisane na twarzy? Dużo pytań wartych odpowiedzi. Młoda bryty... Recenzja książki Krewniacy

Moja opinia o książce

Opinie

@Aleks-a
2022-01-17
8 /10
Przeczytane e-book 2022
@Carmel-by-the-Sea
2021-08-13
9 /10
Przeczytane Biologia_medycyna_2 Nauki_przyrodnicze_ogólne_2 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Krewniacy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl