Alison Weir

Alison Weir

Autorka 2 czytelników
Obserwuj
8.5 /10
2 oceny z 2 książek,
przez 2 kanapowiczów
Alison Weir jest znaną w środowisku historycznym pisarką. Zajmuje się przede wszystkim historią monarchii brytyjskiej i ma na swoim koncie wiele książek związanych głównie z epoką Tudorów. W jej twórczości można znaleźć publikacje historyczne o charakterze czysto naukowym, jak również powieści historyczne, będące najczęściej biografiami członków dynastii królewskich.

Książki (10)

Sortowanie:
Książka Innocent Traitor
Innocent Traitor
Alison Weir
Historical fiction about the bravest, most sympathetic and wronged heroine of Tudor England, Lady Jane Grey. Child of a scheming father and a ruthless mother, for whom she was merely a pawn in a dynas...
Książka Królowa w Tower. Upadek Anny Boleyn
Królowa w Tower. Upadek Anny Boleyn
Alison Weir
W książce zarówno Anna, jak i postaci związane z jej tragicznym losem zostały odmalowane niezwykle żywo i barwnie. Tytułowa bohaterka została zaprezentowana jako odważna reformatorka religijna, czarno...
Książka Henryk VIII Król i jego dwór
Henryk VIII Król i jego dwór
Alison Weir
{}10/10
Henryk VIII, król słynący ze swoich wpływów i wyróżniający się inteligencją, stał na czele jednego z najwspanialszych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych dworów w renesansowej Europie. Po raz p...
Książka Ryszard III i książęta w Tower
Ryszard III i książęta w Tower
Alison Weir
"Książka Ryszard III i książęta w Tower" przybliża ponure okoliczności śmierci króla-chłopca Edwarda V i jego młodszego brata Ryszarda, księcia Yorku. Historia śmierci małoletnich książąt jest jedną z...
Książka Lady Jane. Niewinna zdrajczyni
2 wydania
Lady Jane. Niewinna zdrajczyni
Alison Weir
{}7/10
Lady Jane Grey urodziła się w skrajnie niebezpiecznych czasach. Córka intryganckiego ojca i bezwzględnej matki, traktujących ją jak pionek w dynastycznej rozgrywce o najwyższą władzę, przeżyła swoje ż...
Książka Six Tudor Queens: Anne Boleyn, A King's Obsession
Six Tudor Queens: Anne Boleyn, A King's Obsession
Alison Weir
THE SUNDAY TIMES BESTSELLER 'Weir is excellent on the little details that bring a world to life' Guardian Anne Boleyn: A King's Obsession by bestselling historian Alison Weir, author of Katherine of A...
Książka Katherine of Aragon, the True Queen
Katherine of Aragon, the True Queen
Alison Weir
Alison takes you on an engrossing journey at Katherine's side and shows her extraordinary strength of character and intelligence. Ideal for fans of Philippa Gregory and Elizabeth Chadwick. "Shatters t...
Książka Lancasterowie i Yorkowie. Wojna Dwóch Róż
Lancasterowie i Yorkowie. Wojna Dwóch Róż
Alison Weir
Wojnę, jaką toczyły o angielski tron rody Lancasterów i Yorków, cechowały zdrada, kłamstwo i jedne z najkrwawszych, najbardziej dramatycznych bitew średniowiecznej Anglii. W latach 1455–1487 królewski...
Książka Anne Boleyn: A King's Obsession
Anne Boleyn: A King's Obsession
Alison Weir
Seria: Six Tudor Queens
The young woman who changed the course of history. Fresh from the palaces of Burgundy and France, Anne draws attention at the English court, embracing the play of courtly love. But when the King com...
Książka Niebezpieczne dziedzictwo. Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower
Niebezpieczne dziedzictwo. Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower
Alison Weir
„Niebezpieczne dziedzictwo” to dramatyczna historia dwóch młodych kobiet, które dzieli kilkadziesiąt lat, lecz łączy intrygująca tajemnica najsłynniejszej zbrodni w historii Anglii.Lady Katarzyna Grey...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Alison Weir

Wartość daru nie kryje się w jego cenie, lecz w życzliwości ofiarodawcy.
O śmiertelnicy, zgódźcie się: jednaki los nam dany
I ten, co dziś udziałem mym, wam jutro jest pisany.
Nadzieja każe wierzyć w blask, co nocy mrok rozproszy.
(Tłumaczenie łacińskiego wiersza autorstwa Jane Grey).
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe