Kuba Rozpruwacz

Patricia Cornwell
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Kuba Rozpruwacz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Patricia Cornwell tym razem rusza tropem słynnego Kuby Rozpruwacza. Śledztwo nie jest łatwe, ponieważ od zbrodni przypisywanych Rozpruwaczowi minęło przeszło sto lat. Głównym podejrzanym jest znany malarz okresu wiktoriańskiego - Walter Richard Sickert, który oprócz obrazów pozostawił również wiele listów. W czasach, gdy Sickert mieszkał w Londynie, nie padł na niego nawet cień podejrzenia. Cóż z tego, że nieraz dziwnie się zachowywał - u artystów to nic nadzwyczajnego. Mroczne obrazy Sickerta też mogą o nim wiele powiedzieć, jeżeli wie się, czego szukać. Autorka podąża śladem Sickerta, analizuje jego listy pod względem treści i charakteru pisma oraz dat i miejsca wysłania. Dziwnym zbiegiem okoliczności w prywatnej korespondencji artysty i listach, jakie Kuba Rozpruwacz wysyłał do policji, występuje wiele elementów podobnych. Analiza DNA uzyskanego z poślinionych znaczków i kopert również dostarcza pewnych danych. Niestety, brakuje materiału porównawczego, gdyż zwłoki Sickerta zostały poddane kremacji. Patricia Cornwell prowadzi swoje śledztwo drobiazgowo, przytaczając dokładne opisy zbrodni i wspierając się osiągnięciami współczesnej nauki. Wydaje się, że sprawę Kuby Rozpruwacza wreszcie można uznać za zamkniętą. [Prószyński i S-ka, 2004]
Data wydania: 2004
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Diament
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Patricia Cornwell Patricia Cornwell Ur.: 9 czerwca 1956 , Miami / Floryda / USA W 1979 roku zaczęła pracować jako reporterka w "Charlotte Observer". Jako wolontariuszka pomagała w policji. Zadebiutowała w 1983 roku książką A Time for Remembering. W latach 1984-1986 Cornwell napisała tr...

Pozostałe książki:

Ofiary przypadku Cmentarz bezimiennych Śmiertelny koktajl Post mortem Materiał dowodowy
Wszystkie książki Patricia Cornwell

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kuba Rozpruwacz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@basiaa
2012-03-25
10 /10
Przeczytane

Dobrze napisana książka , w której autorka stara się wyjaśnić tajemnicę Kuby Rozpruwacza. Pisarka z niezwykłą wnikliwością opartą na dokumentach , listach i innych źródłach próbuje przekonać , że bestialskim mordercą był artysta malarz Walter Richard Sickert. Swoje podejrzenia opiera na analizie biografii tego człowieka , jego dwoistej naturze , dziwnym zachowaniu , zainteresowaniem prostytutkami i mrocznymi zaułkami , posiadaniem licznych pracowni w najbiedniejszych dzielnicach Londynu , gdzie dochodziło do zbrodni , a o których to pracowniach malarz nie informował nikogo ze znajomych. Wreszcie same obrazy ,które często ukazywały podobne sceny jakie pozostawiał po morderstwach Kuba Rozpruwacz , listy wysyłane do policjie przez Kubę bardzo przypominały pismo samego Stickerta , a także wiele innych podobieństw , które szczegółowo przedstawione są w książce. Dodatkowo ksiązka stanowi cenne źródło informacji o warunkach życia najbiedniejszej warstwy społecznej XIX -wiecznego Londynu , warunkach panujących wówczas w szpitalach , a także tamtejszych metodach śledczych. Książka warta przeczytania !!!!

| link |
@gestia
2007-09-30
Przeczytane

Autorka buduje na naszych oczach portret owianego legendą zabójcy, składając w tym celu szereg przerażających i prawdziwych, a niekiedy niepokojąco prawdopodobnych faktów w jedną spójną całość. Z każdą stroną przekonanie o prawdziwości jej podejrzeń wzrasta. Książka szybko i gładko wciąga w bestialski świat Kuby Rozpruwacza, jednocześnie nie odmawiając mu cech typowo ludzkich-kompleksów i wad, ale też inteligencji i sprytu, które umożliwiły mu wymknięcie się organom sprawiedliwości w swoich czasach. Zdecydowanie polecam nie tylko miłośnikom tej konwencji i gatunku.

| link |
@mariusz.bilecki
2011-08-07
10 /10
@silverraven
2012-03-31
3 /10
Przeczytane Thriller/Sensacja/Kryminał
@saligia79
2011-08-10
10 /10
Przeczytane
@Belladonna
2008-01-21
8 /10
Przeczytane
MW
2007-09-01
10 /10
Przeczytane
@calamitas
2010-05-21
10 /10
Przeczytane Świat zbrodni

Cytaty z książki

O nie! Książka Kuba Rozpruwacz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl