Latająca gospoda

Gilbert Keith Chesterton
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Latająca gospoda
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W utopijnej Anglii przyszłości na skutek uchwały parlamentu wprowadzono prohibicje, zakazano sprzedaży wszelkiego rodzaju alkoholu, zamknięto wszystkie gospody i karczmy. Ostatni oberżysta, Humphrey Pump i rudowłosy Irlandczyk-zawadiaka, Patryk Daloy, korzystając z niezdarności policjantów unoszą za sobą szyld gospody "Pod Starym Okrętem", kulę sera, beczułkę rumu i ruszają w wędrówkę po Anglii. Oto pokrótce treść "Latającej gospody" Chestertona, która, będąc uroczą i zabawną opowieścią o doświadczeniach wesołej trójki, jest zarazem ciętą, niezwykle inteligentną satyrą na współczesną autorowi Anglię, na głupotę i ograniczoność władz, na propagandę nieżyciowych haseł, które przekreślają wszystkie tradycje, cały urok "Old Merry England".
Tytuł oryginalny: The flying inn
Data wydania: 1958
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Seria: Powieści z krzyżykiem
Stron: 312
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Gilbert Keith Chesterton Gilbert Keith Chesterton
Urodzony 29 maja 1874 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Gilbert Keith Chesterton urodził się w Londynie. Jego ojciec, Edward, był właścicielem biura pośrednictwa kupna i sprzedaży nieruchomości. Odbył studia malarskie w głośnej londyńskiej Slade School i otarł się o uniwersytet londyński. Dokształcał si...

Pozostałe książki:

Człowiek, który był Czwartkiem Przygody księdza Browna Człowiek, który wiedział za dużo Latająca gospoda Ojciec Brown. Detektyw w sutannie Autobiografia Drzewa pychy i inne opowiadania Kula i krzyż Ortodoksja Święty Tomasz z Akwinu Father Brown Stories Heretycy Klub niezwykłych zawodów powieści z krzyżykiem Mądrość księdza Browna Niewinność księdza Browna Obrona człowieka Ojciec Brown. Księga wszystkich spraw Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci Poeta i wariaci powieści z krzyżykiem Wiekuisty człowiek Złamana szabla Żywy człowiek Co jest złe w świecie Co widziałem w Ameryce Czterech niewinnych złoczyńców Dla sprawy Krótka Historia Anglii Napoleon z notting hill Nawrócenie i magia Obrona Rozumu Obrona wiary Obrona świata Opowiadania pisarzy angielskich XIX w. Paradoksy Pana Ponda Powrót Don Kichota Wątpliwości księdza Browna Zabobon rozwodu Źródło i mielizny
Wszystkie książki Gilbert Keith Chesterton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Latająca gospoda aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2020-04-01
6 /10
Przeczytane Literatura piękna / Klasyka
@Lubczyk
2019-11-13
7 /10
Przeczytane (P) zrobić drugie podejście / wrócić / dokończyć (Z) 2016 (M) we fragmentach (T) + rozmaite (O) zabawne (VM) belestrystyka (VM) wszystkie (.2024)
SN
@sniezna.stopa
2019-05-15
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Latająca gospoda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl