Mamo, nie krzycz

Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Mamo, nie krzycz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Każdy rodzic wie, że krzyk wpływa destrukcyjnie na dzieci. Ale też na krzyczących rodziców. Jednak w sytuacji dużego stresu czy zmęczenia emocje niejednokrotnie biorą górę nad rozsądkiem. Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter, autorki „Mamo, nie krzycz”, podpowiadają, jak nie wpaść w pułapkę szkodliwych schematów postępowania. Dzięki tej książce każdy rodzic zdoła wzmocnić swoją relację z dzieckiem i poprawić metody wychowawcze, nauczy się także właściwie reagować w trudnych sytuacjach.

Tytuł oryginalny: Mama, nicht schreien!
Data wydania: 2022-03-16
ISBN: 978-83-287-2101-2, 9788328721012
Wydawnictwo: Muza
Kategorie: Wychowanie, Poradniki
Stron: 224
dodana przez: Catta

Autor

Jeannine Mik Jeannine Mik Jeannine Mik jest samodzielną business woman, autorką bestsellerów, trenerką komunikacji i blogerką. Ma 32 lata i mieszka w Wiedniu ze swoją rodziną.

Pozostałe książki:

Mamo, nie krzycz Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać
Wszystkie książki Jeannine Mik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opanowana matka

16.08.2022

Kochamy nasze dzieciaczki. Myślę, że nikt nie zaprzeczy temu twierdzeniu. Chcemy dla nich jak najlepiej. Chcemy je wspierać i wzmacniać. Pomimo bezwzględnej miłości czasami doprowadzają nas do szału. Porysowana kredkami ściana, awantura o sandały w zimie, niechęć do mycia włosów, uciekanie na ulicy – każdy rodzic znajdzie coś, czym dziecko wytrąca... Recenzja książki Mamo, nie krzycz

Wychowanie bez krzyku

25.04.2022

Czy kiedykolwiek udało się coś w ten sposób zdziałać? Wyobraź sobie, że ktoś na Ciebie krzyczy. Zrobiłeś/Zrobiłaś coś nie tak, popełniłaś błąd. Płaczesz, wściekasz się. A ta osoba cały czas krzyczy. Uda jej się Ciebie do czegoś przekonać? Nie sądzę. Dlaczego zatem krzyczymy na dzieci? Co w ten sposób chcemy uzyskać? I czy naprawdę wierzymy, że ... Recenzja książki Mamo, nie krzycz

@Zaneta@Zaneta × 4

Mamo, nie krzycz - nie tylko dla rodziców

18.04.2022

Jakiś czas temu Wydawnictwo Muza przysłało mi do recenzji książkę "Mamo, nie krzycz". I choć wydawać by się mogło, że to książka typowo dla rodziców, to zdecydowanie nie jest jedyny jej atut. Dlaczego? O tym za chwilę. W ostatnich miesiącach, jeśli chodzi o wybór poradników to Wydawnictwo Muza u mnie króluje. Pojawiają się nowości, które wychodzą... Recenzja książki Mamo, nie krzycz

@Ferante@Ferante × 2

MAMO, NIE KRZYCZ

16.03.2022

Autor: Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter Opis wydawcy: Każdy rodzic wie, że krzyk wpływa destrukcyjnie na dzieci. Ale też na krzyczących rodziców. Jednak w sytuacji dużego stresu czy zmęczenia emocje niejednokrotnie biorą górę nad rozsądkiem. Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter, autorki „Mamo, nie krzycz”, podpowiadają, jak nie wpaść w pułapkę szkod... Recenzja książki Mamo, nie krzycz

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2022-03-28
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 Współpraca Wydawnictwo Muza

Kiedy emocje biorą górę większość z nas rodziców, chwyta się ostatniej konieczności jaką jest krzyk..
Jest to przede wszystkim najgorsze co możemy zrobić, jednak nie zawsze radzimy sobie z naszymi pociechami.
Jednak w tym przypadku problem nie leży po stronie dziecka, tylko naszej.

"Aby być bardziej zadowoloną i szczęśliwszą w relacji z samą sobą oraz swoim dzieckiem i umożliwić istotne zmiany, musisz zacząć emocjonującą podróż prowadzącą do poznania samej siebie."

Taki też jest cel tego poradnika autorek.
Na początku dość ogólnie charakteryzują podejście do tematu, zachęcają, aby zawsze pod ręką był dostępny ołówek i kartka do zapisywania własnych potrzeb. Zaczynamy także lekturę od poznania własnych stresorów i stopniowego zaznajamiania się z czynnikami, które doprowadzają nas do złości.
Stopniowo z każdą kolejną stroną autorki rozwijają poszczególne elementy, przywołując liczne przykłady z życia innych matek, pokazując przez to, że nie jesteśmy same że swoim problemem. Znajdziemy tutaj również wiele ciekawych ćwiczeń, która mają ułatwić i usprawnić naszą równowagę.

Nie dajmy się więcej złym emocjom, ponieważ odbija się to na naszych dzieciach, które później dorastając naśladują nas i myślą, że to normalne kiedy krzyk jest obecny w naszych domach. Niestety realia są zupełnie inne.

Jeśli zdarza się Wam podnieść głos na dziecko, wiedzcie, że powstaje to głównie w nas ponieważ nie potrafimy sobie poradzić z naszymi wewne...

× 10 | link |
@tomzynskak
2022-03-25
6 /10

„Mamo, nie krzycz” to książka, gdzie autorki Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter podpowiadają, jak pracować nad emocjami i swoimi wybuchami. Pomagają nie wpaść w pułapkę szkodliwych schematów postępowania.

Muszę przyznać, że poradnik został napisany naprawdę bardzo ciekawie, a autorki w swojej pracy zwracają uwagę na wiele ważnych kwestii. Nie znajdziemy tutaj żadnego naukowego żargonu co zapewne przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Chociaż muszę przyznać, że bibliografia na której opiera się pozycja w mojej opinii jest dość uboga.
Prócz wiedzy teoretycznej w książce znajdziemy także ćwiczenia ułatwiające nam zdobytą wiedzę wcielić w życie. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrozumieć co tak naprawdę nas stresuje i co powoduje złość. Jest to pozycja, która pomaga nam poznać i zrozumieć siebie. Uświadamiamy sobie co taj naprawdę nami kieruje - lęk, czy miłość. Czy, aby napewno potrafimy się uspokoić i jak znaleźć dla siebie najlepszy sposób, aby to zrobić. Świetnym wątkiem okazało się być poruszenie tematyki „okna tolerancji” o którym kiedyś miałam okazję przeczytać dość obszerną lekturę. Autorki podeszły do tego znakomicie. Na ogromny plus zasługuje także fakt użycia wielu przykładów, dzięki którym szybciej możemy dostrzec własne problemy.

„Mamo, nie krzycz” to tak naprawdę książka dla każdego. Wiedzę w niej zawartą możemy wykorzystać na wielu płaszczyznach, a nie tylko relacji z dzieckiem. Niemniej jednak wprowadza...

× 1 | link |
@Ferante
2022-04-18
6 /10
Przeczytane

Jakiś czas temu Wydawnictwo Muza przysłało mi do recenzji książkę "Mamo, nie krzycz". I choć wydawać by się mogło, że to książka typowo dla rodziców, to zdecydowanie nie jest jedyny jej atut. Dlaczego? O tym za chwilę.

W ostatnich miesiącach, jeśli chodzi o wybór poradników to Wydawnictwo Muza u mnie króluje. Pojawiają się nowości, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom współczesnych czasów. Trudne momenty odczuwa wielu z nas, a wszystko odbija się na naszym samopoczuciu. Nie ma co zwlekać, tylko odnaleźć coś, co pomoże nam uporać się z negatywnymi skutkami stresu.

"Jednak w sytuacji dużego stresu i zmęczenia emocje niejednokrotnie biorą górę nad rozsądkiem". Znasz to?

"Mamo, nie krzycz" to książka nie tylko dla rodziców czy planujących potomstwo. To książka dla każdego, kto odczuwa, że w jego życiu "coś nie gra".
Przede wszystkim rozpoznasz tutaj życzenia wobec codzienności, ale i rzeczywistość. Nie ma szans, by wszystko układało się idealnie. Jednak nie zaszkodzi "posprzątać" w swojej egzystencji.

Najbardziej co wpada do głowy w tej książce, to fakt, że absolutnie nie jest to książka o wychowaniu. To jest książka o Tobie! O Twoich emocjach, miłości, lękach i tolerancji. To książka o złości i swoich granicach.

Ostatnio wspominałam o książce "Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko" i ta również zagłębia się w tym temacie i prowadzi podróż przez wnętrze człowieka.

Relacje z dziećmi to również relacje ze światem, relacj...

| link |
MA
@mamakawaiksiazki
2022-03-14
8 /10

"Mamo,nie krzycz" to poradnik dla rodziców i osób spodziewających się potomstwa. Autorki radzą jak spróbować zerwać z niszczącymi schematami i wyjść z pułapki frustracji i zmęczenia powtarzającymi się wybuchami złości oraz własnym zachowaniem.

Punktem wyjścia do zmiany postępowania w stosunku do dziecka jesteśmy my sami. Póki nie rozprawimy się ze swoimi demonami,zapalnikami,przeszłością i wszystkim co nam szkodzi,nie ruszymy dalej. Rodzic i jego problemy są tutaj w centrum- ważne by nie obciążać tym wszystkim dziecka. Bardzo podoba mi się podejście autorek do tematu krzyku i złości- przede wszystkim na pierwszym miejscu proponują pomoc specjalisty,jeśli takie sytuacje nas przerastają i czujemy,że to może byc coś poważniejszego. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie ze swoimi problemami konieczna jest wizyta u specjalisty. Jest to podkreślone kilka razy. Koniec kropka. Za to ogromny plus.

Nie znajdziecie tu obietnic,że ta książka odmieni wasze życie- jak pisze Jeannine i Sandra- weźcie z tego poradnika to,co chcecie,co uważacie za dobre dla was. Sporo tu przykładów na konkretnych rodzinach,dużo rubryk do wypełnienia samemu,mnóstwo pytań dotyczących nas samych i naszego otoczenia. Zainteresowało mnie również przedstawienie nie tylko relacji rodzic-dziecko,ale także dziecko-rodzina/otoczenie,rodzic-członkowie rodziny. Myślę,że można szczególnie w tym aspekcie sporo wyciągnąć dla siebie.

Momentami,szczególnie początek,wydał mi się trochę zbyt górnolo...

| link |
MA
@balcerzak.martynaa
2022-04-27
7 /10
Przeczytane

To już kolejny poradnik z rzędu, który mi się naprawdę podoba, a jego treść jest warta uwagi.
Jak każdy z nas wie, albo przypuszcza, że bycie matką nie jest to nic prostego. Są wzloty i upadki. Jednak czasami możemy sobie nie poradzić ze złością w kierunku swojej pociechy. Dobrze wiesz, że tak jak dziecko nikt nie potrafi wybić cię z równowagi. Jak się wtedy zachować? Jak opanować nerwy, stres i wszystkie uczucia, które nam towarzyszą? Ten poradnik, to nie tylko wskazówki. W nim poznasz bardziej siebie, a to pozwoli Ci poznać Twoje emocje i stać się bardziej opanowaną.
Książka jest oparta na przykładach, które świetnie obrazują uczucia i zachowania rodzica wraz z dzieckiem, dzięki temu łatwiej jest nam sobie to wszystko zobrazować. Aaa i jeszcze znajdziesz miejsce na ćwiczenia. Tutaj będziesz miała możliwość popracować z książką :)

| link |
@Booklutek
@Booklutek
2022-03-25
7 /10

Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter „Mamo, nie krzycz. Jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem”

Książka ma na celu zapewnienie, abyś pozostał pełen miłości w obliczu stresu, złości i silnych uczuć. Dzieci są często wyzwalaczem emocjonalnych wybuchów u matek, ale nie przyczyną. Ważne jest, aby znaleźć tę przyczynę.

Nie jest to klasyczny przewodnik dla rodziców opisujący, dlaczego dziecko zachowuje się tak, i co robić w określonych sytuacjach. Wszystko sprowadza się do refleksji nad tym, dlaczego matki reagują w taki sposób.

Zawiera wiele ćwiczeń i autorefleksji, na które powinieneś poświęcić swój czas.
Autorki udzielają wielu wskazówek i pomagają zachować spokój w takich wypadkach.

Muszę się przyczepić do jednej kwestii - tytułu. To problem rodzicielski, a nie wyłącznie macierzyństwa.

| link |
@nataliawozniak2812
@nataliawozniak2812
2022-03-30
Przeczytane

Kolejny rewelacyjny poradnik tym razem dedykowany nie tylko rodzicom, ale także osobom planującym potomstwo. Znajdziemy w niej wiele impulsów, przykładów, myśli i ćwiczeń.
Dowiadujemy się jak skutecznie radzić sobie ze złością i negatywnymi emocjami w kontaktach z dzieckiem. Pomaga zrozumieć co tak naprawdę nas złości i stresuje. Dostajemy w niej kilka propozycji Jak radzić sobie z takimi sytuacjami.
Głównym aspektem jest to by najpierw zajrzeć w głąb siebie i rozprawić się z przeszłością, by zapanować nad własnym wewnętrznym chaosem.
Dobrze jest przeczytać taki poradnik, aby zmienić tok myślenia, który wyjdzie nam zapewne na plus.
Poradnik napisany jest w prosty i zrozumiały sposób. Jeśli chcesz coś zmienić lub popracować nad relacjami to jest to właśnie lektura dla ciebie ❤️

| link |
@asiaczytasia
2022-08-16
6 /10
@izka91201
2022-05-22
7 /10
Przeczytane
@Zaneta
2022-04-25
9 /10
Przeczytane
@kadynkaczyta
2022-03-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mamo, nie krzycz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl