Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

W czwartym już małym atlasie para znakomitych twórców składa hołd swojej wielkiej miłości: kotom. Napotkamy tu między innymi puchate koty norweskie, niebieskookie syjamy, japońskie koty z pomponikiem zamiast ogona, jak również kota nad kotami: wielorasowego dachowca. Osobiste historie przeplatają się w tej książce z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o kociej naturze, o kocim języku czy o dzikich kuzynach kota domowego. Tekstom towarzyszą zachwycające ilustracje: pełne czułości kocie portrety wyczarowane z tkanin, eleganckie akwarele oraz przestrzenne koty z papier mâché. Nie mogło też zabraknąć fotografii i oczywiście dziecięcych rysunków, które wykonała zaprzyjaźniona z autorami Ola.

Choć koty od tysiącleci żyją u boku człowieka, zachowują niezależność, poczucie własnej godności, a także… całe mnóstwo sekretów! Przespacerujmy się więc – jeśli nam pozwolą – tajemniczymi kocimi ścieżkami.

Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

Data wydania: 2022-07-27
ISBN: 978-83-10-13847-7, 9788310138477
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 40
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ewa Kozyra-Pawlak Ewa Kozyra-Pawlak Polska ilustratorka, poetka, tłumaczka oraz projektantka graficzna książek dla dzieci. Specjalizuje się w tworzeniu prac techniką kolażu z tkanin. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. ...

Pozostałe książki:

Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków Liczypieski Szopięta Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem
Wszystkie książki Ewa Kozyra-Pawlak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Koty i kociaki.

9.02.2022

Odkąd sięgam pamięcią to zawsze w moim domu i u najbliższej rodziny były koty. Na mnie zawsze mój brat mówił "kocia mama" a ja mówiłam, że gdy będę miała swój dom, to również będą w nim koty. I tak jest faktycznie, moje dzieci wychowywały się z kotami a teraz moje wnuki też lubią i mają koty. Zdecydowana większość kotów w mojej rodzinie, to zwykłe... Recenzja książki Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków

@maciejek7@maciejek7 × 29

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-02-09
8 /10
Przeczytane pożyczona od znajomych bajki, baśnie dla dzieci

Świetna zabawa dla najmłodszych i nie tylko. Nawet ci, którzy nie mają do czynienia z kotami chętnie zapoznają się z nimi i ich zwyczajami.

× 16 | link |
@abdita
2022-08-20
7 /10
Przeczytane
@bargielita
2022-07-17
10 /10
@Strusiowata
2022-02-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl