Królowe. Jane Seymour. Brzemię Królowej

Alison Weir
Królowe. Jane Seymour. Brzemię Królowej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jane od dziecka marzy o byciu zakonnicą, ale krewni mają względem niej inne plany. Kiedy dorasta, zostaje wysłana na dwór, by dołączyć do fraucymeru Katarzyny Aragońskiej, dobrej i pobożnej pani, niemal drugiej matki, która cieszy się szacunkiem wszystkich swoich dwórek. Kiedy więc do jej komnat docierają pogłoski o awansach czynionych przez Henryka VIII Annie Boleyn (także damie dworu królowej), wywołują szok i powszechne zgorszenie, a w łagodnej Jane budzą wspomnienia o pewnym incydencie, który ukształtował jej pogląd na temat małżeństwa.

W końcu Henryk odtrąca Katarzynę i czyni Annę swoją nową królową Jego drugie małżeństwo na zawsze zmienia religijny krajobraz Anglii, ale triumf Anny okazuje się krótkotrwały. Uwagę króla przykuwa bowiem niepozorna Jane, którą krewni, pragnący podniesienia rangi swego rodu, nakłaniają do przyjęcia królewskich względów. W ten sposób Jane zostaje wplątana w niebezpieczną polityczną grę i musi stoczyć wewnętrzną walkę – walkę sumienia z pragnieniami.

Czy kochająca i współczująca Jane udźwignie to brzemię i odnajdzie się w roli królowej na pełnym intryg dworze? Czy będzie żoną, która obdarzy Henryka długo oczekiwanym męskim potomkiem? Czy może zostanie odtrącona, jak kobiety, które przed nią znalazły się w królewskim łożu?

To niezwykła historia skromnego Kopciuszka, ukazująca drogę córki prowincjonalnego rycerza do roli królowej Anglii.

Alison Weir podejmuje się tego, czego nie dokonał żaden powieściopisarz – tworzy serię złożoną z sześciu tomów, w której każdy dotyczy jednej z małżonek Henryka VIII.

Autorka rozpoczyna swoją opowieść od ukazania pełnego niuansów portretu psychologicznego Katarzyny Aragońskiej, dalej opowiada o jej rywalce, Annie Boleyn. Przywraca również pamięć o kolejnych królowych – przedwcześnie zmarłej Jane Seymour, która obdarzyła męża upragnionym dziedzicem, oraz Annie Kliwijskiej, najmniej znanej z żon Henryka, która musiała ustąpić miejsca młodej i powabnej Katarzynie Howard. Historię zaś zamykają dramatyczne dzieje Katarzyny Parr, która po śmieci króla została wciągnięta w niebezpieczny wir walki o władzę. Alison Weir ukazuje życie bohaterek na tle wydarzeń politycznych i intryg dworskich, szczegółowo opisując momentami dramatyczne koleje ich losów oraz skomplikowane relacje z otoczeniem. Dzięki świetnemu warsztatowi pisarskiemu autorki, która po mistrzowsku łączy fakty historyczne z fikcją, kobiety te stają nam przed oczami niczym żywe, a powieści czyta się jednym tchem.

Data wydania: 2024-05-16
ISBN: 978-83-67276-62-7, 9788367276627
Wydawnictwo: Astra
Stron: 624
dodana przez: Vernau

Autor

Alison Weir Alison Weir Alison Weir jest znaną w środowisku historycznym pisarką. Zajmuje się przede wszystkim historią monarchii brytyjskiej i ma na swoim koncie wiele książek związanych głównie z epoką Tudorów. W jej twórczości można znaleźć publikacje historyczne o char...

Pozostałe książki:

Henryk VIII Król i jego dwór Lancasterowie i Yorkowie. Wojna Dwóch Róż Anne Boleyn: A King's Obsession Innocent Traitor Katherine of Aragon, the True Queen Królowa w Tower. Upadek Anny Boleyn Królowe. Jane Seymour. Brzemię Królowej Lady Elizabeth Lady Jane. Niewinna zdrajczyni Niebezpieczne dziedzictwo. Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower Ryszard III i książęta w Tower Six Tudor Queens: Anne Boleyn, A King's Obsession
Wszystkie książki Alison Weir

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Królowe. Jane Seymour. Brzemię Królowej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Królowe. Jane Seymour. Brzemię Królowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl