Magda.doc

Marta Fox
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 63 ocen kanapowiczów
Magda.doc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 63 ocen kanapowiczów

Opis

Osiemnastoletnią Magdę poznajemy w dramatycznym okresie życia, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Jak doszło do tego, że zdolna i pracowita dziewczyna wpadła w tak poważne tarapaty? Jak przeżyje to brutalne wejście w dorosłość? Magda.doc to pełna dramatyzmu, ale i epizodów humorystcznych oraz wewnętrznego ciepła, mądra powieść o dojrzewaniu. Przyjaciół Magdy informujemy, że mogą dowiedzieć się o jej dalszych losach z książki pt. "Paulina.doc".
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7162-263-2, 9788371622632
Wydawnictwo: Siedmioróg
Cykl: Magda.doc, tom 1
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 216
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Paulina.doc Paulina w orbicie kotów
Wszystkie książki Marta Fox

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magda.doc

12.10.2010

Książki bywają różnorakie. Są książki dobre, są i złe. Są intrygujące i wciągające, jak i przegadane i rozwlekłe niczym ciągnące się spaghetti. Są utwory będące pomnikami dziejów, są i przeboje jednego sezonu. W końcu są i książki przeznaczone tylko dla dorosłych, jak i tylko dla dzieci czy młodzieży. Podziały mogą być doprawdy różnorakie… A jaka j... {} Recenzja książki Magda.doc

@Meme@Meme {}

Magda.doc

9.03.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Magda jest najlepszą uczennicą w klasie, ale nie ma łatwego życia. Ukochany ojciec zmarł, a od tego czasu jej złe stosunki z matką jeszcze bardziej się pogorszyły. Obie kobiety żyją obok siebie - córka stara się nie wchodzić matce w drogę, wypełniać swoje obowiązki i nie wchodzić w głębsze tematy rozmów, by nie doprowadzić do kolejnej awantury lub ... {} Recenzja książki Magda.doc

Moja opinia o książce

Opinie

@Zaczytana_martuska
2019-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Druga książka przeczytana w Kwietniu: "Magda.doc" Marta Fox
Książkę czytałam już dawno, dawno. Teraz przypadkiem natknęłam się na nią na Legimi :)
Miło było wrócić do takiej lektury.
Akcja książki dzieje się w 1994r. Tak, tak bardzo dawno. Jednak temat w nim zawarty jest jak.najbardziej aktualny.
Ona- kujonka, szara myszka, bez przyjaciół, zamknięta w sobie, ma problemy z matką
On- przystojniak, szkolne "ciacho", z bogatszej rodziny, "Piotruś Pan"
Mają po 18lat.
On, Łukasz,jej nigdy nie dostrzegał, na szkolnych korytarzach nie zerkał w jej stronę. Jednak to lato, te wakacje, zmieniły ich życie na zawsze. Wpadli na siebie przypadkiem. Ona, Magda, była wniebowzięta, od dawna się w nim kochała. Oczarowała go swoim uśmiechem, beztroskością. Poszli do niego. Spotkali się jeszcze raz. Nadszedł rok szkolny. Już jej nie zauważał. Byli w ostatniej klasie, klasie maturalnej. Któregoś dnia Magda robi test, tak test ciążowy... wynik pozytywny.... Jak się czuła Magda ? Co zrobi Łukasz ? Czy uzna dziecko, stworzą rodzinę? Jak zareaguje matka Magdy ? Czy Magda podejdzie do matury ? Czy wyrzucą ją ze szkoły ?
Momentami narzekanie Magdy mnie wkurzało, ile można. Ale z drugiej strony rozumiałam ją doskonale. Wiem przez co przechodziła. Nie potępiam jej, a raczej ją polubiłam. Bo mimo wszystko jest silna.
Temat książki jest jak najbardziej aktualny. Zauroczenie, pierwsza miłość, seks. Seks nastolatków. Nie byli gotowi, odpowiednio przygotowani. On prowa...

{} | link |
@viki_zm
2020-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ebook Legimi 2020

Magdę poznajemy dzięki jej zapiskom na Dżordżu. Osiemnastolatka postanawia pisać pamiętnik i uporządkować wydarzenia z ostatniego czasu, kiedy jest w trudnym momencie swojego życia. Zdolna i pracowita dziewczyna jest najlepszą uczennicą w klasie. Nie wszędzie sprawy mają się tak kolorowo. Nastolatka mieszka z surową matką, jednak nie ma z nią prawie żadnej więzi. Magda nigdy nie była blisko z mamą, jednak po śmierci ukochanego ojca jeszcze bardziej się od siebie oddaliły. Poszukująca bliskości, zrozumienia i miłości dziewczyna w wakacje spotyka chłopaka, w którym od dawna się podkochiwała. Krótka znajomość Łukasza i Magdy owocuje poczęciem nowego życia.
Jak dziewczyna poradzi sobie z informacją obracającą jej życie o sto osiemdziesiąt stopni? Kto poczuje się do odpowiedzialności za nienarodzone jeszcze dziecko? Czy Magda będzie mieć wsparcie w najbliższych?
Magda.doc to warta polecenia książka poruszająca temat młodego macierzyństwa. Mądra opowieść o wkroczeniu w dorosłe życie pokazuje, że każdy człowiek potrzebuje miłości i wsparcia. Humorystyczne fragmenty i wyjątkowa „relacja” dziewczyny z Dżordżem umiliły czas spędzony na czytaniu tej historii.

{} | link |
@basiapsl
2009-07-21
Przeczytane

Nowy cykl Marty Fox ma formę dziennika bardzo nowoczesnego, bo komputerowego. Jego autorkę, osiemnastoletnią Magdę poznajemy w dramatycznym okresie życia, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Jak doszło do tego, że zdolna i pracowita dziewczyna wpadła w tak poważne tarapaty? Jak przeżyje to brutalne wejście w dorosłość? "Magda.doc" to pełna dramatyzmu, ale i epizodów humorystycznych oraz wewnętrznego ciepła, mądra powieść o dojrzewaniu. Przyjaciół Magdy informujemy, że mogą dowiedzieć się o jej losach z następnej z cyklu powieści Marty Fox, pt. "Paulina.doc". [Siedmioróg, 1997] (źródło: okładka)

{} | link |
@Fonin
2011-05-08

Książka była świetna. To od niej zaczęła się moja przygoda z ta autorką. Jak na dzień dzisiejszy przeczytałam większość jej książek. Magda to młoda dziewczyna która zachodzi w ciążę. Akcja dzieje się w czasach kiedy w Polsce młode matki nie były traktowane ulgowo. Jednak bohaterka pokazuje, że wystarczy tylko trochę hartu ducha i można pokonać każdą przeszkodę. Książka ma niezwykłą formę bo są to wpisy do komputerowego dziennika. Czyta się ją szybko i miło. Godna polecenia nie tylko dla nastolatek.

{} | link |
@without_doubt
2010-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
To nie ja.

Cześć ludzie. Pierwszą część historii Magdy przeczytałam 4 lata temu. Pamiętam jak długo szukałam drugiej - "Pauliny.doc". Niestety nie było jej nigdzie, ani w bibliotekach, ani w księgarniach. Ostatnio, na dniach właściwie, mama mi ją sprezentowała xD wciągnęła mnie niesamowicie. Nie wiem co jest w tej książce, ale wczułam się maksymalnie i ciągle myślę o tej dziewczynie, jakbym conajmniej ja nią była, a różni nas wszystko. Dziwne trochę, ale książki wywierają różny wpływ na człowieka.

{} | link |
@Ayumi_Tsukada
2010-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka ciekawa, porusza ponadczasowe problemy i rozterki, bo przecież ile słyszy się w telewizji, czy też widzi w naszym otoczeniu, jak młode dziewczyny zachodzą w ciążę. Przyznam, że książka dotyczy też w jakiś sposób mnie, bo moja mama również urodziła mnie, kiedy miała osiemnaście lat. Nawet data urodzenia Pauliny (26 maja) prawie odpowiada mojej (30 maja).

{} | link |
@skijumperka
2009-09-13
Przeczytane

Autorka porusza trudny temat... Książka wciągająca. Zadziwiła mnie przemiana, jaka zaszła w Magdzie, dowiedziawszy się, że jest w ciąży. Nie zdezerterowała, co jest godne podziwu, chociaż nie pochwalam jej wcześniejszego zachowania i tego, że uległa Łukaszowi Młodszemu.

{} | link |
@natkawes
2010-06-12
Przeczytane

Wypożyczyłam w bibliotece, bo ciekawy był opis. Jednak męczyłam się z nią przeszło tydzień. Może historia jest ciekawa, ale kiepsko napisana. Na koniec nie wiadomo co z matką Magdy. Trochę niedopowiedziane to wszystko. I jak główna bohaterka mogła być tak lekkomyślna.

{} | link |
@Wyrysowana_
2009-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka zaciekawiła mnie ogólnie przebiegiem ciąży i spokojem Magdy, gdy w jej ciele rodziło się nowe życie. Według mnie była tutaj wiele razy pokazywana scena jaką matka jest tyranką dla własnej córki. Byłam po prostu zszokowana. Ciekawa książka. Polecam!

{} | link |
@Meme
2010-06-29
Przeczytane

Czytałam stosunkowo dawno. Jest to niezwykła powieść o miłości, radości, smutku, bólu i odrzuceniu. Bardzo mi się spodobała ta lektura. Szczególnie dlatego, że była pisana w postaci pamiętnika. Polecam także część drugą "Paulina.doc" .

{} | link |
@awokadoo
2010-12-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Po wypowiedziach poniżej, cóż ja mogę dodać? Powiem tylko, że gdy skończyłam czytać tą książkę wydawało mi się, że mój własny świat jest fikcją. Tak prawdziwie została napisana. I co jeszcze? Na pewno była ponadczasowa i ciekawa.

{} | link |
@Loli14
2010-08-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Miło i szybko się ją czyta. Jak dla mnie czymś się różniła od innych młodzieżówek. Ta książka była taka realna. I to mi się w niej najbardziej podobało. Naprawdę fajna książka. Polecam :)

{} | link |
@Micki
2010-04-04
Przeczytane Moja domowa biblioteczka

Uwielbiam tą książkę, jest w pewnym stopniu dołująca ,ale także motywująca, a cytat "Uprawiałam z nim seks jak bratki na moim balkonie" [czy jakoś tak] po prostu mnie na kolana powalił.

{} | link |
@dustfinger
2010-06-01
Przeczytane

Książka całkiem ciekawa, ale kiepsko napisana. Narracja irytująca,a historia mnie nie porwała, ale nie było tak źle. Czyta się dość szybko. Tylko ta matka... Brrr...

{} | link |
@MisiaDelicious
2011-01-20
Przeczytane

Sądziłam że książka będzie o przyjemnym, lekkim życiu. Jednak tytułowa Magda miała trudne życie i musiała radzić sobie sama. Dzięki temu książka nie była nudna :)

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Magda.doc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Paulina.doc
Paulina.doc
Marta Fox
{}8.3/10
W książce Paulina.doc odnajdujemy bohaterów Magdy.doc, pierwszej powieści z cyklu. Tytuł jest nazwą ...
Paulina w orbicie kotów
Paulina w orbicie kotów
Marta Fox
{}7.5/10
Paulina zaczyna swój blog słowami: ?Mam dwóch tatusiów. Prawda to czy fałsz?? Komentarze ośmielają b...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl