Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

Izabela Skrzypiec-Dagnan
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem nieplanowane wyprawy stają się podróżami życia

Tina Wagner właśnie skończyła trzydzieści lat i czuje, że znalazła się na zakręcie. Pewnego dnia w jej ręce wpadają klucze do domu położonego w Beskidach, w którym ostatnie lata życia spędziła jej ciocia. Janina była aktorką teatralną i osobą wyjątkową – tajemniczą, wyzwoloną, idącą zawsze pod prąd. Tina podejmuje spontaniczną decyzję i wyrusza w podróż na drugi kraniec Polski.

Dom cioci okazuje się zupełnie inny, niż się spodziewała. Czuje się w nim zadziwiająco dobrze i postanawia zostać nieco dłużej. Jej spokój mąci pewne wydarzenie. Dowiaduje się, że spotkany przypadkiem motocyklista popełnił samobójstwo. Na miejscu tragicznego zdarzenia Tina poznaje zagadkowego mężczyznę, Marcina.

Nowy dom, nowo poznani ludzie mają swoje tajemnice. Tina będzie musiała poszukać odpowiedzi na ważne pytania. Czym zakończy się wyprawa, która miała być tylko kilkutygodniowym wypadem?

Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe to kolejna, po ciepło przyjętej przez czytelników Świetnie się bawię w Twoich snach z 2019 roku, powieść Izabeli Skrzypiec-Dagnan.

Data wydania: 2021-05-18
ISBN: 978-83-8202-232-2, 9788382022322
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 380
dodana przez: chudini0505

Autor

Izabela Skrzypiec-Dagnan Izabela Skrzypiec-Dagnan Izabela Skrzypiec-Dagnan, starosądeczanka, autorka debiutanckiej powieści „Świetnie się bawię w twoich snach”. Autorka jest z wykształcenia historykiem sztuki, z zawodu muzealnikiem. Czytanie książek jest jedną z jej pasji, a własne teksty pisze o...

Pozostałe książki:

Świetnie się bawię w twoich snach
Wszystkie książki Izabela Skrzypiec-Dagnan

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 39.90zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

{} WYBÓR REDAKCJI
3.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ach, te podróże małe i duże… Podróże do nieodległych miejsc albo wręcz przeciwnie — na drugi koniec świata. Może jednak nie wybierajmy się aż tak daleko. Zapraszam zatem w Beskidy, do niewielkiego miasteczka u stóp gór. To tam udała się w krótką, jak początkowo planowała, podróż, bohaterka nowej książki Izabeli Skrzypiec-Dagnan. Czy ten wyjazd po... {} Recenzja książki Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

@madalenakw@madalenakw {}× 2

„Jeśli taką podjęłaś decyzję, jeśli tego właśnie chcesz, to rób to, co cię uszczęśliwia. Mam ...

{} WYBÓR REDAKCJI
29.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Trzydziestoletnia Tina, a tak naprawdę Walentyna Wagner to główna bohaterka powieści. Kobieta dalej mieszka z rodzicami, którzy wychowywali ją w domu pełnym miłości i akceptacji, ale też nauczyli ją, że zawsze musimy brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Tina ma ciekawą pracę, którą bardzo lubi, dodatkowo może pracować zdalnie, a taka forma bard... {} Recenzja książki Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

@viki_zm@viki_zm {}× 2

Świat pełen sprzeczności

16.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Czasami ciągniemy za sobą łańcuszek trudnych doświadczeń przodków: rodziców, dziadków i dalszej rodziny. Nieświadomie. Obciążenia genetyczne i obciążenia natury duchowej. Nieprzepracowane traumy, które wykwitają w nas w najmniej oczekiwanym momencie.” Kolejna powieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o tym jak mało znamy osoby z własneg... {} Recenzja książki Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

@gala26@gala26 {}× 18

"Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe"

12.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Czasem nie mamy pojęcia, co siedzi w duszy osób, które, jak nam się wydaje, znamy.” Tina jest jedynaczką, wychowana w poczuciu poszanowania drugiego człowieka i tolerancji, jest inteligentną, ciepłą otwartą na drugiego człowieka osobą. Mieszka z rodzicami, ma ciekawą pracę, w której się spełnia i co dla niej bardzo ważne może pracować zdalnie. W... {} Recenzja książki Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

Moja opinia o książce

Opinie

@tomzynskak
2021-06-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Zdarzało się Wam mówić, że macie ochotę wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? Osobiście ostatnio mówię to coraz częściej i może wcale nie byłby to taki zły pomysł? Kto wie… W każdym razie to właśnie w Bieszczady wyjechała Tina - główna bohaterka powieści „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” autorstwa Izabeli Skrzypiec-Dagnan.
Tina wiedzie spokojne życie, ma świetną pracę jednak w życiu zaczyna jej czegoś brakować. Kobieta zaczyna coraz bardziej zastanawiać się nad swoimi decyzjami i życiem… Dlatego w momencie, kiedy dowiaduje się o śmierci swojej przyszywanej i dość ekscentrycznej ciotki, postanawia odwiedzić miejsce, w którym kobieta spędziła ostatnie lata swojego życia. Czy spontaniczna podróż okaże się podróżą życia?
Książka przypadła mi do gustu już od pierwszych stron. Zresztą przepiękna okładka już zachęca do sięgnięcia po nią. Autorka przygotowała dla nas przepiękną powieść o rozterkach, zmianach, lęku, miłości i odwadze. Swoim stylem pisania sprawiła, że książka jest niezwykle emocjonująca, ciepła, a zarazem lekka. Do tego dołożyła nad wyraz malownicze opisy Beskidzkich krajobrazów, które sprawiają że czujemy się jakbyśmy chodzili po tych pięknych łąkach i lasach wsród dzikiej natury. Bohaterzy nie są wyszukani… są oni zwykli. Bohaterem może być tak naprawdę każdy z nas. Problemy, które ich dotykają także są przyziemne i dobrze nam znane.
Klimat jaki udało się stworzyć autorce sprawia, że książkę chłonie się całym sercem. Podcz...

{}× 1 | link |
@viki_zm
2021-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Jeśli taką podjęłaś decyzję, jeśli tego właśnie chcesz, to rób to, co cię uszczęśliwia. Mam nadzieję, że znajdziesz tu to, czego szukasz.”

Trzydziestoletnia Tina, a tak naprawdę Walentyna Wagner to główna bohaterka powieści. Kobieta dalej mieszka z rodzicami, którzy wychowywali ją w domu pełnym miłości i akceptacji, ale też nauczyli ją, że zawsze musimy brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Tina ma ciekawą pracę, którą bardzo lubi, dodatkowo może pracować zdalnie, a taka forma bardzo jej odpowiada. Walentyna czuje jednak, że znalazła się na życiowym zakręcie. Pomimo tego, że niczego jej nie brakuje czuje, że potrzebuje zmian.

Niespodziewanie kobieta dowiaduje się, że w nieszczęśliwym wypadku samochodowym zginęła Janka – ważna dla Tiny osoba. To wieloletnia przyjaciółka domu, którą od zawsze nazywała ciocią - aktorka teatralna, tak zwany wolny i kolorowy ptak. Dla Tiny była kimś wyjątkowym, z kim łączyła ją silna więź. Bywalczyni wielu europejskich miast i rozpoznawalna aktorka była osobą tajemniczą, podejmującą spontaniczne decyzje, nierzadko podążającą pod prąd. Tym dziwniejsza dla Walentyny jest wiadomość, że kobieta od kilku lat mieszkała w domu koło młyna położonym z dala od ludzi w Beskidach. Trzydziestolatka podejmuje spontaniczną decyzję i postanawia na jakiś czas tam wyjechać. Szybko przekonuje się, że „Czasem nieplanowane wyprawy stają się podróżami życia”.

Po przyjeździe okazuje się, że dom choć inny niż sobie go wyobrażała główna ...

{} | link |
@edyta.kyziol
2021-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Jak zwykle sięgnęłam po kolejną książkę dzięki pięknej okładce. Nic na to nie poradzę, że wybieram pozycje do przeczytania wzrokowo. Nie wiedziałam, czego się spodziewać w środku.
Tina, to trzydziestoletnia kobieta, która znalazła się na życiowym zakręcie. Kilka miesięcy temu musiała odwołać ślub. Dalej mieszka z bardzo ją kochającymi rodzicami, ma pracę marzeń.
Pewnego dnia w jej ręce wpadają klucze do domu ciotki Janki. Okazuje się, że Janka od kilku miesięcy nie żyje. Od kilku lat nie kontaktowała się z rodziną Tiny, co wydawało jej się dziwne, gdyż dawniej te stosunki były bardzo zażyłe. Janka była aktorką, robiła karierę za granicą. Jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że od kilku lat mieszkała w małym miasteczku w polskich górach.
Tina postanawia jechać do oddalonego o prawie 1000 km domu Janki i uporządkować rzeczy po niej. Początkowo ma to być wyjazd dwutygodniowy. W miarę upływu czasu wydłuża się, pojawia się coraz więcej znaków zapytania.
Izabela Skrzypiec - Dagnan stworzyła historię magiczną. Czytałam ją powoli, delektowałam się nią, chłonęłam ją wszystkimi zmysłami. Mnogość opisów, przemyśleń głównej bohaterki sprawiła, że to dla mnie była powieść 5D. Widziałam cudowną przyrodę, budzącą się do życia wiosną, czułam jej zapach, smakowałam pysznych soczystych warzyw i owoców z ogrodu, czułam jak wiatr i deszcz smagają mi twarz, jak upalne lipcowe słońce ogrzewa mi ramiona, słyszałam odgłosy zbliżającej się burzy, odgłosy wsi wczesnym porankie...

{} | link |
@przyrodazksiazka
2021-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,, W połowie drogi zaczyna robić się deszczowo. Pojedyncze krople tańczą na przedniej szybie rozmywane przez wiatr tworzą dziwaczne kompozycje. Zacierają kontury horyzontu. Uruchamiam wycieraczki, te dwa wachlarze zbierające wodę będą mi towarzyszyć już do końca drogi".

To chyba pierwsza taka książka, która zawiera w sobie więcej opisów przyrody, niż samej historii. Było to zupełnie nowe doświadczenie. Autorka z tych wszystkich faktów złożyła niemal oddychającą powieść. Tutaj czuć zapach deszczu, czy też chłód porannej rosy na stopach. Chwilami możemy się przyłapać na tym, że wąchamy jej strony zastanawiając się, czy czasem nie pachną letnim wiatrem, lub opadającym płatkiem róży. Historia przepełniona nieco nostalgią, smutkiem i nadzieję.

Rozpoczyna się tajemniczo i zaraz potem następuje długi wstęp do kolejnych tragicznych wydarzeń. Przeplatają się tutaj dwie sprzeczności. Widzimy i niemal czujemy tu zapach przyrody wypełniony wszystkim co najlepsze i najmilsze, by po chwili poznać sytuację, która jest smutna i przerażająca. Taka kwiecista historia z tragicznym wątkiem. Tęcza i czerń, wciąż na zmianę. Ja odniosłam wrażenie, że po każdej przykrej sytuacji, która nami wstrząśnie, autorka pod postacią magicznej i miłej dla oka przyrody specjalnie wplotła te wątki, jakby chciała nas pocieszyć.

Okładka książki wspaniale odzwierciedla treść. Jeśli już ma się pojawić się jakiś bohater, to wpierw jest o nim mowa, byśmy się na niego przygotowali. Potem...

{} | link |
@syl_wia_88
2021-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dzięki uprzejmości @izaskrzypiecdagnan @zysk_wydawnictwo mogłam przeczytać książkę "Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe".
Zapowiadała się lekka lektura, a skończyła się... No właśnie jakie emocje mi towarzyszyły po przeczytaniu książki? Żal, smutek, współczucie i niezrozumienie, ale o tym za moment.
Tina jest za zakręcie życiowym... Po rozstaniu z narzeczonym, po śmierci ciotki, w jej dłonie wpadają klucze... Klucze od domu zmarłej Janiny. Dziewczyna postanawia wyjechać na dwa tygodnie, z zamiarem ogarnęcia domu, odpoczynku... Dwa tygodnie i wraca do domu. Nie spodziewa się jednego... Że ten wyjazd wszystko zmieni i nic już nie będzie takie jak przedtem.
❗"to miał być dwutygodniowy wyjazd, krótka podróż. Ale są podróże, które stają się wyprawami życia. I ta właśnie taką jest. Zmieniła wszystko wokół. A przede wszystkim zmieniła wszystko w środku."
.
Dom, a dokładnie stary młyn, przyniesie Tinie mnóstwo tajemnic i sekretów. Czy dziewczyna dowie się prawdy? Sekretny pokój, zapiski... Kim jest Robert, Bartek i Marcin? Jaką rolę odegrają w życiu kobiety?
❗" Kiedy do głosu dochodzą uczucia, wszystko jest wieloznaczne. Wszystko ma drugie dno, zwykle bardziej emocjonalne."
Czy Tina pozna prawdę?
❗"Czasem pewne wspomnienia bolą nas przez całe życie".
.
Książka opowiada o chorobie, śmierci i miłości. Tajemnice rodzinne mogą zburzyć ład, który panuje w naszym życiu... Czy łatwo pogodzić się z prawdą, czy lepiej tkwić w kłamstwie?
Życie...

{} | link |
CZ
2021-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Ciepła, lekka opowieść o zmianach, lękach, odwadze, miłości, rozterkach. Książka obyczajowa, która skradła moje serce- piękne opisy Beskid, rozterki bohaterów takie... przyziemne. Książka zmuszająca do refleksji. Cudowna, ciepła, historia!

IG: Czytomanka

👉30 letnia Tina jest wychowana na dobrą, kochającą i porządną kobietę. Ma pracę, którą lubi, jednak w pewnym momencie czuje, że potrzebuje zmian. Nagle dowiaduje się, że w wypadku ginie jej ciocia, a dom w Beskidach stoi pusty. Spontanicznie postanawia wyjechać na jakiś czas pomieszkać w jej domu i zmienić otoczenie. Dom okazuje się inny, niż się spodziewała, a podróż będzie miała różne skutki. Ta podróż może okazać się podróżą życia.... Tina dodatkowo poznaje tam Marcina...

👉Piękna książka z świetnie wykreowanymi postaciami, którzy wydają się niezwykle realistyczni- mają takie same problemy jak my, zwykli ludzie na co dzień. Piekny klimat Beskid sprzyja czytaniu, chłonęłam stronę za stroną, ciężko było się oderwać. Genialna książka pełna ciepła, zmian, rozterek. Książka zmusza do myślenia, a po przeczytaniu jej czułam ciepło w serduszku. Lubię takie powieści! Polecam.

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za egzemplarz!

❗Ocena: 8/10

{} | link |
@paulaczyta
2021-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Śliczny błękit na okładce, piękne kolory i kwiaty, książka w sam raz na tą porę roku.

🌸"Czasem nieplanowane wyprawy stają się podróżami życia." To, co spontaniczne i zaskakujące może być wyjątkowo dobre, jeden krótki, niespodziewany moment moze zmienić wszystko, czy tak będzie i tym razem?

Tina skończyła trzydzieści lat i ma wrażenie, że znalazła się na życiowym zakręcie. Czasem ma się wrażenie, że nasza droga wogole nie jest prosta, tylko składa się właśnie właśnie zakrętów. Jak sobie z tym poradzić?

Kobieta przypadkowo znajduje klucze do domu w Beskidach, w którym mieszkała jej ciotka. Mówi się, że podróże pozwalają lepiej poznać siebie. Czy tak będzie?

Spontaniczna decyzja zabiera ją na drugi koniec Polski. Dom wygląda inaczej, lecz czuje się tam dobrze. Nie brak niespodziewanych wydarzeń, czy nowych znajomości, jak Marcin.

Polskie realia, wiosnno wakacyjny klimat, codzienne życie, zwyczajne problemy i przyziemne sprawy. Urocza, delikatna, bardzo zwracająca uwagę na przyrodę. Tajemnice, podróże i odkrywanie siebie. To książka w sam raz, aby zabrać ją ze sobą na wakacje, w podroż i wraz z bohaterką rozkoszować się przeżyciamia.

{} | link |
@gala26
2021-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021 Literatura piękna Literatura współczesna Moja prywatna biblioteczka Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Obyczajowe Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie
JA
2021-06-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@kat.czyta
2021-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@karolcik
2021-06-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@madalenakw
2021-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@kasia.rzymowska
2021-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@kasia.rzymowska
2021-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@tatiaszaaleksiej
2021-05-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Plebiscyt - weź udział!

Cytaty z książki

“Czasem nie mamy pojęcia co siedzi w duszy osób, które, jak nam się wydaje, znamy.”
{}× 1
#
“Spróbuj być szczęśliwa w tym szalonym świecie.”
{}× 1
#
“Ale wierzę, że wszystko ma jakiś głębszy sens, a ścieżki naszego życia prowadzą nas w określonych kierunkach. Dążymy do jakiegoś celu, nawet nie będąc tego świadomi.”
{}× 1
#
“ – Jak po czymś takim wsiąść na motocykl? – pytam. - Jak najszybciej. Jeśli nie zrobisz tego szybko, nie zrobisz już nigdy. I to się tyczy bardzo wielu spraw, nie tylko kwestii wypadków komuni...”
{}× 1
#
“Kiedy się zjawiasz ze swoją miłością tak bez zapowiedzi, czuję się spustoszona, (…). Wchodzisz do środka mnie i tam zostajesz, nie pytając o pozwolenie.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe