Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy

Mateusz Ratajczak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy
Książka Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mówią o tobie „frajer”, znają numer twojego telefonu Wiesz, czym jest „kotłownia”? Słyszałeś o dziewczynie, która dostała 10 tysięcy złotych za przejście nago przez takie miejsce? To tylko wierzchołek góry lodowej. „Kotłownia” to bardzo specyficzne call-center, w którym ma kipieć od emocji. Krzyk, szybkie tempo i obrażanie niechętnych klientów. Bez tego wrzenia naciąganie się nie uda. Cel jest jeden: za wszelką cenę znaleźć ofiarę. Kogokolwiek, kto uwierzy w „okazję życia”. Motywacja? Zawrotne premie, imprezy stulecia, alkohol lejący się strumieniami i dragi w każdych ilościach. W jednej z „kotłowni” zatrudnił się autor naszego reportażu śledczego. Łowcy od lat oszukują setki tysięcy Polaków. Zawodowi naciągacze wiedzą, że do sukcesu wystarczą gotowe scenariusze. Wystarczy czytać z kartki. Raz będzie to inwestycja w nieruchomości czy na ry nkach forex, innym razem w złoto niczym w Amber Gold. Za chwilę ruszy lawina oszustw związanych z kryptowalutami. A później? Cokolwiek. Nawet warzywa i śmieci, bo naciągać można na wszystkim. Kto może się zatrudnić? Każdy. Kogo mogą naciągnąć? Każdego. Dla jednych złudzenie „nowego wspaniałego świata” naciągaczy. Dla innych odwieczny koszmar ich ofiar - naiwnych biedaków. Ta książka to szczepionka przeciw moralnym upadkom jednych i życiowym katastrofom drugich. Każdy, kto przeczyta, będzie bezpieczniejszy.– Jacek Żakowski, „Polityka” Mateusz Ratajczak – dziennikarz serwisu money.pl grupy Wirtualna Polska. W sprawie „kotłowni” przesłuchiwany przez policję i Komisję Nadzoru Finansowego. W 2016 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, a w 2018 roku za dziennikarstwo najwyższej próby do Nagrody Dariusza Fikusa.
Data wydania: 2018-09-19
ISBN: 978-83-277-1584-5, 9788327715845
Wydawnictwo: Mando
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Łowcy

Ludzie byli oszukiwani, są oszukiwani, będą oszukiwani …. Ludzie byli chciwi, są chciwi, będą chciwi … Zdania można mnożyć, natury ludzkiej nie da się zmienić „Można zarabiać na marzeniach” Doradca klienta – nie jest dla klienta – ma on zarabiać dla pracodawcy. „Ludzie są sami sobie winni? Prokurator - A ktoś ich zmuszał z bronią w ręby do wydawania pieniędzy na stół? Nie? No właśnie …” Żyjąc we współczesnym świecie o przekrętach nie sposób nie mieć pojęcia – ja czytając książkę mimo to jestem zszokowana. Mechanizmy i sposoby, zachowanie oszustów i obojętność prawa, a dodatkowo nai... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@sandrajasona
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2019-10-22) Reportaż, literatura faktu Przeczytane w 2019

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się