Manipulacja

Wiesław Łukaszewski, Tomasz Maruszewski, Dariusz Doliński, Rafał Ohme
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Manipulacja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czym jest manipulacja i co tak naprawdę można zrobić z drugim człowiekiem? Kto czuje się szczególnie uprawniony do manipulowania innymi? Czy istnieją jakieś środki zaradcze, które można zastosować w formie obrony przed manipulacją? W książce znaleźć można błyskotliwe odpowiedzi wybitnych psychologów na te oraz wiele innych pytań. Zarówno cały cykl spotkań Bliżej Psychologii, jak i książka będąca ich owocem to odzwierciedlenie idei przewodniej, a mianowicie przybliżania dokonań naukowych laikom oraz odnajdywania praktycznych zastosowań dla wyników badań i eksperymentów naukowych. Psychologia nie jest czarną magią, współczesną alchemią czy wróżeniem z kart, nie jest też hermetycznie zamkniętą sferą, którą można wyizolować z codziennego życia. Być bliżej psychologii to żyć pełniej, mądrzej, lepiej. Chyba warto? ?Próby wpływania ludzi na siebie nawzajem są częścią porządku społecznego. Trudno sobie wyobrazić życie społeczne bez wzajemnych oddziaływań, bez zabiegów, których dokonują jedni ludzie, by ukierunkować zachowania innych. Bez tego nie byłoby socjalizacji, zarządzania, organizacji społecznych, a nawet życia towarzyskiego?. Wiesław Łukaszewski (fragment ze Słowa wstępnego ) Seria Bliżej Psychologii jest literackim plonem cyklu spotkań, zapoczątkowanego przez wydawnictwo Smak Słowa w październiku 2008 roku. Jego głównym zadaniem jest przybliżanie rzetelnej, naukowej psychologii szerokiemu gronu odbiorców, czemu sprzyjać ma klubowa, sympatyczna, luźna, a jednocześnie pobudzająca intelektualnie atmosfera poniedziałkowych spotkań w Klubie Atelier. W ich trakcie wybitne polskie osobowości świata nauki mają szansę podyskutować ze sobą na gruncie bardziej nieformalnym niż na przykład konferencje naukowe lub sympozja, a zwykli śmiertelnicy mogą nie tylko ich słuchać, lecz także żywo uczestniczyć w tych rozmowach i mieć wpływ na ich rozwój i kierunek. Efektem każdego cyklu spotkań Bliżej Psychologii będą książki, w których znajdą się zarówno wszystkie wątki poruszane podczas dyskusji, jak i wiele dodatkowych informacji i esejów pisanych przez profesorów uczestniczących w spotkaniach poświęconych określonej problematyce. Owe książki to znakomite przewodniki po współczesnej psychologii naukowej, czyniące ją bardziej zrozumiałą dla zwykłych śmiertelników.
Data wydania: 2009-11-12
ISBN: 978-83-62122-06-6, 9788362122066
Wydawnictwo: Smak Słowa
Cykl: A. Shaw, tom 1
Seria: Bliżej psychologii
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 144
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Wiesław Łukaszewski Wiesław Łukaszewski
Urodzony 9 września 1940 roku w Polsce (Poznań)
Wiesław Łukaszewski – profesor psychologii, specjalizujący się w psychologii osobowości, psychologii społecznej, psychologii motywacji. Profesor na Uniwersytecie SWPS (Wydział Zamiejscowy w Sopocie i we Wrocławiu). W 1964 ukończył studia pedagogicz...

Pozostałe książki:

Namiętności Mądrość i różne niemądrości Wielkie i te nieco mniejsze pytania psychologii Tożsamość. Trudne pytanie: kim jestem Niewielka suma szczęścia
Wszystkie książki Wiesław Łukaszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Manipulacja nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-11
10 /10
Przeczytane 2017 Mam Psychologia/ socjologia Popularnonaukowe

Wspaniała dyskusja profesorów psychologii na temat manipulacji, jej niewyraźnych granic, przejawów, form wywierania wpływu. Odwołania do wielu badań, komentarze, odpowiedzi na pytania - doskonała pozycja.

× 1 | link |
@ReaderX
2019-11-18
6 /10
Posiadam
MA
2010-11-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Człowiek na filmie powiedział, że jeśli to wideo ukaże się w Internecie, to znaczy, że zbiry działające na zlecenie rządu dopadły go, a on jest już trupem. Jaką popełnił zbrodnię? Chciał tylko...”
#
“Jesteśmy martwi. Moja żona i trójka dzieci nie żyją. Nie zapomnijcie o mnie i o tym, dlaczego umarłem. Nie pozwólcie, żeby moja rodzina zginęła nadaremno.”
#
“Dzieciaki bogatych tatusiów miały wszystko, czego zapragnęły, a on musiał znosić ich szyderstwa i oszczędzać każdego centa. Ale dzięki tym doświadczeniom stał się twardszy i bardziej odporny.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zbaw nas ode złego
Zbaw nas ode złego
David Baldacci
8.7/10
Fedir Kuczin jest potworem - niebezpiecznym, okrutnym zbrodniarzem, byłym pracownikiem KGB, który tu...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl