Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci

Gilbert Keith Chesterton
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kolejne opowiadania o sympatycznym, bystrym i skromnym ojcu Brownie! Ten niepozorny duchowny, w rzeczywistości nadprzeciętnie inteligentny, obdarzony jest niezwykłą spostrzegawczością i dociekliwością, dzięki którym potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Tajemnice, z którymi przychodzi mu się zmierzyć, często wydają się wręcz niemożliwe do wyjaśnienia, jednak upartemu duchownemu zawsze udaje się znaleźć prawidłowe rozwiązanie, choćby i było najbardziej nieprawdopodobne. Niezwykle intrygujące opowiadania, pełne charakterystycznego dla Chestertona angielskiego humoru. Na motywach opowiadań o księdzu Brownie powstał rewelacyjny serial telewizyjny „Ojciec Brown” z Markiem Williamsem w roli tytułowej. Po raz pierwszy w Polsce – trzy tomy kompletujące wszystkie opowiadania G.K. Chestertona o ojcu Brownie!
Data wydania: 2017-11-21
ISBN: 978-83-7674-652-4, 9788376746524
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Ojciec Brown, tom 1
Stron: 336

Autor

Gilbert Keith Chesterton Gilbert Keith Chesterton
Urodzony 29 maja 1874 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Gilbert Keith Chesterton urodził się w Londynie. Jego ojciec, Edward, był właścicielem biura pośrednictwa kupna i sprzedaży nieruchomości. Odbył studia malarskie w głośnej londyńskiej Slade School i otarł się o uniwersytet londyński. Dokształcał si...

Pozostałe książki:

Człowiek, który był Czwartkiem Przygody księdza Browna Człowiek, który wiedział za dużo Latająca gospoda Ojciec Brown. Detektyw w sutannie Autobiografia Drzewa pychy i inne opowiadania Kula i krzyż Ortodoksja Święty Tomasz z Akwinu Father Brown Stories Heretycy James Smith zabił człowieka i inne opowiadania Klub niezwykłych zawodów powieści z krzyżykiem Mądrość księdza Browna Niewinność księdza Browna Obrona człowieka Ojciec Brown. Księga wszystkich spraw Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci Poeta i wariaci powieści z krzyżykiem Wiekuisty człowiek Złamana szabla Żywy człowiek Co jest złe w świecie Co widziałem w Ameryce Czterech niewinnych złoczyńców Dla sprawy Krótka Historia Anglii Napoleon z notting hill Nawrócenie i magia Obrona Rozumu Obrona wiary Obrona świata Opowiadania pisarzy angielskich XIX w. Paradoksy Pana Ponda Powrót Don Kichota Wątpliwości księdza Browna Zabobon rozwodu Źródło i mielizny
Wszystkie książki Gilbert Keith Chesterton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

SN
@sniezna.stopa
2019-05-15
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mądrość księdza Browna
Mądrość księdza Browna
Gilbert Keith Chesterton
10/10
Ksiądz Brown, obok Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot, wszedł do panteonu kultowych detektywów. Za...
Wątpliwości księdza Browna
Wątpliwości księdza Browna
Gilbert Keith Chesterton
Zbiór opowiadań, z których każde dotyczy przypadku morderstwa. Postronni przypisują je siłom nadprzy...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl