Literatura i kontrowersje Książki zakazane

Bartłomiej Paszylk
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Literatura i kontrowersje Książki zakazane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Publikacja prezentująca obszerny zbiór książek, które wywarły znaczący wpływ na rozwój i wizerunek literatury, a których wydania na przestrzeni wieków, były zabronione. Przedstawienie przyczyn powodów cenzury ? społecznych, obyczajowych, religijnych, politycznych oraz ich skutków. Próba odpowiedzi na pytanie, czy książka może stanowić zagrożenie. Omówienie m.in. Archipelagu Gułag, Doktora Żywago, 451 stopni Fahrenheita, Nagiego lunchu oraz wielu innych.
Data wydania: 2010-11-13
ISBN: 978-83-262-0216-2, 9788326202162
Wydawnictwo: Szkolne PWN
Stron: 360

Autor

Bartłomiej Paszylk ur. 17 maja 1975 w Rybniku, polski publicysta. Anglista, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Jego artykuły, wywiady i recenzje dotyczące kina i literatury grozy od lat ukazują się w miesięczniku Nowa Fantastyka oraz na stronach jednego z najpopularniej...

Pozostałe książki:

Słownik gatunków i zjawisk filmowych. Leksykon filmowego horroru Najlepsze horrory A. D. 2012 Bajki po polsku i angielsku
Wszystkie książki Bartłomiej Paszylk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Literatura i kontrowersje Książki zakazane aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Maynard
2011-01-22
10 /10
Przeczytane non-fiction mix czyli literatura faktu i mitu U mnie na półce

Doskonała antologia książek zakazanych na przestrzeni wieków, posegregowana na cztery kategorie, książek zakazanych pod względem politycznym, społecznym, obyczajowym i religijnym oraz opatrzona wstępem dotyczącym historii cenzury oraz bogatym indeksem tytułów i nazwisk. Bartłomiej Paszylk wykonał kawał dobrej roboty, pisze interesująco i składnie. Co więcej, rarytasem są tutaj kolorowe fotografie, biografie autorów oraz notki o ekranizacjach a także fragmenty opisywanych, zakazanych, książek. Zaskakiwać może również dobór lektur omawianych przez autora, ponieważ wśród zakazanych pozycji znalazły się m.in.takie tytułu jak: "Przygody Tomka Sawyera", "Harry Potter" czy... "Biblia". Książkę polecam wszystkim miłośnikom literatury, sam po jej lekturze zdecydowałem się na przeczytanie co najmniej dziesięciu z omawianych przez Paszylka książek. Po więcej informacji oraz kompletną listę "Ksiąg zakazanych" zapraszam wkrótce do mojej nowej kolekcji.

| link |
@nemo
2021-06-25
10 /10
Przeczytane
JA
2014-10-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Literatura i kontrowersje Książki zakazane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl